Цілющі властивості каменю нефрит і його дію на людину

Нефрит — виглядає трохи дивним, що одним цим словом називають камінь і запалення нирок. Це простий збіг, або є між назвами якийсь зв’язок? Яким чином мінерал діє на організм людини?

Загальна інформація про нефриті

Слово «нефрит», або «??????» в давньогрецькій мові означало «нирка», в античні часи нефрит називали нирковим каменем за його здатність виліковувати захворювання нирок і деякі інші хвороби. Що собою являє цей мінерал, в чудодійну силу якого люди так вірили в давнину?

Мінералоги називають нефрит мономінеральних агрегатом, що складається з довгих волокон. Така структура забезпечує мінералу високу в’язкість, через яку його важко розколоти на частини. Твердість нефриту за шкалою Мооса — 6-6,5 балів.

Забарвлення мінералу буває різною — білої з різними відтінками зеленого і жовтого, або майже чорної. Рідше зустрічається червоні і блакитний нефрит, які цінуються за незвичайну красу і, власне, рідкість. Різноманітність колірної гами мінералу повідомляють домішки заліза, хрому, марганцю, ванадію, нікелю.

У давнину, в Китаї про камені говорили, що у нього 5 кольорів — білий як вершки або сало барана; жовтий, як варені каштани; червоний, як гребінець півня; чорний, як лак; зелений, як трава. Нерідкі нефрити з плямистої або хмарної забарвленням, однак більш цінними є мінерали однотонного кольору.

А ще у нефриту є одна унікальна здатність — при ударі пластинка з нього видає приємний, мелодійний звук. Таких «музичних» здібностей більше немає ні у одного мінералу.

Нефрит або жадеїт?

До 1863 року жадеїт і нефрит вважався одним мінералом з різними назвами. Слово Jade з європейських мов так і перекладається — нефрит. Камені справді дуже схожі зовні, проте мінералоги все ж знайшли між ними відмінності, які дозволили присвоїти їм різні назви. І жадеїт, і нефрит за хімічним складом є поєднаннями кремнезему, але в структурі нефриту містяться домішки нікелю, заліза, ванадію і хрому, а в структурі жадеита містять сполуки натрію.

Цілюща сила каменю

Іспанці, які прибули до Нового Світу для завоювання імперії ацтеків, дуже здивувалися, що дикі, на їхню думку, племена знали про чудодійні властивості нефриту, використовували для лікування нирок, і цінували його вище золота. Але незабаром і самі переконалися в тому, що нефрит допомагає від ниркових кольок і почали називати його «каменем попереку» — hietta di hijada.

Пізніше археологи, розкопує поселення древніх ацтеків, виявили, що нефритом пломбувати зуби, робили з нього різні пристосування для лікування мігрені та інших хвороб.

Але не тільки ацтеки і майя знали про цілющі властивості нефриту. Мінерал здавна шанували і в Китаї, там він і зараз вважається національним каменем. Одночасно з цим визначенням китайці називали нефрит божественним, вічним, каменем землі, неба і спокою.

У трактаті, зі ста томів і семисот ілюстрацій, написаному про мінерал в 12 столітті, йдеться про п’ять достоїнства нефриту, які відповідають якостям характеру людини. Своєю м’якістю мінерал схожий на Сердечна, добру людину. Міцності відповідають такі риси, як помірність і почуття справедливості. Мелодійність говорить про музичному слуху та прагненню до знань. Непохитність є ознакою мужності і стійкості. Неможливість підробки — як символ моральної чистоти і стійкості до спокусі. Тому китайці стверджували, що у золота є ціна, а нефрит безцінний.

Мінерал, пов’язаний з нирками, допомагає і при інших захворюваннях — зубного болю, хворобах шлунково-кишкового тракту і серцево-судинної системи, захворюваннях кісток, крові, селезінки. Ефективний при каменях у нирках і сечовому міхурі. Має здатність позитивно впливати при психічних і нервових захворюваннях — усуває депресію, знімає стреси, заспокійливо діє на нервову систему.

Китайська медицина наказує нагрівати його і використовувати в якості грілки або зігріваючого компресу при запальних захворюваннях. Особливо корисний нефрит світлих тонів, його потрібно постійно носити на попереку, це допоможе позбавитися від болю в нирках і хребті.

У всіх випадках бажано прикладати пластинки з нефриту прямо на тіло, таким чином можна вилікувати гастрит, виразку шлунка і навіть рак на початковій стадії.

Мінерал сприяє омолодженню організму і регенерації шкіри, вода, настояна на нефриті, корисна для щоденних вмивання і протирання особи. У косметичних цілях його почали використовувати ще в давнину, відомо, що китайська імператриця Сікс до глибокої старості зберігала чисту і білу шкіру обличчя без серйозних зморшок. І все це — завдяки масажу пластинками з нефриту.

Мінерал має властивість нейтралізувати отруйні речовини, що містяться в тютюновому димі, тому трубки з нього — не тільки данина моді і бажання продемонструвати витончений смак, але і природне бажання убезпечити себе від токсинів.

Нефритові маски і пов’язки використовують як заспокійливий засіб, що розслабляє периферичну і центральну нервову систему. Їх використовують для зняття емоційної та м’язової напруги, для усунення головного болю, для позбавлення від безсоння, при швидкій стомлюваності, при станах в період одужання, під час важких і хронічних захворюваннях, при тривалій роботі за комп’ютером для зняття втоми очей.

Пов’язки і маски накладають на лобову частину голови, на очі, на інші проблемні частини тіла. Накладати їх потрібно безпосередньо на шкіру. Позитивний вплив відчувається вже через 10-15 хвилин, для досягнення більш серйозного результату тримати їх потрібно не менше години. Крім того, носити їх можна під одягом, цілий день. Перші 10-15 хвилин камінь накопичує в собі енергію, що надходить ззовні, потім перетворює її, і починає випромінювати інфрачервоне випромінювання.

Як це працює?

Що кажуть з приводу цілющих властивостей вчені? Чим вони пояснюють його здатність надавати сприятливу дію на організм людини?

Через високу в’язкості нефрит здатний поглинати і накопичувати енергію, перетворюючи її в інфрачервоне випромінювання, промені якого мають такі ж параметри, як і промені, що видаються тілом людини. Це відповідність двох енергій і є основним чинником, що обумовлює цілющі властивості нефриту. Мінерал, що має енергію, подібну до людської, ділиться нею з людиною, підживлює його, заліковує енергетичні «пробоїни» в аурі людини, які і є причинами багатьох захворювань.

Клітини людського організму, які отримали додаткову енергію, починають відновлюватися, підвищується їх стійкість до сторонніх речовин і мікроорганізмів. Активність естрогенів і ферментів так само збільшується, в цілому, все це сприяє посиленню інших біохімічних процесів.

Зробимо висновок — в нефриті немає якихось особливих речовин, що надають оздоровчий вплив на організм людини. Просто він здатний накопичувати і віддавати людині енергію, подібну до його власною енергією, і таким чином заліковувати проблемні місця.

Вироби з мінералу

В даний час можна придбати всілякі вироби з нефриту, корисні при тих чи інших захворюваннях, або мають косметичний призначення.

Це нефритові маски для обличчя, пояс з пластинок для тіла, браслети, масажери і валики для масажу різних ділянок тіла, масажні кулі, масажні чохли на подушку, чохли на автомобільне крісло, килимки з нефритовими вставками, гребінці, намиста, чотки.

Оригінальною, красивою, і в той же час, корисною є посуд з нефриту. Вироби з недорогих каменів виробів взагалі стають дуже модними. Але в нашому випадку, це не просто данина моді. Всілякі чаші, тарілки, кубки, чарки і келихи з цього матеріалу не тільки прикрашають побут, але і надають лікувальну дію. У них можна наполягати воду, а потім використовувати її для пиття, приготування чаю, кави і перших страв, застосовувати для вмивання і обполіскувань.

метафізика нефриту

Про схилянні ацтеків і китайців перед цим каменем ми вже знаємо. А як до нього ставилися і ставляться в Європі? У Старому Світі нефрит є уособленням порядності, чесності, змін, мудрості, вірності і чистоти.

Ювелірні прикраси і різні предмети з нефриту слід мати у своєму будинку тим, хто має намір почати нове життя, або відчуває різні життєві труднощі. Їм камінь допомагає знайти правильні рішення складних завдань, знайти сімейне благополуччя, продовжити молодість, отримати життєву силу.

Вченим і творчим людям нефрит допоможе розширити межі можливостей, досягти нових висот у творчості, знайти нові підходи до вивчення явищ природи.

Нефрит називають каменем змін, він виводить свого власника зі стану застою, не дозволяє йому ставати ретроградом і консерватором.

Вважається, що чотки, браслети і намиста з нефриту починають темніти, якщо їх власник наполягає на своїх помилках, не бажає вдосконалювати себе, не намагається змінити свою поведінку і життя на краще. Темніє нефрит і напередодні серйозних проблем, на ці зміни необхідно звернути увагу.

Камінь і знаки Зодіаку

Нефрит протипоказаний знакам Зодіаку, що належить до стихії землі — Козерогам, Дівам і Тельцям. Їх він буде приземляти ще більше, і взагалі може перетворити в автомати для придбання матеріальних благ, і песимістичних консерваторів.

Іншим знакам Зодіаку він дає більше користі, зміцнює їх життєві сили і розвиваючи дані природою здібності.

Астрологи не рекомендують давати вироби з нефриту дітям, їх він може підключити до грубої і темної енергії, що знаходиться в надрах Землі.

Не слід контактувати з каменем і тим, хто не бажає вчитися на чужих і власних помилках. І ще — нефрит може зробити людину самотньою, звичайно, і цей стан може піти на користь, але не всім. Людині, що відчуває необхідність в любові, амулети з нефриту не підійдуть.

Нефрит непогано поєднується з Терезами, Водоліями і Близнюками. Жовтий нефрит підходить і водяним знакам — Рибам і Ракам.

Ссылка на основную публикацию