Цинкова мазь від прищів на обличчі відгуки застосування

Більшість людей, які страждають від прищів, хочуть позбутися від них максимально швидко. І при цьому ще й витративши мінімум грошей. На багатьох сайтах автори пишуть про недорогі і перевірені часом засоби, нібито швидко позбавляють від вугрової висипки. У число таких «диво-засобів» потрапила і цинкова мазь від прищів, відома ще нашим бабусям і дідусям.

Спробуємо розібратися в ефективності цинкової мазі. І дамо відповідь — так вона ефективна в боротьбі з прищами чи ні. А заодно і вивчимо відгуки людей, які спробували її на собі.

Лабораторні дослідження показали, що цинк пригнічує бактерії Propionibacterium acnes, що викликають прищі. Однак в порівнянні з антибіотиками, що входять до складу болтушек і багатьох кремів від прищів, його ефективність помітно програє. Зате цинк має сильну протизапальну дію. Але це більше підходить для лікування алергій, ніж прищів.

Цинк також зменшує вироблення кератиноцити. Кератиноцити в свою чергу виробляють кератин — жорсткий білок, що скріплює клітини шкіри. Занадто велика кількість кератину перешкоджає поділу клітин шкіри і призводить до закупорки пір. У закупорених порах починають розмножуватися бактерії. А це викликає появу прищів і чорних крапок. За рахунок зменшення вироблення кератиноцити цинк запобігає закупорці пір шкіри.

Існує також думка, що цинк знижує вироблення шкірного сала. Але це думка не підтверджується жодним серйозним дослідженням.

Існує дві широко використовувані форми препаратів на основі цинку для лікування прищів, які можна застосовувати на вибір: глюконат цинку (застосовується внутрішньо) та оксид цинку (застосовується зовнішньо). Основний компонент цинкової мазі — оксид цинку. Допоміжна речовина, що додає засобу потрібної консистенції — звичайний вазелін.

І ось тут-то криється величезний мінус цієї мазі. Виявляється вазелін — це комедогенноє речовина. Термін «комедогенноє» означає здатність викликати появу прищів. Вазелін містить велику кількість жирних кислот, здатних забивати сальні протоки, і цим самим створювати сприятливе середовище для розмноження і росту бактерій.

З цієї причини цинкова мазь від прищів абсолютно протипоказана людям з жирним і нормальним типом шкіри. А що стосується людей із сухою шкірою — чи буде від неї шкода чи користь, для кожної людини індивідуально. Але як показує практика, в цьому випадку як правило особливої ??користі теж немає.

Хочете допомогти своїй шкірі за допомогою цинку — краще скористайтеся препаратами без вмісту жирів. Наприклад Ціндол. Або бовтанку від прищів з додаванням цинку. Навіть від Зінеріта буде більше користі, ніж від цинкової мазі.

І ще трохи про цинк …

Дослідження показали, що прийом близько 200 мг в день перорально (еквівалентно тільки близько 30 мг цинку) глюконату цинку є ефективним у зниженні запалення завдяки дії цинку на запалені клітини і гранулоцити.

Зараз з’явився новий засіб для прийому всередину — хелатний цинк. Хелатний цинк для хворої прищами шкіри вважається більш ефективним з точки зору засвоєння організмом. Вітаміни, як правило, легко засвоюється нашим організмом, але, коли справа доходить до мінералів, таких як цинк, є багато факторів, які перешкоджають засвоєнню цинку.

В результаті цього ефективність від прийому препарату може становити 30% — 40%. Слово «хелатний» означає, що цинк поєднується з амінокислотами для поліпшення абсорбції. Хелатні форми цинку, як правило, дорожче, але зате більш ефективні, ніж звичайні форми цинку, так як краще засвоюються. На вітчизняному ринку такі препарати ще не з’явилися.

Цинкова мазь від прищів — застосування

В інструкції із застосування цинкової мазі ні слова не говориться про лікування акне. І це з однієї простої причини: цинкова мазь не призначена для лікування прищів. Її використовують для лікування дерматитів (в тому числі і алергічних), пітниці, опіків, виразок і поверхневих ран шкіри. Вона сприяє швидкому загоєнню і зняттю запалення, але майже не діє на прищі.

Цинкова мазь широко застосовується в педіатрії, так як абсолютна нешкідлива, не має побічних ефектів і ефекту передозування. Перед нанесенням шкіру зазвичай миють з милом і чекають висихання. Потім наносять тонким шаром на уражену шкіру, не забуваючи при цьому втирати. Так як мазь дуже жирна і залишає на шкірі жирну плівку, краще прибрати надлишки жиру за допомогою вологої серветки через 15 — 20 хвилин.

Наносити її можна скільки душі завгодно раз на добу. Як говорилося вище — передозування не буде. Побічних ефектів теж. Все залежить від вашого настрою і віри в цілющі властивості цієї мазі.

Цинкова мазь від прищів: відгуки

Для того, щоб вивчити думку тих, хто користувався цинковою маззю від прищів, довелося поритися в відгуках. Люди пишуть про те, що це засіб допомагає зменшити червоні плями після прищів, знімає запалення (в основному на сухій шкірі). А що стосується конкретно лікування прищів?

Влада, Перм:
«У мене на лобі товста жирна шкіра — і це вічна проблема. Щотижня у мене на лобі з’являється хворобливий підшкірний прищ, і добре, якщо він один. Допомагають тільки спиртові компреси, але це досить клопітно. Начитавшись відгуків, я сподівалася на цинкову мазь, все-таки лікарський засіб. Намазався їй на ніч і заклеїла лейкопластирем. Але, на відміну від спирту, цинкова мазь від прищів на обличчі не допомогла. Чи не підсушила зовсім. До ранку прищі ще більше запалилися, а шкіра просто стікала жиром. Адже мазь майже цілком складається з вазеліну, який є нафтопродуктом, а нафтопродукти забивають пори шкіри. Напевно, ця мазь підходить тим, у кого на НОРМАЛЬНІЙ або СУХИЙ шкірі виліз ЗВИЧАЙНИЙ прищ. Для жирної шкіри і підшкірних прищів однозначно не варто застосовувати. »

Артем, Москва:
«Скористався цинковою маззю, бо вона допомогла моєму братикові позбутися від діатезу. У мене самого все обличчя в червоних запалених прищах, не можу ніяк від них позбутися, і шкіра дуже жирна. Відразу після застосування відчув дискомфорт — це неприємне відчуття жирної шкіри, але все одно продовжив використовувати 3 рази на день. Мазав справно 10 днів: кількість прищів ні наскільки не зменшилася, хоча і більше не стало. Закинув назад в холодильник. »

Марина, Москва:

«Свого часу мене просто дістали прищі. Напевно тому, що шкіра в мене завжди була проблемною — вона дуже жирна. Грошей у мене тоді особливо не було — звідки вони у бідній студентки J. Полазивши по просторах інтернету, знайшла недороге і всіма вихваляємо засіб — цинкову мазь. Коли намазався перший раз, з’явилося огидне відчуття жирної плівки на обличчі. Це відчуття не минуло навіть тоді, коли зняла надлишки жиру серветкою. Однак я стійко продовжувала мазати цієї жирної бякой цілий тиждень по 2 рази в день — вранці і перед сном. І що в результаті: ПРИЩІВ СТАЛО БІЛЬШЕ! Під жирної плівкою для них була ідеальне середовище! Тому я кинула цинкову мазь — це засіб для лікування попрілостей у дітей, а не прищів. А реально мені допоміг базірон. Купуйте реально працюють мазі, а не витрачайте час і гроші на всілякі дурниці! »

Сергій, Казань:

«Коли мені було років 17, мене дико замучили прищі. І чим я тоді з ними не намагався боротися! Пробував і цинкову мазь. До речі, в інструкції до цієї Мазюк нічого не говориться про лікування прищів, і це вже привід для роздумів. Вазелін, який міститься в цій мазі, викликав не приємне відчуття — хотілося засунути особа під теплу воду і вимити з милом. Під жирної плівкою прищі ще більше свербіли і зуділи. І менше їх за 3 тижні (саме стільки я користувався цією маззю) не стало. Тому я припинив нею користуватися. І нікому не раджу! »

Лідія, Ульяновськ:

«Не можу нічого поганого сказати про цинкову мазь. Рівно як і хорошого. Від моїх прищів вона мені ніяк не допомогла. Більш того — я не змогла довго нею користуватися через великий жирності. Але ось подрузі моїй допомогло: поодинокі прищі, які іноді вилазили у неї на підборідді, пройшли. »

висновки:

Дослідження з оцінки впливу цинкової мазі на прищі, не дають особливих приводів для оптимізму. І хоча деякі відгуки в інтернеті говорять про позитивні результати, дослідження, в якому дія цинкової мазі порівнювався з дією плацебо, не виявило ніякої різниці.

Існує думка, що цинкова мазь від прищів на обличчі підсушує запалення і витягує гній з прищів. Так ось — ця думка помилкова.
Що стосується додавання оксиду цинку в крему з антибіотиками — жменька досліджень показала незначне збільшення ефекту, але основна їх частина не говорить ні про яку різницю.

Цинкова мазь — хороший засіб проти різних шкірних запалень: діатезів, алергій і т.д .. Допомагає вибілювати шкіру від червоних плям (постакне). Однак що можна сказати конкретно щодо ефективності проти прищів? Якщо у вас суха шкіра з невеликими прищиками — сміливо пробуйте. Дуже навіть можливо, що в цьому випадку цинкова мазь проти прищів вам трохи допоможе.

Але не варто застосовувати її, якщо у вас жирна або нормальна шкіра і великі підшкірні прищі — в кращому випадку ефекту не буде ніякого. У цій ситуації можна порекомендувати краще використовувати лосьйон Ціндол. А взагалі, кращого ефекту можна досягти при прийомі препаратів з цинком всередину. Наостанок невелике відео про те, які продукти містять цинк:

Ссылка на основную публикацию