Чому після статевого акту з’явилися кров’янисті виділення?

Кров’янисті виділення після сексу є тривожним дзвіночком, що вказує на реально існуючі несприятливі процеси в організмі жінки, які можуть бути обумовлені цілим рядом захворювань, що протікають в прихованій формі. Тільки їх своєчасне виявлення, проведення комплексної діагностики і лікування дозволить зберегти здоров’я жіночої репродуктивної системи на довгі роки.

1 Природа виділень

Яка ж природа виникнення виділень після статевого акту у жінок, ніж обумовлені ці явища і чи варто їх боятися?

Період після сексу завжди супроводжується виділеннями з статевих шляхів. Це характерно для ситуацій, коли жінка була досить сильно збуджена, а секс послужив каталізатором ще більшого припливу крові до статевих органів. Природна вироблення підвищеного рівня секрету в піхву вважається нормою.

У разі, коли сексуальні відносини закінчилися семяизвержением в піхву, у жінки будуть спостерігатися білясті або майже прозорі виділення, що включають жіночі та чоловічі виділення.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини виділень, що мажуть після менструації
  • Причини появи незначних темних виділень перед менструацією
  • Причини появи виділень з неприємним запахом після менструації
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Побоювання повинна викликати ситуація, коли спостерігаються виділення після сексу виглядають зовсім інакше. Причиною подібних явищ може бути серйозна проблема зі здоров’ям, яка змогла яскраво проявитися тільки в результаті полого контакту.

Кров’янисті виділення після сексу сигналізують про запальний процес, можливий розвиток ендометріозу або ерозії шийки матки. Ймовірні навіть випадки, коли таким чином проявляє себе рак шийки матки.

Виділення з характерним кислуватим ароматом, білі і кашоподібні, вказують на розвивається у жінки молочницю.

Гарднерельоз зазвичай супроводжується виділенням секрету сіруватого відтінку з неприємним запахом.

Зелені, спінені виділення характерні при розвитку хламідіозу.

Якщо в процесі статевого акту не було відчуттів, що викликають занепокоєння або дискомфорт, що з’явилися в завершенні сексу виділення ні мають неприємного запаху і яскравого кольору, то жінці не варто нічого боятися, її здоров’я в повному порядку.

2 Етіологія недуги

Кровотечі і кров’яні виділення після сексу завжди несуть в собі ризик для здоров’я. Важливо вміти розібратися, коли і в якій ситуації варто негайно звернутися до лікаря. Адже є ситуації, що вимагають негайного медичного втручання і своєчасного лікування, коли на карті стоїть вже людське життя.

Варіантів виникнення кров’яних виділень незліченна безліч.

Елементарне механічне пошкодження тканин слизової оболонки піхви під час активного сексу призводить до появи тріщин і дрібних травм, провокуючи тим самим виділення крові. Зазвичай подібні кровотечі є дуже незначними, проходять природним шляхом, коли вплив на тканини припиняється.

Ще одна причина виникнення кривавих виділень — це наявність у жінки запального процесу, викликаного інфекцією або розвитком доброякісних новоутворень на стінках матки. Причиною виділень може бути і ерозія. Це вже серйозне захворювання. В цьому випадку позбавлення від кров’яних виділень необхідно починати з лікування першопричини їх виникнення. В даному випадку звернення до гінеколога обов’язково, тому що тут не обійтися без медикаментозного лікування. Іноді необхідно навіть хірургічне втручання.

Часом навіть помилки при використанні гормональних контрацептивів можуть спровокувати червоні або рожеві виділення з піхви після статевого акту. Якщо дана ситуація має місце бути, то самим грамотним рішенням буде звернутися за консультацією до фахівця. Він допоможе знайти варіанти вирішення проблеми небажаних виділень після сексу.

Але головні побоювання у жінки повинні викликати кров’янисті виділення після статевого акту, що супроводжуються згасає болем, спазмами різної сили, поширені як внизу живота, так і в області попереку. Описані симптоми можуть бути ознаками внутрішньої кровотечі. Вони дуже небезпечні для життя жінки.

3 Інфекційні захворювання

Частою причиною розвитку кривавих виділень у жінки після сексу виступають інфекційні захворювання. Виділення в такому випадку відбуваються в поєднанні з неприємним запахом, який вказує на злоякісний перебіг хвороби.

В даному випадку позбутися від неприємних виділень дозволить лікування прогресуючого в організмі жінки захворювання. Діагностикою та лікуванням інфекційних захворювань жіночих статевих шляхів повинен займатися виключно лікар. Лікування повинне проходити з використанням сучасних технологій ідентифікації збудника інфекції. А також за допомогою медикаментозного лікування (в тому числі з використанням противірусних або протигрибкових препаратів, антибіотиків і антисептиків).

4 Запальні процеси

Джерелом запалення в жіночих статевих органах може бути інфекційне захворювання шийки матки (цервіцит). Також причиною може послужити поразки піхви (вагініт).

Цервіцит може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям, в зв’язку з чим вимагає правильного і оперативного лікування під наглядом лікаря. Терапія для боротьби із захворюванням призначається за результатами аналізів, може включати обов’язкове приймання антибіотиків для боротьби зі збудником інфекції, що викликала запалення.

Запальні процеси в піхві (вагініт) викликані зазвичай ураженням організму жінки бактеріями стафілокока, трихомонадой, а ще може бути результатом хімічного подразнення слизової оболонки піхви, алергічною реакцією або поразкою піхви грибковим захворюванням.

Лікування вагініту вимагає звернення до гінеколога і включає в себе комплексну антибактеріальну терапію.

5 Освіта поліпів і ерозії шийки матки

Найбільш поширеним джерелом по частоті виникнення кровотеч і кривавих виділень після статевого акту виступають доброякісні новоутворення в жіночій статевій системі, тобто поліпи. Утворюються вони з клітин епітелію шийки матки, найчастіше в результаті збою фізіологічних процесів організму, викликаних стресом, гормональними перебудовами або зниженням імунного захисту. Перебіг даного захворювання супроводжується рідкісними, ниючі болями внизу живота, а ще виділеннями після сексу характерного рожевого або кров’янистого відтінку. Лікування поліпів шийки матки зводиться до їх хірургічного видалення.

Провокатором і джерелом виділень після сексу, забарвлених в криваві відтінки, часто виступає ерозія шийки матки. Захворювання проявляється при порушенні цілісності слизової оболонки шийки матки. При несвоєчасному лікуванні може викликати ракове новоутворення.

Лікування ерозії шийки матки має відбуватися під пильним наглядом лікаря. Пацієнтка повинна строго виконувати всі рекомендації. Тільки в такому випадку варто розраховувати на одужання і позбавлення від недуги.

Найкращим на ранніх стадіях захворювання є лікування з використанням консервативних методів, без використання хірургічного втручання. При більш складних випадках лікарем може бути призначена операція. Який би метод лікування ерозії було змарновано щодо пацієнтки, він повинен бути обраний в результаті зібраних даних про стан здоров’я жінки, комплексно обстеженої в медичній установі. Самолікуванням в подібній ситуації займатися просто небезпечно.

6 Побічний ефект лікарських препаратів

Кров’янисті виділення після статевого акту з піхви можуть бути обумовлені застосуванням медикаментозного лікування, що впливає на показники згортання крові. До препаратів, що надають подібний ефект, відноситься всім відомий і широко використовуваний аспірин.

Протизаплідні таблетки теж виступають джерелом, що викликає рожеві виділення з піхви. Це може бути пов’язано з порушенням порядку прийому таблеток і з несприятливою динамікою зниження товщини слизової оболонки матки.

В описаних випадках жінці необхідно звернутися за консультацією до гінеколога з питання коригування курсу прийому препаратів.

Внутрішня кровотеча — це найнебезпечніша причина виділень після сексу, особливо в період вагітності.

Зазвичай внутрішня кровотеча відбувається одночасно з різями в області попереку, що тягнуть і неприємними відчуттями в промежині на тлі різких болів внизу живота. Якщо описані симптоми далися взнаки після сексу, то необхідно негайно звернутися в медичний заклад.

Серйозні патології найчастіше обумовлюють розвиток внутрішньої кровотечі. Порушення в роботі яєчників, їх пошкодження, розвиток позаматкової вагітності, загроза переривання вагітності — все це несе в собі величезну загрозу здоров’ю жінки.

7 Необхідність звернення до лікаря

У разі хворобливих виділень після статевого акту важливо максимально оперативно скористатися медичною допомогою. Лікування потрібно починати негайно.

Коли жінка перебуває в стані вагітності, навіть незначні кров’янисті або рожеві виділення з піхви є приводом для екстреної госпіталізації.

На закінчення варто сказати, що при регулярних або хворобливих кровотечах після сексу вам слід звернутися до гінеколога для виявлення причини. Адже лікувати хворобу на ранніх стадіях завжди простіше. Будьте здорові!

Ссылка на основную публикацию