Чому на весіллі кричать гірко і після цього цілуються

Жодна сучасна весілля не обходиться без веселих гучних криків: «Гірко!». Але далеко не всі знають, що означає ця репліка і яке її походження. Давайте ж розберемося в питанні: чому на весіллі кричать гірко і після цього цілуються? Звідки пішла традиція і що вона символізує.

коріння традиції

Витоки цього весільного дійства йдуть далеко в минуле. Варіантів його виникнення кілька. Історія свідчить, що гості на святі кричать гірко для того, щоб подивитися на поцілунок молодих. Тим самим вони хочуть підсолодити вино в своїх келихах. У давні часи вірили, що поцілунок зробить напій солодший. Ось чому і в 21 столітті ця традиція залишається затребуваною. Люди кричать, а достовірно не знають, звідки це пішло. Існує багато цікавих і незвичайних трактувань даного звичаю. Розповімо коротко про деякі з них.

слизька гірка

Чому в стародавні часи весілля гралася виключно взимку? Тому що все інше час люди були зайняті посівом, вирощуванням та збиранням врожаю. В урочистий день у дворі біля будинку нареченої споруджували більшу гірку зі снігу, а потім обливали її водою. Коли молодий наречений приходив за своєю звуженою, він повинен був подолати слизьку гірку і забратися на самий верх, де на нього чекала кохана. Потрібно було взяти її в оберемок, а потім солодко поцілувати, і з вигуками: «Гірка!» Весело скотитися вниз. Там їх чекають гості, які теж кричать і вторять молодим. Так «Гірка!» Перетворилася в «Гірко!».

проти пристріту

Наші предки вірили в існування злих духів і всякої нечисті. Коли проходило весілля, не можна було показувати, що в особистому житті молодих все гладко і добре. Ось чому гості кричать: «Гірко!». Так вони хотіли сказати духам, що шкодити закоханим не треба. Якщо цього не робити, злі сили намагатимуться порушити гармонію сімейних уз.

гостинна наречена

Існувало і ще одне правдоподібне походження традиції. Весілля почалася, і новоспечена дружина повинна була обійти всіх гостей чоловічої статі з підносом, на якому стояв глечик з горілкою. Вона пропонувала кожному випити чарку. Гість пробував напій і укладав: «Гірко!». Це означало, що напій хороший. Запрошений повинен був заплатити монетою за привітність господарів будинку.

За іншими джерелами, прийнято було підсолодити чарку з горілкою поцілунком від новоспеченої нареченої. Відомо, чому цей звичай не прижився. Адже будь нареченому сподобається, що його молоду дружину цілують всі гості чоловічої статі.

«Під дулом пістолета»

Ще одна версія подій мала таке пояснення. Раніше весілля було справою не зовсім добровільним. Наречену зобов’язували виходити заміж часто проти її волі. Чому це відбувалося незрозуміло, але є достовірні факти, що крики гірко в день вінчання виходили не тільки від нареченої, але і від її матері, і подружок. Саме цими словами вони проводжали молоду в чужу сім’ю.

«Прощання слов’янки»

Весілля — це не тільки радісне подія, народження нової сім’ї, а й трохи сумне і сумне дію. Батьки нареченої прощаються з донькою, яка йде з рідного дому. Сумують всі: друзі, родичі і самі винуватці торжества. Зрозуміло чому «гіркі» слова розносилися з усіх боків. Вони були абсолютно доречні.

Сльози радості

Також раніше вірили, що крики були останньою гіркотою перед благополучної сімейної життям. Тепер парі немає чого переживати. Попереду у них багато щасливих років, проведених разом. Кількість їх впізнавали по тривалості поцілунку. Наречені цілуються, а гості кричать: «Гірко!» І вважають. Багато гостей не замислюються, навіщо кричать. Не знають про витоки звичаю. Вони тільки знають, коли потрібно кричати, і виголошують кожен раз, як захочеться подивитися на поцілунок пари.

Сучасним молодятам не завжди зрозуміло значення слова гірко. Часто вони відмовляються від традиції, соромлячись прилюдно показувати свої почуття. Але якби вони знали, чому на весіллі кричать гірко і після цього цілуються, то по-іншому б подивилися на це питання.

Ссылка на основную публикацию