Чоловік тиран

Будь-яка жінка, усвідомила, що її чоловік — тиран, повинна розуміти з чим має справу, а значить зуміти цьому протистояти. Спасіння не прийде, якщо ви самі не почнете діяти, ваш головний помічник у цій ситуації — ви самі.
Як не дивно, але відразу розпізнати, що ваш чоловік-тиран досить складно. Перебуваючи в хорошому настрої, така людина ласкавий, чемний і доброзичливий. Однак в якийсь момент істинний характер пробивається через «маску чесноти», і він намагається всіма доступними засобами підпорядкувати всі своїй волі.

Типи домашніх тиранів

Психологи виділяють 3 типи тиранів, але нагадують, що «чистий» тип зустрічається рідко — зазвичай, це поєднання декількох типів.

1. Чоловік постійно мучить вас розпитуваннями, де і з ким ви були, що робили, куди ходили, з ким взагалі ви дружите і хто ваші знайомі. І навіть якщо ви затримаєтеся на роботі всього на 5 хвилин, утомливих і образливих розпитувань вам не уникнути.

2. Чоловік-тиран обожнює при кожному зручному випадку нагадувати про свою виняткову роль у долі жінки. Говорити про це він може не тільки в поривах люті — часто він робить це з посмішкою на губах, ласкаво погладжуючи вас по щоці. Принизивши таким чином, він відчуває моральне задоволення.

3. У крайньому разі, але, на жаль, не рідкість — це прояви тиранії в вигляді побоїв. Незважаючи на те, що тиран рукоприкладство з будь-якого (навіть незначному) приводу, фактично він є боягузом і більш сильному, яке готове дати відсіч, людині нічого зробити не може.

Що робити?

Якщо з’ясувалося, що ваш чоловік — тиран, необхідно зробити вибір: або не діяти і терпіти приниження і побої, або захищатися і спробувати зберегти себе як особистість. Вибравши друге, ви можете зробити наступні кроки:

1. Про поведінку чоловіка потрібно повідомити всім, кому вважаєте за потрібне: друзям, подругам, сестрі, братові, сусідам і т. Д. І обов’язково поінформуйте самого тирана — тепер він буде думати, перш ніж скандалити і розпускати руки. Можете також додати, що якщо він не припинить свої витівки, то у нього з’являться всі шанси познайомитися з дільничним поліцейським.

2. Попередьте його також про те, що існує багато способів закликати його до відповідальності за здійснювані вчинки, і ви готові це зробити. Тільки врахуйте, що в цьому випадку вам доведеться залучати сторонніх людей, які стануть вашими свідками. Якщо готові до такого повороту подій, то дійте.

3. Ви можете звернутися в телефонну кризовий центр, де фахівці гарячої лінії вислухають вашу проблему і підкажуть, що робити в даній ситуації. Також не буде зайвою консультація у професійного психолога.

4. Стати самостійною — знайдіть хорошу роботу, станьте фінансово незалежною. По-перше, так ви доведете чоловікові, що чогось варті, адже незалежну жінку принизити складніше. По-друге, якщо ситуація буде вимагати розлучення — без грошей не залишитеся і дітей, якщо є, забезпечите.

5. Полюбіть себе. Звучить банально, але це дійсно необхідно. Це не означає, що ви годинами повинні захоплюватися своєю зовнішністю біля дзеркала. Займіться своїм саморозвитком, вчіться чомусь новому та цікавому вам, знайдіть хорошу роботу. Підвищуючи свою самооцінку, ви рятуєтеся від залежності (моральної і матеріальної) від чоловіка.

Терпіти такого чоловіка або відразу приймати кардинальні заходи — справа вашого особистого вибору. У будь-якому випадку, варто пам’ятати, що нормальних людських відносин з домашнім тираном бути не може в принципі. Так чи варто повільно губити себе, живучи поруч з такою людиною? Відповідайте собі на це питання і чиніть так, як велить ваше серце.

Ссылка на основную публикацию