Чим зайнятися, щоб заробити гроші в декреті?

У сучасних мам є відмінна можливість по максимуму використовувати ресурси декретної відпустки і істотно поліпшити сімейний бюджет. Способів заробітку досить багато, і кожен бажаючий зможе знайти кращий для себе варіант. Чим зайнятися, перебуваючи вдома? Реалізувати можна всі свої навички, вміння, використовувати професійний досвід або втілити в життя давню мрію.

Як заробити в декреті?

У традиційному розумінні декрет сприймають як час, який повинен повністю присвячені дитині. Але якщо у мами буде кілька вільних годин на день, можна зайнятися корисною справою і заробити на цьому.

Порада: як розраховуються декретні виплати, можна побачити, ознайомившись з п. 3.3 ст. 14 Федерального закону №255 «Про обов’язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв’язку з материнством». Відповідно до її положень, для розрахунку допомоги середній денний заробіток жінки в декреті не може перевищувати величину, яку отримують шляхом ділення суми граничних величин бази для нарахування страхових внесків на 730. Сума мінімального декретної допомоги в 2016 р становить 34520,55 руб.

Сфер, де кожна жінка в силах реалізувати свій потенціал, перебуваючи вдома, і заробити на цьому гроші, дуже багато, залишається тільки вибрати, що їй більше подобається і зможе принести максимальний дохід.

косметологія

Багато мам в декретній відпустці займаються наданням послуг манікюру, педикюру, масажу, роблять стрижки, зачіски на дому. Навіть при відсутності професійного досвіду або знань при бажанні реально в короткі терміни освоїти базовий курс. Перший час можна попрактикуватися на знайомих, подруг, щоб зрозуміти нюанси роботи, оволодіти практичними навичками. Для старту потрібні мінімальні вкладення (закупівля обладнання, матеріалів).

Надання професійних послуг

У декреті можна зайнятися наданням різних послуг за гроші в тих сферах, де жінка працювала раніше:

 • написання бухгалтерських звітів (замовлення знаходять за рекомендаціями знайомих, на спеціальних біржах);
 • репетиторство (при наявності педагогічного досвіду, освіти);
 • робота на 0,25 ставки на колишньому місці працевлаштування (або завдання додому);
 • консультування в професійній сфері (в тому числі проведення вебінарів, майстер-класів, тренінгів, конференцій);
 • продаж авторських курсів на різні теми, ведення блогів (відеоуроки для розвитку малюків, на тему схуднення після пологів, вирощування екологічно чистих овочів і т.д.);
 • особистий помічник;
 • коректор;
 • послуги перекладача;
 • редактор сайту;
 • робота в call-центрі на неповну ставку.

Рукоділля

Один з найбільш доступних варіантів заробити гроші в декреті — зайнятися рукоділлям. Ця сфера настільки велика, ідей в ній так багато, що знайти вигідну хобі зможе кожна жінка. Стартові вкладення мінімальні. Знадобиться тільки закупити матеріали для роботи і витратити час на вивчення технології, відточування майстерності. Особливу увагу варто приділити рекламі своїх послуг, попередньо формувати ринок збуту, наростити мінімальну базу клієнтів. Чим можна зайнятися? Варіантів дуже багато, ось кілька найпопулярніших:

 • виготовлення прикрас для волосся зі стрічок (техніка канзаші);
 • декоративне мило на замовлення;
 • букети з цукерок;
 • шиття іграшок з тканини;
 • виготовлення сувенірів в різних техніках (декупаж, лиття, штампування, карвінг, квіллінг), декору для оформлення свят;
 • в’язані речі, пледи;
 • кондитерські вироби на замовлення.

фріланс

Ще один вид отримання грошей в декреті — фріланс (виконання різних видів робіт на замовлення, в тому числі створення рекламних слоганів для залучення клієнтів). Замовлення можна швидко знайти після реєстрації на спеціалізованих біржах. Завдань дуже багато, всі вони багатогранні: написання статей на замовлення, обробка графічних зображень, створення сайтів, логотипів, написання звітів, робота адміністратором соціальних мереж і т.д.

Інтернет-серфінг

Зайнятися інтернет-серфінгом можна без підготовки, потрібно тільки вільний час і бажання. Цей вид діяльності передбачає перегляд реклами на станицях різних сайтів, перехід по посиланнях за гроші. Спеціальні біржі для просування ресурсів акумулюють безліч замовлень в одному місці і дають можливість вибрати найвигідніший (виходячи з заданих параметрів). Такі замовлення не оплачують дуже високо, але в той же час вони не вимагають спеціальних знань і вкладень (вступ до групи в соцмережі, публікація постів, лайки, перехід по посиланнях, участь в опитуваннях, голосуваннях). За що платять гроші на Ютубі? Трохи заробити вийде на перегляді відео. Також можна розмістити на ресурсі свій ролик, і якщо він набере певну кількість переглядів, вийде розмістити там оплачувану рекламу.

Є багато інших цікавих бізнес-ідей для мам в декреті (виготовлення плетених виробів, пошив на замовлення одягу, мереживного білизни, м’яких іграшок, послуги ароматерапії, виробництво безалкогольних напоїв для дитячих свят, приготування комплексних обідів, організація фотосесій). При бажанні кожну з них можна з успіхом реалізувати, забезпечивши стабільне поповнення сімейного бюджету. При мінімальній допомозі рідних і невеликому стартовому капіталі цілком реально організувати квітковий бізнес через мережу (мама в декреті збирає замовлення в інтернеті, а помічник розвозить продукцію за адресами або залишає на торговій точці).

Кращі способи заробітку в декретній відпустці

Серед багатьох варіантів отримання грошей в декреті ми пропонуємо більш детально розглянути найвигідніші і актуальні. Практично всі вони вимагають мінімум вкладень, але багато часу, підготовки і бажання досягти своєї мети.

Дропшиппінг

Заробити гроші на Дропшиппінг досить легко, якщо організувати роботу правильно. Найлегше реалізувати цю бізнес-ідею в мережі. Спочатку потрібно визначитися з видом товару (одяг, дитячі товари, біжутерія і т.д.), знайти вигідного і надійного постачальника. Пропозиція повинна бути актуальним для жителів регіону. Щоб почати роботу, необхідно створити свій інтернет-магазин (найпростіше зробити це на базі соціальної мережі, наприклад, Вконтакте). Але перед його запуском важливо наповнити розділи товарами і створити мінімальну клієнтську базу. Щоб зацікавити перших покупців, можна розсилати запрошення в особисті повідомлення, додавати нових знайомих в друзі, організувати конкурси, акційні пропозиції, особливі умови для клієнтів, які зробили замовлення на певну суму. Схема роботи досить проста:

 • клієнт робить замовлення і оплачує його;
 • дропшіппер оплачує товар у посередника і повідомляє адресу доставки, залишає собі різницю між оптовою і роздрібною цінами;
 • постачальник відправляє оплачене замовлення клієнта.

Успіх роботи багато в чому залежить від якості просування інтернет-магазину, асортименту товарів і цінової політики.

Порада: знайти надійного постачальника товарів для Дропшиппінг можна серед виробників товарів, оптових постачальників, які працюють не перший рік, мають відоме ім’я і хорошу репутацію, на китайських інтернет-майданчиках (Аліекспресс, Тінідал).

Виготовлення декоративного мила на замовлення

Декоративне мило — оригінальний подарунок і товар, який можна продати за гарною ціною. Технологія виготовлення не дуже складна, її реально освоїти за короткий термін, а обладнання коштує недорого. Для розвитку свого маленького справи на дому цілком вистачить ресурсів звичайної кухні. Гроші знадобляться тільки для покупки форм і матеріалів: мильна основа або дитяче мило для створення бази, ефірні і базові масла, гліцерин, барвники, додаткові інгредієнти (перетерті кісточки вишень для виготовлення скрабів, молоко, цукор, мед, вівсяні пластівці, алкоголь, люфа і ін.).

На стартовому етапі продавати готові вироби можна через друзів, знайомих (в тому числі тих, хто має свою торгову точку, працює на великому підприємстві). Потім варто створити свою групу в соціальній мережі або інтернет-магазин на безкоштовному движку. Якщо докласти зусиль для просування свого ресурсу, він обов’язково приверне нових клієнтів і принесе хороший дохід. Також багато умільці пропонують свої товари для реалізації в спеціалізовані магазини (за відсоток від продажів).

Випічка на замовлення

Зайнятися випічкою тортів, кексів на дому — одна з кращих і найбільш доступних ідей для мам в декреті. Щоб знайти перших клієнтів, можна пропонувати свої послуги через приватні повідомлення в соціальних мережах, створити тематичну групу або сайт-візитку. Важливо надавати якісні продукт, який буде повністю відповідати параметрам замовника, адже один з кращих способів реклами такої послуги — «сарафанне радіо». Робити торти на замовлення можна на всі свята і в якості подарунка, ця пропозиція актуальна в кожному регіоні, для будь-якої цільової аудиторії. Щоб зацікавити клієнтів і показати свої переваги перед конкурентами, важливо весь час удосконалити технологію готування і декору продукції. Створивши успішну групу або інтернет-магазин, можна заробляти на рекламі Вконтакте, продаючи місця на сторінках за гроші.

Порада: займаючись випічкою тортів на замовлення, завжди потрібно брати передоплату (мінімум — собівартість продуктів).

Збережіть статтю в 2 кліка:

Для багатьох мам в декретній відпустці питання заробітку на дому дуже актуальне. Багато бізнес-ідеї практично не вимагають вкладень, їх можна з успіхом реалізувати через інтернет. Якщо приділити належну увагу питанню підготовки, вивчення технології, просуванню своїх послуг, будь-яке починання в декреті обов’язково принесе успіх і значно збільшить сімейний бюджет.

Ссылка на основную публикацию