Чому користуються аспіратор для лікування нежиті новонароджених, і які існують види пристрої?

Здоров’я дитини, в період внутрішньоутробного перебування, залежить саме від повноцінності організму своєї матері. Іншими словами, якщо вагітна дотримується рекомендацій лікаря — хвороби можуть минути її дитину. З появою на світ все змінюється: незміцнілий імунітет малюка не в силах впоратися з активними атаками хвороботворних організмів, якими населений повітря. Результатом такої нерівної боротьби є інфікування респіраторними захворюваннями і як наслідок, виникає нежить.

Ознаки цього стану досить очевидні: малюк дихає з великими труднощами, оскільки його носик закладений; здійснюючи спробу зробити вдих, крила його носа роздуваються, сам дитина — напружується, обличчя червоніє. Сон стає неспокійним або і зовсім пропадає. Крім того, засинаючи, малюк може скрикувати і довго плакати — це відбувається через те, що його дихальні канали блоковані. З різним ступенем інтенсивності виділяється слизовий секрет.

Спостерігаючи такий стан крихти, батьки обгрунтовано починають турбуватися і відправляються на прийом до педіатра. Насправді, допомогти дитині ви можете самостійно, важливо лише мати деякою інформацією.

Що таке аспіратор, і яке його призначення?

Доглядаючи або проводячи лікування новонародженої дитини, батькам доведеться використовувати ряд спеціальних засобів. Їх наявність — обов’язково, якщо плануєте максимально швидко досягти терапевтичного ефекту. Педіатри і більшість молодих батьків стверджують, що аспіратор, призначений для дитячого носика — незамінний атрибут: він простий у використанні, допомагає запобігти ускладненням і характеризується прийнятною вартістю. Виходячи з розуміння цих переваг, він повинен бути присутнім в лікарському наборі і завжди бути під рукою.

Пристосування необхідно для усунення слизу, яка накопичується в носових каналах дитини. Важливо знати, що першопричиною утворення специфічних кірочок і слизу не завжди служать інфекційні або алергічні хвороби. Нерідко це явище провокує і тривале перебування малюка в приміщенні, наповненим пересушеним повітрям — це порушує природний процес, який відбувається в носику дитини. На тлі таких обставин нерідко розвиваються риніти, лікування яких у новонароджених поєднується з деякими складнощами.

види аспіратор

Буває чотири види аспіратор:

 • Механічний.
 • Вакуумний.
 • Аспіратор-спринцівка.
 • Електронний.
 1. Механічний. Пристрій виглядає у вигляді трубки, оснащеної резервуаром: це необхідно для збору слизу. Аспіратор має фільтр, який необхідний для запобігання від попадання слизових виділень в ротову порожнину батьків. Фільтр слід міняти в міру забруднення. На пристрої є наконечники: вони м’які, тому не переживайте, що травмуєте слизову оболонку малюка. Користуватися ним просто: вставте наконечник трубочки в носик дитини і почніть не надто різкими рухами втягувати в себе повітря. Слиз разом з повітрям переміщається в спеціальний прозорий збірник і залишається в ньому. Після того як аспіратор використаний, його слід або викинути (якщо він одноразового застосування), або простерилізувати. Вартість такого виду аспиратора коливається в межах 300 руб. До певних моделей належить придбати одноразовий наконечник.
 1. Вакуумний. На перший погляд, цей варіант лікування повністю суперечить забезпеченню безпеки новонародженого. Вся справа в тому, що особливість дії такого пристрою ґрунтується на наступному: через спеціальний мундштук його потрібно під’єднати до трубки побутового домашнього пилососа. Наконечник у цього виду аспиратора знімається. Кожну з насадок після використання не забувайте продезінфікувати. Багатьох батьків цілком справедливо лякає, що слиз буде витягати пилосос, оскільки у нього досить потужна сила всмоктування. Насправді, турбуватися немає причин, адже в приладі встановлена ??спеціальна колба — колектор: як тільки в ній встановлюється вакуум безперервного всмоктування, відбувається швидке очищення носика. До негативних моментів цього варіанту належить гучна робота пилососа, що здатне налякати дитину, і чимала ціна — близько 1400 рублів.
 1. Спринцовка. Це найпоширеніший і до того ж дешевий вид аспіратора (приблизно 40 рублів). Пристрій складається з невеликої гумової груші, оснащеної м’яким наконечником, виготовленим з силікону.

Користуватися ним досить просто:

 • здавити грушу;
 • з обережністю введіть наконечник в носик дитини, поступово відпускаючи грушу;
 • разом з повітрям всмоктується слизової вміст;
 • після завершення процедури, пристрій необхідно ретельно промити, а після ще й прокип’ятити.

Недолік полягає відсутність обмежувача на наконечнику, тому вводити спринцовку доводиться «на око», що збільшує ризик пошкодження внутрішніх мембран дитячого носика. Крім того, сама груша непрозора, тому не можна визначити, наскільки якісно пройшла процедура і усунуто чи носове вміст.

 1. Електронний. Це найдорожчий, але в той же час найбільш ефективний ряд аспіратор. Його переваги полягають в наступному. М’який наконечник, виконаний з силікону. Він оснащений обмежувачем введення. Слиз і скоринки видаляються автоматично. Бажаючи скористатися пристроєм, потрібно вставити наконечник в носик новонародженого і натиснути на відповідну кнопку. Основна функція залежить від аспіратора. Моделі приладів цього виду мають прозору ємність для накопичення слизу. Потужність приладу незначна, тому ви не травмуєте дитину. Прилад характеризується невеликими розмірами, заряджається батарейками, тому без праці його можна взяти з собою в дорогу. Єдиним недоліком такого пристрою є його висока вартість (від півтори тисячі рублів) і нетривалий термін служби.

Батькам потрібно пам’ятати, що для закріплення позитивного результату, після проведення процедури очищення аспіратор, закапайте носик новонародженого краплями для звуження кровоносних судин слизової оболонки.

Ссылка на основную публикацию