Чому немає місячних в 13-14 років?

Багатьох дівчаток підліткового віку хвилює питання, чому немає місячних в 13 років. Але насправді в такому віці все хвилювання і переживання в більшості випадків безпідставні. Дійсно, перша менструація у більшості дівчаток починається в віці 12-13 років, але насправді ці показники досить умовні, і місячні можуть початися і раніше і на пару років пізніше. Тому дівчинці зовсім не варто панікувати, якщо у її подружки-однолітки місячні вже почалися, а у неї немає.

1 Чому не настає менархе

Основна причина, чому у дівчинки в 13 років не почалися місячні — це, швидше за все, просто непідготовленість її організму. Це означає, що репродуктивна система ще не сформувалася остаточно, а рівень гормонів не досяг необхідного рівня. А адже саме гормональний фон і є головною умовою для дозрівання яйцеклітини, яка потім залишає тіло дівчини разом з менструальною кров’ю, якщо не наступила вагітність.

Кожен організм розвивається по-різному, тому і статеве дозрівання у кожної дівчинки настає в різному віці. Тому абсолютно не варто переживати навіть в тому випадку, коли немає місячних в 13 років — у деяких дівчаток вони можуть наступити і в 15 років. Також не варто переживати, якщо місячні почалися, але йдуть нерегулярно: цикл зазвичай встановлюється протягом року.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як можна знизити рівень прогестерону у жінок?
 • Чи можна йти на огляд до гінеколога, якщо ще не закінчилася менструація?
 • Характеристика препарату Фемостон і список лікарських аналогів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Проте, в деяких випадках відсутність менархе є, дійсно, проблемою і відхиленням від норми. І перша причина — це затримка дозрівання дівчинки.

2 Затримка фізичного і статевого дозрівання

Розвиток підлітка відбувається одночасно в 2 аспектах — фізичному і статевому. Під фізичним розвитком мається на увазі відповідність зовнішнього вигляду дівчинки віковим нормативам. Враховується зріст, вага, об’єм грудної клітки, таза.

Статеве дозрівання має на увазі появу вторинних статевих ознак. У нормі повинно бути так: розвиток молочних залоз починається в віці 9,5-10,5 років, волосся на лобку з’являються через 2 роки, а через 12 місяців настає менархе, тобто якраз до 13-ти років. Ось чому в середньому і вказується саме цей вік, в якому повинні початися місячні.

Які ж ознаки свідчать про те, що у дівчинки в тринадцять років затримка статевого дозрівання? Ось вони:

 • у тринадцятирічної дівчинки відсутня лобкової оволосіння і молочні залози;
 • у дівчинки в встановлений нормами строк намітилися молочні залози і з’явилося незначна кількість волосся на лобку, але потім на 1-2 роки відбулося «затишшя».

Лікарі вказують на 2 причини затримки статевого дозрівання: дисфункцію гіпоталамуса і гіпофіза і дисфункцію статевих залоз.

3 Гінекологічні патології

У деяких випадках причиною затримки менархе можуть стати і гінекологічні проблеми. Гінекологи вказують на такі з них:

 1. Аплазія. Це вроджена патологія, яка характеризується відсутністю матки. В такому випадку дівчинці просто нічим менструювати.
 2. Хибна аменорея. Характеризується хибним відсутністю місячних. Причиною є теж аномальна будова внутрішніх статевих органів, коли матка присутня і функціонує, а піхву відсутній. Дівчинка з такою патологією розвитку кожного місяця відчувають болю в нижній частині живота, а місячні не наступають. І тільки на огляді у гінеколога стає ясна причина такої картини.

У будь-якому випадку, якщо дівчинка або її мама дуже стурбовані відсутністю менархе у дочки, краще здатися дитячого гінеколога.

4 Можливі причини ситуації

У більшості випадків, проте, мова про патології не йде.

Якщо дівчинка хоче знати, які ще можливі причини відсутності менструації в її віці, можна вказати на наступні:

 1. Клімат. Відомо, що у дівчаток, які живуть в жарких країнах, статеве дозрівання починається раніше, а значить, і місячні теж приходять раніше. Ще одна причина — різка зміна клімату.
 2. Раціон харчування. Їжа, яку вживає людина, має великий вплив на гормональний фон. Причому якщо дівчинка захоплюється фаст-фудом і інший шкідливою їжею, переїдає або, навпаки, дотримується дієти, це в рівній мірі негативно впливає на весь організм в цілому, в тому числі і на гормональний фон.
 3. Спосіб життя. Якщо дівчинка не висипається, нервує, схильна до стресів, має шкідливі звички і т. Д., Це теж може вплинути на її менструальний цикл. Сидячий спосіб життя теж може стати причиною відсутності менархе, оскільки порушує процес кровообігу.
 4. Фізичні навантаження. Якщо дівчинка професійно займається спортом, виснажує себе тренуваннями, то це теж може вплинути на термін початку місячних. До групи ризику входять дівчатка, які займаються танцями, балетом, модельним бізнесом.

Звичайно, якщо дівчинка веде здоровий спосіб життя, правильно харчується і т. Д., Це не наблизить початок місячних. Але однозначно буде відмінним плацдармом для нормального розвитку, в тому числі і статевого.

Ще 1 причина — це спадковість. Дуже часто перші місячні у дочки починаються в тому ж віці, що й у її мами. Тому, якщо дівчинка дуже переживає з приводу відсутності менструації, вона може запитати у своєї мами, у скільки у тій пішли перші місячні.

5 Вплив стану здоров’я

Від загального стану здоров’я залежить робота всього організму, в тому числі і репродуктивної системи. Ось чому при наявності будь-яких недуг може змінюватися гормональний фон, в результаті чого не приходять місячні. Наступні хвороби можуть стати причиною такої картини:

 • захворювання інфекційного характеру;
 • порушення ендокринної системи, наприклад гіпотиреоз;
 • запальні процеси в сечостатевій системі;
 • нервові розлади і психологічні особливості особистості (підвищена тривожність та ін.).

Якщо дівчинка перенесла будь-яку важку хворобу, операцію або подібні серйозні втручання, це теж може вплинути на становлення менструальної функції.

Ссылка на основную публикацию