Чому груди болить а місячних немає?

Визначити наближення критичних днів можна за найпростішим ознакою — набуханні і підвищеної чутливості молочних залоз.

Але іноді груди болить, а місячних немає. Подібний симптом не можна залишити без уваги. Адже причиною такої картини може бути не тільки вагітність, але і порушення в організмі. Тому варто уважно розглянути всі можливі варіанти, щоб знати, що робити.

1 Чи дійсно це затримка?

Цикл кожної жінки індивідуальний. В середньому він триває 28 днів. Відставання від графіка на 3-5 днів не є приводом для занепокоєння. Але якщо болять грудні залози, а місячних немає вже два тижні, пора з’ясувати, що відбувається в організмі.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Основні причини затримки менструації у жінок
  • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
  • Причини затримки менструації на 7 днів
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Збій циклу — по-науковому аменорея, — може виникнути як через зачаття, так і бути наслідком ряду порушень в роботі організму. Регулярні затримки відбуваються на тлі гормонального збою. Також подібна картина характерна для тих жінок, які часто піддаються стресам.

2 Найбільш ймовірні причини

Необхідно пам’ятати, що найчастіше при відсутності менструації груди може боліти через гінекологічних захворювань.

До таких зараховуються доброякісні утворення у вигляді міом, запалення придатків, гормональна ерозія, ендометріоз. Відсутність місячних може бути єдиним симптомом при даних хворобах, тому ігнорувати її не можна ні в якому разі.

Нерідко, коли жінка запитує у гінеколога чому болять груди при затримці, у відповідь вона чує діагноз «полікістоз». При цьому захворюванні вироблення жіночих гормонів відбувається не в повному обсязі. Зате характерно підвищення рівня тестостерону. За рахунок цього яйцеклітина не овулирует і може виникнути менструальний збій.

Для подібної патології характерні тягнуть болі внизу живота, набухання молочних залоз при відсутності місячних. Захворювання вимагає швидкого і тривалого лікування, так як в запущеній стадії веде до безпліддя.

Щоб підтвердити діагноз, необхідно звернутися до лікаря і здати аналізи на гормони. Особливо, якщо крім затримки присутні такі ознаки, як оволосіння за чоловічим типом і підвищена сальність шкіри.

Крім того, на роботу яєчників впливають інші залози. Такі як наднирники, гіпофіз, гіпоталамус, підшлункова залоза, для діагностики дисфункції яких необхідна кваліфікована допомога фахівця.

При регулярні затримки гінеколог може дати направлення до інших лікарів. Наприклад, ендокринолога, адже щитовидна залоза нерідко може стати причиною менструального збою.

3 Інші фактори етіології

Якщо у жінки є надмірна вага або ж, навпаки, вона постійно сидить на жорстких дієтах, це теж може привести до аменореї.

Перехід з одних протизаплідних засобів на інші нерідко супроводжується менструальним збоєм. Часто це явище виникає, якщо дівчина вирішила припинити прийом оральних контрацептивів, які не допивши до кінця всю упаковку.

Сильний нервовий зрив, депресивний стан, часті фізичні перевтоми, різка зміна діяльності і місця знаходження теж можуть послужити непрямою причиною аменореї. Виявити ж дійсне джерело проблеми здатний тільки кваліфікований лікар, що вважає за краще комплексний підхід.

4 Основні ознаки аменореї

Іноді жінки можуть довгий час не помічати, що у них затримка. Визначити менструальний збій можна за такими симптомами:

  • Болить внизу живота. Чи не нападоподібно, а постійно. Біль може посилюватися при підвищенні фізичного навантаження або під час стресових ситуацій, і не йде повністю.
  • Наливаються молочні залози. Груди може свербіти, сверблять соски, всередині все ниє і відчувається тяжкість. Стан схоже з місячними, але виділень немає. В такому випадку можна запідозрити вагітність або наявність гінекологічного захворювання.
  • Виділення із сосків. Характерні як при зачатті, так і при гормональних дисфункціях.

5 Прояви при вагітності

З упевненістю можна сказати, що відсутність менструації може вважатися нормою тільки при настанні зачаття. В такому випадку це не аменорея, яка зараховується до патологій, а цілком закономірна перебудова організму, підготовка до виношування плоду.

Найпростіше виявити патологія це або вагітність, купивши високочутливий тест. Однак не варто скидати з рахунків той факт, що будь-який тест може виявитися помилковим.

Якщо пройшло ще дуже багато часу з моменту затримки, то вагітність може не визначитися. Але якщо є хоча б натяк на другу смужку — слабка бліда лінія, — з упевненістю можна стверджувати, що вагітність настала.

У разі виникнення такої ситуації необхідно відразу ж звернутися до лікаря для підтвердження запліднення. Адже вагітність може виявитися позаматкової і тест її теж покаже.

У рідкісних випадках тест може показати дві смужки, а вагітність насправді не настала. Якщо немає можливості негайно відвідати гінеколога, можна скористатися додатковими методами для визначення свого стану. Наприклад, виміряти базальну температуру в прямій кишці. Але цей метод ефективний, якщо жінка регулярно здійснювала цю процедуру і вела графік. В іншому випадку, самостійна діагностика виявиться неточною.

Якщо тест виявився негативним, але груди продовжує рости і набухати, тягне низ живота, а до загальної картини додалися запаморочення і непритомність, варто здати аналіз крові на присутність в ній гормону ХГЧ. Цей спосіб дасть найбільш точний результат і допоможе раніше вжити заходів.

6 Хибнопозитивний і псевдонегативну тести

У рідкісних випадках тест на вагітність може бути помилковим. Причому як в одну, так і в іншу сторону. Однак імовірність позитивного тесту при відсутності вагітності надзвичайно низька. Подібний результат буває в двох випадках: дівчина використовувала прилад неправильно або ж тест виявився простроченим.

Також в окремих випадках псевдопозитивний тест буває після викидня, коли рівень ХГЛ в крові ще не впав. Або якщо жінка, сама того не знаючи, приймає препарат з високим вмістом цього гормону.

Іноді причиною даної картини може стати почався клімакс або помилкова вагітність. Остання є неадекватним психологічним станом, які виникають на тлі стресу і нав’язливих ідей.

Найчастіше зустрічається протилежний результат — зачаття відбулося, але тест його не виявив. Це ситуація небезпечніше, тому що може вказувати на позаматкову вагітність.

Хворобливість молочних залоз при відсутності планової менструації може, крім маткової вагітності, бути симптомом різних патологічних станів. Визначити їх може тільки фахівець. Тому не варто затягувати з візитом до лікаря при виявленні найменших відхилень.

Щоб допомогти медикам поставити точний діагноз, варто провести попередній аналіз свого стану: самопочуття в останні дні, зміни в раціоні і режимі дня, наявність стресових ситуацій, травм. Також обов’язково оповістити лікаря в разі прийому будь-яких ліків.

Ссылка на основную публикацию