Чому йдуть кров’янисті виділення через тиждень після місячних: причини

Кров’янисті виділення після місячних зустрічаються досить часто. Критичні дні щомісяця приносять дискомфорт і ряд неприємних відчуттів практично кожної статевозрілої жінки. У більшості представниць прекрасної статі даний період протікає дуже болісно. Під час місячних внутрішній шар яйцеклітини жінки відторгається, що призводить до появи кров’яних виділень з піхви. Менструації тривають, як правило, від 3 до 6 днів.

Трапляється, що жінки стикаються з проблемою, коли після закінчення менструації у них з’являються кров’янисті виділення. Дане неприємне явище викликає страх у більшості жінок і стає причиною звернення за допомогою до лікаря. Звичайно, кров’янисті виділення після місячних є поганим знаком. Однак пані, що зіткнулися з даною проблемою, повинні розуміти, що такого роду виділення далеко не завжди сигналізують про наявність в організмі будь-яких серйозних ускладнень. У деяких випадках вони є нормою і не вимагають ніякого медичного втручання.

1 Колір кровотеч

Кровотечі після місячних можуть бути декількох видів. Розрізняються вони в основному за забарвленням. Буває, що жінки спостерігають у себе виділення рожевого кольору, що нагадують розбавлену кров. В інших же випадках кров має яскравий окрас або нагадує буру мажущейся консистенцію. Причини появи неприємного явища в цих випадках будуть різними.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини виділень, що мажуть після менструації
  • Причини появи незначних темних виділень перед менструацією
  • Причини появи виділень з неприємним запахом після менструації
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

При появі даної проблеми, слід звернути увагу не тільки на те, якого кольору виділення, але і на їх кількість, час появи і присутність або відсутність супутніх симптомів. Так, наприклад, якщо у дівчини з’явилися рожеві виділення, які протікають в поєднанні з неприємним запахом, то після обстеження лікар, швидше за-все, знайде хронічний ендометрит. В цьому випадку треба терміново починати лікування. Якщо цього не зробити, то існує високий ризик появи ускладнень, з якими в подальшому буде дуже непросто боротися.

Також виділення повинні насторожити. Терміново викликати швидку потрібно в тому випадку, якщо яскраво-червона кров виділяється у великій кількості. Це може вказувати на дуже серйозні ускладнення в організмі.

Нормою вважаються нерясні кровотечі, що з’являються в середині циклу. У цьому випадку мова, швидше за все, піде про коливання гормонального циклу. Нерідко виділення з’являються в період овуляції. Жінки помічають невелику кількість крові, яка йде не більше 72 годин. Необхідності в додатковому використанні коштів жіночої гігієни немає. Така патологія зустрічається, приблизно, у 30% жінок і, як правило, не потребує лікування.

Деякі жінки скаржаться на те, що невелика кровотеча у них з’являється через кілька днів після закінчення місячних (приблизно на 10-16 день циклу). У нормі в цей період з піхви виділяється слизової виділення з прожилками крові. У більшості випадків дане явище не несе серйозну небезпеку для здоров’я жінки. Але незважаючи на це, при його появі краще записатися на консультацію до лікаря.

Поганим знаком вважається появи після менструації бурою мазні. В цьому випадку фахівцями після обстеження, швидше за все, буде діагностований ендометріоз матки.

При появі виділень через кілька днів після закінчення менструації потрібно зробити тест на вагітність. У цьому випадку причини кровотеч можуть полягати в мимовільному викидні або позаматкової вагітності. Ці ж дії слід провести, якщо місячні тривають понад 7 днів. Слід розуміти, що позаматкова вагітність може бути дуже небезпечна для здоров’я жінки і привести до сильної кровотечі. Ігнорувати неприємні симптоми ні в якому разі не можна.

Іноді нерясні виділення з кров’ю з’являються за кілька днів до нових менструацій. В цьому немає нічого страшного. Дане явище є всього лише передвісником майбутніх місячних.

Не варто переживати, якщо після закінчення менструації протягом декількох днів з’являються невеликі крапельки крові. Таке явище вважається нормальним, так як на протязі декількох днів після місячних матка може позбавлятися від непотрібних крапель крові.

2 Етіологія недуги

Нерідко виділення, що мажуть в середині циклу з’являються у жінок, що приймають протизаплідні препарати. В основному нічого страшного в таких невеликих кровотечах немає. Шкоди здоров’ю вони принести не можуть. Бути пильними треба тільки, якщо вони стають рясними.

Мало хто знає, але невеликі виділення з кров’ю між місячними можуть з’являтися при глибокому емоційному потрясінні, стресі, сильному шоці і зміні клімату. Неприємна симптоматика, як правило, проходить і в подальшому не дає про себе знати після того, як жінка акліматизується в новому місці або впоратися зі своїм емоційним станом. Справитися з депресивним станом можуть допомогти деякі лікарські препарати.

Внутрішньоматкова спіраль нерідко дає про себе знати необільнимі кровотечами, які можуть виникнути в будь-який день тижня. Іноді вони з’являються безпосередньо після місячних.

Обов’язково слід записатися на консультацію до фахівця і виявити причини поганого самопочуття в тому випадку, якщо кров’янисті виділення між місячними супроводжуються такими симптомами, як свербіж, біль, печіння, сухість у піхві, підвищена температура тіла і болючий статевий акт. Дані симптоми в більшості випадків свідчать про наявність будь-якого серйозного недуги.

3 Патологічні прояви

Як говорилося вище, кров’яні виділення після місячних можуть вказувати на наявність в організмі серйозних ускладнень. Саме тому при появі даного малоприємного явища не варто зволікати з візитом до лікаря.

Можна виділити кілька серйозних патологій, які найчастіше призводять до появи кров’яних виділень:

  • Поліпи ендометрія.

При цьому недугу з’являються рясні виділення в середині циклу. Свідчити про наявність поліпів може і повна безболісність менструації.

  • Травма статевих органів.

В даному випадку з піхви може виділятися червона кров. Її кількість безпосередньо залежить від ступеня розриву стінок піхви. Травматизація статевих органів нерідко виникає при грубому сексі або в результаті некоректної огляду у лікаря. Багато жінок соромляться своєї активної статевого життя і вважають за краще боротися з травмами статевих органів самостійно за допомогою домашніх засобів. Це велика помилка. Самолікування в цьому випадку може привести до непередбачуваних наслідків.

  • Інфекції статевих органів.

Часті причини, які можуть привести до вищеописаної проблеми. У деяких випадках свідчити про наявність інфекцій статевих органів можуть тільки нерясні виділення після менструації. Вся справа в тому, що досить часто інфекційні недуги протікають безсимптомно. Саме тому дуже важливо ретельно стежити за всіма змінами, які відбуваються в організмі.

  • Міома матки.

З’являються кров’янисті виділення через тиждень після місячних або пізніше. Кровотеча супроводжується болями, які локалізуються внизу живота.

4 Постановка діагнозу

Ендометріоз — даному захворюванню властиво поява мажуть місячних протягом декількох діб після менструації. Ще однією ознакою ендометріозу є хворобливі місячні зі згустками крові.

Дисфункциональное маткова кровотеча — спочатку жінки скаржаться на затримку менструації. Після цього з’являються рясні хворобливі місячні, які переходять в сильну кровотечу. Велика втрата крові може стати причиною розвитку анемії і погіршення загального стану жінки. Саме тому при дисфункціональному матковій кровотечі слід негайно викликати лікаря.

Рак шийки матки — при цьому недугу йдуть кров’янисті виділення зі статевих шляхів різної інтенсивності. Вони абсолютно не пов’язані з фазою менструального циклу.

Ендометрит — з’являються міжменструальні виділення з домішкою крові різної інтенсивності. При ендометриті діагностується запалення слизової матки.

Ектопія шийки матки — при такій патології спостерігаються характерні контактні виділення з піхви. Невеликі кровотечі з’являються при контакті шийки матки з статевим членом або при контакті шийки матки з гінекологічним дзеркальцем під час лікарського огляду. Подібні симптоми нерідко виникають і при запорах.

Порушення роботи щитовидки — низький рівень гормонів може призвести до появи вищеописаної симптоматики.

Як зрозуміло з вищеописаного, причини появи кровотеч після місячних вельми різноманітні. Всі перераховані захворювання при несвоєчасному лікуванні можуть призвести до дуже серйозних наслідків. Саме тому ігнорувати неприємні симптоми ні в якому разі не можна.

5 Методи лікування

Часті кров’яні виділення через тиждень після менструації, що супроводжуються якими-небудь неприємними симптомами, вимагають негайного звернення до фахівців. Курс лікування безпосередньо залежить від того, що саме стало причиною появи вищеописаного явища.

Якщо лікарями діагностується наявність інфекційного захворювання, то впоратися з хвилюючою симптоматикою можна за допомогою медикаментозних засобів. Так, наприклад, при виявленні хламідіозу лікарем виписуються імуностимулюючі, антибактеріальні та місцеві протизапальні засоби. Курс подібного лікування, як правило, триває не менше 3 тижнів. Важливо, щоб лікування пройшли обидва партнера. В іншому випадку позитивних результатів чекати не доводиться.

Нерідко виділення з кров’ю після менструації у жінок пов’язані з таким інфекційним недугою, як трихомоніаз. У цьому випадків лікарями виписуються протівотріхомонадних засобів. Також обов’язково призначаються кошти місцевого дії в поєднанні з такими ліками системного дії, як Тинідазол, Метронідазол і Тенонітрозол. Лікування трихомоніазу, як і в разі хламідіозу, має проводитися відразу для двох партнерів.

Такі серйозні захворювання, як ендометріоз і ендометрит, в особливо важких випадках вимагають хірургічного втручання. Щоб не доводити до таких крайніх заходів, при появі перших же неприємних симптомів треба записатися на консультацію до лікаря.

Досить часто причини появи вищеописаного неприємного явища полягають в застосуванні деяких лікарських засобів, що впливають на менструальний цикл жінки. Так, наприклад, дуже обережно потрібно приймати добавки, до складу яких входить естроген. Якщо лікарі помітили, що ті чи інші лікарські засоби надають на організм пацієнтки негативний вплив, то вони в найближчий же час замінюють їх на більш підходящі препарати.

Ссылка на основную публикацию