Чи варто їхати в США

Не секрет, що рівень життя в Америці значно перевищує російський. Це ж стосується соціального забезпечення та багатьох інших важливих аспектів життя громадян. Тому переїзд в США приваблює дуже багатьох наших співвітчизників. Але не варто забувати, то життя в Америці, крім цілого ряду очевидних переваг, має також і певні недоліки, знати про які потрібно кожному, хто всерйоз планує виїзд на постійне місце проживання в цю країну.

Чи варто їхати в США, якщо ти вже не молодий, не багатий або не маєш затребуваною спеціальністю? Оскільки відповідь на це питання зачіпає найрізноманітніші сфери життєдіяльності, найкраще розбити його на кілька частин, в залежності від віку і соціального статусу іммігранта.

Переваги переїзду в США для молоді

Юність — найкраща пора життя. Багато молодих людей готові спростувати це твердження, проте все пізнається в порівнянні. Чи варто їхати в США, якщо тобі 20-25 років? Зрозуміло, варто. Причому в будь-якому матеріальному становищі, без грошей або з грошима. Переваги переїзду в Америку в молодому віці очевидні:

 1. Легше проходить асиміляція серед американців. Молодь легше знаходить спільну мову один з одним.
 2. Ще є час вступити до коледжу або пройти інше професійне навчання, що дозволить влаштуватися на високооплачувану роботу.
 3. Молодим людям легше знайти партнера (чоловіка), ніж людям середнього віку.
 4. Молоді в США буде простіше і легше себе реалізувати, ніж в Росії. Це стосується не тільки пошуку роботи, але і різних захоплень. Працюючи на звичайній роботі в Росії і заробляючи 25-35 тисяч рублів на місяць, ви не зможете подорожувати по світу, і не зможете купити невелику яхту для риболовлі, як про це мрієте. Тоді як в США це не мрії, а реальність для найпростіших людей.
 5. Наполеглива праця в США дає набагато більшу матеріальну віддачу, ніж в Росії. Реалії такі, що звичайний працююча людина в Америці через 10 років зможе взяти недорогий будинок ($ 170-220 тисяч) в іпотеку під низькі відсотки (3-4% річних). У Росії ж це неможливо. Про автомобілі взагалі немає сенсу говорити. У США практично будь-який, хто має постійну роботу, вже через рік-два може купити відносно дорогий автомобіль за $ 35-50 тисяч. Правда, більшість місцевих такими речами не заморочуються. Тут куди важливіше не машина, а будинок і постійний дохід.

Звичайно ж, переїзд в США в молодому віці має ряд нюансів. Все залежить від того, чи хочете ви асимілюватися і досягти успіху в Америці. Якщо ж ви, приїхавши в Нью-Йорк, так і залишитеся помічником офіціанта в російській ресторані на Брайтон-Біч, то причину вашої невдачі шукайте тільки в собі.

Чи варто їхати в США після 40 років

Якщо для молоді переваги переїзду в Америку очевидні, то в питанні, чи потрібно їхати в США, коли ти вже не молодий, слід керуватися виключно практичними міркуваннями.

 1. Якщо ви самотні, то врахуйте, що людям старшого віку, незалежно від країни походження, значно важче знайти собі партнера. В Америці ця проблема ще більш ускладнюється відмінністю в менталітеті і мовних перешкодах. Зрозуміло, в більшій мірі це відноситься до чоловіків. Жінкам, навіть після 40 років, в деякому сенсі буде легше, оскільки їх соціальний і матеріальний статус не так сильно цікавить чоловіків-американців, як зовнішність. Та й чоловіки тут більш адекватні, ніж в Кемерово або Томську. У випадку ж з російськими іммігрантами чоловічої статі, то їм, швидше за все, доведеться шукати дружину в Америці серед місцевих російськомовних жінок.
 2. Якщо у вас є діти, то в Америку варто їхати хоча б заради них. Як ви розумієте, можливості в США значно ширше, ніж в Росії. Це стосується всіх вікових груп. Якщо ваші діти зможуть отримати американську освіту і вступити до коледжу — перед ними відкриті всі двері.
 3. Якщо ви у себе на батьківщині були бідним і нещасним, то в Америці ви зможете почати життя з чистого аркуша, отримати нову кваліфікацію і працювати за гідні гроші. Навіть незважаючи на ваш вік.
 4. Оскільки людям середнього віку вже пора замислюватися про те, як вони будуть зустрічати старість, варто врахувати, що рівень соціального захисту в США досить високий. Залишившись в Росії, ви ризикуєте вийти на пенсію одиноким старим, який животіє в своїй квартирі з мінімумом грошей. Тоді як в Америці ви можете оселитися в комфортабельному центрі для пенсіонерів в сонячній Флориді, щоранку плаваючи в басейні. Але за умови, що до виходу на пенсію ви хоча б 10-15 років активно працювали, відраховуючи гроші в приватний пенсійний фонд.
 5. У США легше відкрити свій бізнес. Цьому сприяють низькі процентні ставки. Звичайно ж, мова йде лише про дрібний бізнес. Під які відсотки дають кредити для бізнесу в Росії, говорити навіть не варто.

В Америці, як і всюди в світі, все вирішують гроші. Однак якщо брати до уваги простих людей, в США їх заробити значно легше, ніж в Росії. Крім того, якість життя тут набагато вище, ніж в Москві, не кажучи вже про провінцію. Врахуйте це, приймаючи рішення про еміграцію.

Чи варто їхати в США без грошей

Якщо ви виграли грін-карту, але боїтеся їхати в Америку через відсутність фінансів, то це не така вже й велика проблема. Як вже тут писалося в одному з ранніх постів, для переїзду та облаштування в США на початку вистачить і 7000 доларів. Якщо у вас є родичі або знайомі, у яких ви можете зупинитися на місяць-два, то зазначена сума зменшується до $ 4-5 тисяч.

І навіть якщо ви бідні як церковні миші, але руки і ноги у вас на місці, то ви все одно зможете тут влаштуватися на роботу (нехай навіть на мінімалку). У великих містах, куди в основному і їдуть наші іммігранти, завжди багато вакансій.

Через рік після приїзду ви вже більш-менш адаптуєте, що дозволить вам підшукати більш високооплачувану роботу. Купіть нормальний автомобіль, знімете нормальну квартиру, і не будете відчувати потребу з покупкою необхідних речей. З Росією або Україною порівнювати тут просто безглуздо.

Чи потрібно переїжджати в США багатому з Росії

В Америці живе більше 10 мільйонів чоловік, чиї активи перевищують 1 мільйон доларів. Тому якщо ви в Росії досягли успіху, то переїхавши в США з кругленькою сумою на банківському рахунку, ви будете перебувати в більш сприятливій і однорідному середовищі. Це стосується не тільки якості життя, а й безпеки.

Багаті люди в Америці живуть, як правило, в престижних районах з низьким рівнем злочинності. Більш того: багато хто воліє жити в закритих приватних комплексах з обмеженням в’їзду для сторонніх. Тобто, тут немає такої ситуації, як в Росії, коли в одному під’їзді багатоквартирного будинку може жити господар супермаркету і сім’я алкоголіків.

Чітка майнова сегрегація за місцем проживання має свої переваги. Це стосується безпеки, однорідної соціального середовища і рівня середньої освіти для дітей. Зрозуміло, не забувайте і про медицину. Якщо щось трапиться — вам не доведеться лікуватися в районній лікарні з обдертими стінами.

Маючи гроші, в якомусь прибережному каліфорнійському містечку можна забезпечити для себе і своєї сім’ї набагато більш приємну і комфортну життя, ніж в Москві або Петербурзі.

Чому не варто переїжджати в США

Заради об’єктивності, крім переваг переїзду в Америку варто розповісти також і про мінуси, які можуть очікувати новоприбулого іммігранта після приїзду в США.

 1. Якість життя в Америці, звичайно, висока, але і вартість такого життя тут дуже висока. Якщо ви заробляєте в Росії $ 2000 на місяць — ви зважаєте успішною людиною. У США з таким рівнем доходу ви будете бідняком. Тому якщо ви є, наприклад, програмістом, живучи в Москві з доходом $ 4-5 тисяч в місяць, то особливого сенсу їхати в Америку для вас немає. Для того щоб підтримувати аналогічний рівень життя в Сан-Франциско, вам потрібно буде отримувати не менше $ 10-15 тисяч на місяць.
 2. Маючи постійний пасивний дохід в Росії на рівні декількох тисяч доларів на місяць: наприклад, здаючи торгові площі в своєму магазині, вам немає ніякого сенсу їхати в Америку. Якщо в Росії ви тільки управляли бізнесом і рахували гроші, то тут вам доведеться важко працювати.
 3. Якщо ви вже досягли певного успіху в професійній сфері у себе на батьківщині, то в Америці ви все почнете з чистого аркуша. Тобто, якщо ви працювали лікарем у себе в місті і були шанованою людиною, то тут ви лікарем точно не будете. Хіба що у вас є зайві $ 100-150тисяч на перенавчання. Якщо ви працювали на телебаченні — то в Америці ви не будете працювати на ТБ. Це ж стосується і багатьох інших спеціальностей.
 4. Приїхавши в США, ви потрапляєте в абсолютно іншу соціальну середу. І якщо ви вже не молоді, вам буде важко адаптуватися, завести друзів, знайти дружину (чоловіка).
 5. Медицина тут дорога. Багато іммігрантів економлять, не оформлюючи медичну страховку. Якщо ж у вас з’являться проблеми зі здоров’ям, то нарікайте на себе. У той же час, оформивши страховий поліс або отримавши його від роботодавця, ви отримуєте більш якісне медичне обслуговування, ніж в Росії.
Ссылка на основную публикацию