Цикло Прогінова: інструкція із застосування

Цикло-Прогінова — комбінований препарат, який допомагає жінці легше впоратися з менопаузою. Лікарська форма — це драже двох кольорів — білого і коричневого.

1 Що являє собою ліки?

Складається з двох діючих компонентів:

 • естрадіол валерат,
 • норгестрел.

Що являє собою Цикло Прогінова, інструкція із застосування препарату, кому призначають засіб? Препарат призначають для врегулювання порушень, що відбуваються у віковій перехід жінки. Синдромами таких порушень є приливи жару або, навпаки, сильний озноб, посилене потовиділення, безсоння, перепади настрою, підвищена нервова збудливість, схильність депресії, погіршення пам’яті, остеопороз, погіршення якості шкіри, волосся і нігтів, сухість у піхві, збільшення маси тіла, почастішання пульсу, часті головні болі.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Ефективні ЗГТ препарати нового покоління при клімаксі
 • Гормональний засіб «Клімаланін»: інструкція із застосування і аналоги
 • Загальна інструкція із застосування препарату Менора плюс
 • Поки варикоз не перетворився на тромбофлебіт і рак потрібно …

Всі симптоми, що з’являються під час менопаузи, пов’язані з гормональною перебудовою і зменшенням кількості вироблення похідних гормонів естрогену і прогестерону. До них відносяться естрадіол і норгестрел.

Яке фармакологічна дія ціклопрогінова? Препарат містить особливий естроген — естрадіолу валерат, який, потрапивши в організм, перетворюється в звичайний естрадіол. Другий гормон, що виробляється прогестероном, — це норгестрел. Він попереджує розростання ендометрія матки і перешкоджає розвитку раку.

Курс лікування Цикло-Прогінова триває 21 день. Естрадіолу — 11 драже і норгестрела — 10 драже. Потім слід тижневу перерву, під час якого відбувається відшарування ендометрію матки і починаються місячні.

Переваги препарату полягають в тому, що він не пригнічує природне вироблення гормонів і не впливає на процес овуляції. Цикло-Прогінова заповнює брак естрогену, чим полегшує симптоми клімаксу, які були описані вище.

2 Загальні інструкції

Цикло-Прогінова приймати зазвичай починають на п’ятий день місячного циклу. При відсутності місячних прийом препарату можна почати в будь-який день місяця.

Починають пити, приймаючи препарат в світлій упаковці, по одній штуці в день, а потім відразу переходять на темні — по одній штуці в день. Після цього має відбутися менструальної кровотечі, яке триватиме тиждень, і починають пити нову упаковку.

Драже ковтають цілими і запивають малим об’ємом води. Час доби для прийому ліків вибирає сама жінка і далі продовжує дотримуватися цього режиму. Якщо прийом драже з якоїсь причини був пропущений, можна протягом 12-24 годин заповнити курс. При перериванні лікування почнеться несвоєчасне кровотеча.

Які особливі вказівки? Перед початком лікування гормонами жінка повинна:

 • пройти огляд у гінеколога;
 • пройти УЗД малого таза;
 • здати біохімічний аналіз крові, звертаючи особливу увагу на роботу печінки і згортання крові;
 • пройти мамографію;
 • обов’язково виключити вагітність.

Були випадки, коли жінка приймала синдроми вагітності за клімактеричні.
Як контрацептивний засіб даний препарат використовувати не можна.
Зазвичай корекція синдромів під час менопаузи гормонами проводиться не більше 5 років. Є припущення, що більш тривалий прийом викликає пухлини в організмі. Один або два роки досить для регулювання синдромів клімаксу, а 5 років — для попередження остеопорозу.

3 Медичні показання

Є жінки, у яких клімакс спостерігається занадто рано, до 40 років. Їм показана дана терапія.
Жінкам, у яких відбувається в період клімаксу гіперплазія матки. У цьому випадку їй призначається гормональна терапія з гестагенами, т. Е. Викликаються маткові кровотечі для зменшення маточного шару. Це звільняє жінку від додаткового хірургічного втручання — вискоблювання маточного шару.

Якщо жінка схильна до остеопорозу (зменшення кісткової маси), то скільки б кальцію вона не набувала, він не буде засвоюватися в цей період. Таким жінкам гормональні препарати просто життєво необхідні.

Зазвичай лікування Цикло-Прогінова починають, коли у жінки місячні все ще відбуваються. Якщо менструації припинилися кілька місяців або років, то підібрати схему лікування буде складно.

Метою призначення препарату Цикло-Прогінова не є продовження місячних, а боротьба з приливами, поліпшення обмінних процесів, зниження ризику онкологічних хвороб, поліпшення роботи мозку, судин, сечостатевої системи, запобігання втраті кісткової маси.

4 Основні протипоказання

Ліки не можна приймати, якщо виявиться якесь захворювання або симптом в організмі жінки:

 • виношування дитини або період лактації;
 • кровотечі невідомого походження з статевих органів;
 • пухлина молочної залози (в тому числі підозри на рак);
 • будь-яке новоутворення;
 • пухлини печінки будь-якої етіології;
 • хвороби печінки;
 • перенесений інфаркт міокарда або інсульт;
 • тромби;
 • порушення жирового обміну в крові;
 • стійке високий артеріальний тиск;
 • захворювання, пов’язані з підвищенням білірубіну в крові;
 • ендометріоз,
 • міома;
 • цукровий діабет.

В процесі лікування даним засобом організм може відреагувати по — різному. Можуть відбуватися побічні явища з боку різних органів:

 1. ЦНС (центральна нервова система) — втрата координації, головний біль, підвищена збудливість, занепад сил.
 2. Травна система — метеоризм, нудота, блювота, болі в животі.
 3. Реакція з боку дерми — свербіж шкіри, висип, еритема.
 4. Збільшення молочних залоз, виділення з піхви.
 5. Підвищення тиску.
 6. Судоми в м’язах.
 7. Зниження зору.
 8. Набряк кінцівок.
 9. Аритмія.
 10. Поява тромбів.
 11. Втрата м’язової маси тіла.

Яке лікарська взаємодія препарату? Цикло-Прогінова з гормональними контрацептивами не сумісний. На період лікування слід вибрати інший вид запобігання.
Якщо пацієнтка приймала препарати, що підсилюють вироблення ферментів печінки, то їх скасовують, так як вони знижують ефективність статевих гормонів. Причому після скасування таких препаратів їх вплив на організм триває ще 4 тижні.

Антибіотики також знижують ефективність гормональної терапії. Різко знижується кількість естрадінола.
При одночасному прийомі ліків від цукрового діабету може змінитися схема лікування.

Два важливих гормону для жінки — естроген і прогестерон.
Ці гормони відіграють важливу роль протягом усього життя жінки. При клімаксі їх вироблення різко скорочується, що негативно відбивається на самопочутті і здоров’я.

Естроген бере активну участь в роботі яєчників. Завдяки йому відбувається дозрівання яйцеклітини і настає вагітність. Без естрогену жіночі кістки стають крихкими, температура тіла втрачає баланс, а слизова — вологість. Саме тому під час менопаузи, коли різко скорочується виробництво естрогену, у жінки з’являються різні побічні ефекти.

Роль прогестерону для жінки також велика. Він є «захисником» внутрішнього шару матки — ендометрія. Саме цей гормон готує матку до вагітності. Різке зниження вироблення прогестерону організмом робить матку беззахисною, і вона виявляється в зоні ризику виникнення раку.

Для того щоб полегшити жіночому організму вікової перехід, призначаються відповідні гормональні препарати, які відіграють роль підтримуючої терапії. Цикло-Прогінова є одним з таких препаратів.

Якщо терапія гормонами жінці протипоказана, а клімактеричний синдром яскраво виражений, рішення з приводу лікування слід прийняти з лікарем.

Наші жінки, на відміну від європейських, не люблять звертатися до гінеколога і вважають клімакс проходить періодом. Вони набираються терпіння і героїчно чекають закінчення менопаузи.

При перших же проявах менопаузи, а це зазвичай бувають збої в менструальному циклі (до цього всі жінки ставляться дуже болісно), краще відразу пройти огляд у гінеколога, щоб оцінити стан свого здоров’я. Можливо, спочатку і не знадобиться втручання лікарськими препаратами для регулювання циклу. Але якщо картина ускладниться, то лікар обов’язково призначить прийом додаткових гормонів всередину.

Ссылка на основную публикацию