Чому за тиждень до місячних болить (тягне) низ живота: причини

Коли кожен раз за тиждень до місячних болить низ живота, біль приносить сильний дискомфорт, починаєш турбуватися. Сама ж менструація — це природний процес для будь-якої жінки, який повідомляє про те, що її репродуктивна система нормально функціонує. Щоб щось зробити в боротьбі з болем, потрібно з’ясувати причини її виникнення.

1 Опис больового синдрому

Виною поганого самопочуття і дискомфорту в животі можуть бути різні чинники. Найчастіше в цей період при нормальному стані організму присутній легка, нетривалий біль. Однак якщо болі посилюються, набувають постійного характеру і заважають вести звичайний спосіб життя, то потрібно відвідати фахівця. Він проведе обстеження і зможе виявити точну причину хворобливості. Якщо перед менструальним циклом нестерпно болить в області живота, це може бути попереджувальним сигналом про неполадки в організмі жінки.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини відсутності менструації
 • Причини чорних виділень при менструації
 • Чи йде менструація при позаматкової вагітності і ознаки патології
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Найбільш поширеною причиною хворобливих днів може стати захворювання, яке повідомляє про гінекологічному відхиленні і являє собою больовий синдром під час місячних. Больовий синдром буває практично у половини жіночого населення і вважається супутнім симптомом хвороби, що протікає разом з запальними процесами в області матки, на її внутрішній слизовій оболонці або з інфекцією в сечостатевій сфері. Тому при лікуванні потрібно усунути основну причину проблеми, а після цього зайнятися хворобою.

При цьому відхилення періодично тягне низ живота. У багатьох випадках тяжкість починається раніше появи місячних і триває до кінця менструального циклу. Біль буває різною по силі і тривалості. Їй властивий ниючий, тягнучий характер. Іноді виникає відчуття, ніби болить в області кишечника.

Разом з хворобливими ефектами жінка може відчувати нудоту, безсилля, відчувати головні болі, пригніченість і смуток. Як правило, у жінок, які страждають на цю хворобу, порушується працездатність, погіршуються самопочуття і настрій.

2 Можливі причини

Існують і інші причини хворобливих відчуттів перед менструацією. Ось деякі з них:

 1. Причина того, що за тиждень до місячних болить низ живота, може бути в кишечнику або порожнини матки, де здатні утворитися ущільнення (спайки).
 2. Перед менструальним циклом кількість жіночих статевих гормонів різко скорочується, що призводить до зниження рівня гормону радості і задоволення. Такі різкі перепади негативно відбиваються на організмі, виникають болі внизу живота, болючість молочних залоз, з’являється меланхолійний настрій і навіть буває розлад кишечника.
 3. У деяких дівчат перед критичними днями виникає передменструальний синдром. Пам’ятайте, що він має широкий діапазон впливу, тому впливає не тільки на емоційну сферу жінки.
 4. Якщо жінка отримала травму і перенесла операцію в області малого тазу, то внизу живота можуть бути присутніми больові відчуття спазматичного характеру. Також спазми можуть турбувати кишечник.
 5. Болі внизу живота бувають реакцією на запальні процеси, які можуть з’явитися через інфекційне захворювання або переохолодження. Вся сильна, ріжучий біль і спазми зосереджуються саме в нижній частині живота.
 6. Порушення менструального циклу може привести до пізньої овуляції (навіть перед самим початком менструації). Саме короткочасні болі можуть бути ознакою пізньої овуляції.
 7. Іноді складно визначити, звідки саме походить біль. Часто причина ховається в кишечнику, а не в животі. Тому важливо знати особливості цих больових відчуттів. Наприклад, в передменструальному стані присутні ниючі, тягнуть і хворобливі відчуття, а коли страждає кишечник — спазматические. Разом зі спазмами спостерігаються здуття, газоутворення і бурчання.

3 Затримка місячних

Бувають ситуації, що за тиждень тягне поперек, болить живіт, а місячні не починаються. Такі затримки можуть бути викликані порушенням менструального циклу, роботи яєчників, запальними процесами в порожнині матки або гормональними збоями. Якщо жінка живе статевим життям, то не потрібно списувати з рахунків можливість вагітності.

Якщо дівчина дійсно вагітна, то матка перебуває в тонусі, що супроводжується тягнуть больовими відчуттями і вагою внизу живота. Не завадить візит до лікаря, оскільки подібні болі і тонус матки можуть стати причиною викидня.

Коли тест на вагітність негативний, варто проаналізувати симптоми і з’ясувати справжню причину.

4 Ациклічна біль

Ациклічна біль не пов’язана з менструальним циклом, тому живіт може хворіти внаслідок варикозного розширення вен в порожнині тазу, при сечокам’яній хворобі або циститі.

Як правило, подібні болі нерегулярні і короткочасні і найчастіше не пов’язані з гінекологічної сферою. Треба якомога швидше усунути больовий синдром, з’ясувавши джерело його появи, і пройти необхідний курс лікування.

5 Коли немає приводу для занепокоєння

У репродуктивному віці все, що відбувається з організмом жінки, пов’язане з виробленням статевих гормонів, який контролюють цикл менструації. Гормональні зміни дуже динамічні, нестійкі і непостійні, тому рівень гормонів може часто і в будь-який час змінюватися.

Нерідко за тиждень до місячних тягне і ниє живіт. Іноді це може бути через здуття. Під час менструації підвищується рівень прогестерону, а цей гормон впливає на кишечник. Тому у жінок, які вже мають проблеми з роботою кишечника, можуть бути затримки газів, болі і запори.

Майже всі жінки проходять через передменструальний синдром: коли болить голова, виникає депресивний стан, нервозність і нудота, а перед початком місячних тягне низ живота, жінка відчуває особливу потребу в сні і швидко втомлюється. Такі симптоми викликані набуханням матки і повідомляють про те, що організм готовий до зачаття, що не говорить про патологію. Відбувається тимчасове порушення водного та електролітного балансу в організмі. Вся рідина, яка накопичується і затримується, може здувати і натягувати вниз живіт.

6 Коли необхідний візит до лікаря

Більше половини жіночого населення відчуває дискомфорт і больові відчуття внизу живота. У деяких біль настільки нестерпний, що їм доводиться приймати знеболюючі препарати. Однак інтенсивні больові відчуття — привід звернутися за консультацією до фахівця.

Потрібна допомогти гінеколога при наступних обставинах:

 • менструальний цикл разом з больовими ефектами триває довше 7 днів;
 • болі внизу живота супроводжуються рясними кровотечами;
 • висока температура тіла;
 • в одному місяці відбувається кілька менструацій з невеликим інтервалом;
 • раніше критичні дні проходили без больових відчуттів;
 • є підозра на вагітність.

Також підставою для візиту до фахівця може стати втрата свідомості в період менструального циклу і до його початку. Не варто забувати про шкідливі звички (алкоголь, куріння) і про захворювання нервової системи, які можуть сприяти появі сильних болів.

Біль подібної інтенсивності вказує на приховану інфекцію, запалення, серйозне захворювання в жіночому організмі, які можуть негативно вплинути на репродуктивну функцію або погіршити процес виношування дитини.

Якщо тільки за тиждень до місячних виникає легка, тягне біль в животі і в попереку, збільшується груди, то не потрібно панікувати.

Треба уважно прислухатися до свого тіла і старанно проаналізувати інтенсивність болю. І коли помічається щось нестандартне, не слід відсувати візит до гінеколога.

7 Методи лікування

Пригнічувати біль можна як медикаментозними, так і іншими способами. У другому випадку можна спробувати:

 1. Використовувати тепло. Часто звичайна пляшка з теплою водою або проста грілка можуть розслабити матку. Все, що потрібно, — це докласти тепле до живота і трохи відпочити.
 2. Побалувати тіло у ванній. З неприємностями в животі ефективно борються розслаблююча ванна з теплою водою і теплий душ. В цей час розслабляються всі м’язи і заспокоюються нервові клітини.
 3. Приймати знеболюючі. Якщо сильно болить живіт, то спеціальні знеболюючі препарати зможуть усунути сильне скорочення матки і знизити біль. Їх можна приймати до тих пір, поки в них є потреба. Деякі лікарі рекомендують починати їх прийом за кілька днів до менструального циклу. Однак у всьому повинна бути міра.
 4. Заспокоїти нервову систему. Збудженим і емоційним жінкам можна приймати трав’яні настойки для заспокоєння нервової системи. Звичайна валерьянка зможе полегшити біль.
 5. Пити протизаплідні таблетки. Вони значно послаблюють больові відчуття, а іноді повністю позбавляють від них. Оральні протизаплідні препарати ефективно справляються з неприємними моментами критичних днів, однак перед їх прийомом потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Не потрібно нервувати, допускаючи біль. Пам’ятайте про домашніх засоби лікування. Якщо тягне в животі за тиждень до місячних, задумайтеся про візит до гінеколога. Коли проблеми викликані різними захворюваннями, біль не закінчиться, поки хвороба не буде усунена.

Ссылка на основную публикацию