Чи робити змивку волосся?

Сучасні модниці часто експериментують зі своїм волоссям, міняючи їх довжину, структуру, а також колірну гамму. Причому нерідко зміна відтінку навіть в салонних умовах може виявитися занадто кардинальної, що може в результаті не надто благотворно позначитися на якості шевелюри. Проте більшість представниць прекрасної половини людства замислюються, як зробити змивку волосся в домашніх умовах, не вдаючись до дорогої допомоги фахівця.

На жаль, застосування такої процедури — далеко не завжди примха власниці нового кольору. Іноді виходить так, що обраний відтінок в результаті фарбування виявляється не личить. У деяких ситуаціях виправити можна все іншим відтінком фарби, однак цей спосіб вийде лише в тому випадку, якщо старий і новий кольору знаходяться на одному щаблі палітри. Якщо ж потрібно кардинальна зміна, припустимо, повернення з чорного в «блонд», без змивки не обійтися.


Не варто думати про те, що застосування такої процедури в домашніх умовах здатне тільки завдати шкоди волоссю. Насправді сьогодні існує більш ніж достатньо способів, за допомогою яких можна змінити відтінок шевелюри народними засобами. Це дозволить не тільки не пошкодити волосся, але і залишити їм здоровий і сяючий вигляд після нового фарбування.

Як діє змив?

В основі змивки знаходиться хімічний склад, що дозволяє видалити всі пігменти фарби з волосся. Найголовніше, що тут слід зрозуміти, полягає в тому, що будь-який продукт, який здатний видалити фарбу, навряд чи принесе для волосся будь-яку користь. Проте компоненти складу при цьому впливають на рівні молекул, проникають в структуру волосся через лусочки, витягають пігменти невдалої фарби, але рідний колір при цьому не пошкоджується.

В результаті відростають коріння не відчують жодного впливу, а інша довжина волосся поверне свій природний відтінок. При цьому ефект процедури багато в чому залежить безпосередньо від змивається кольору. Припустимо, позбутися від чорних локонів з першого разу не вийде, процедуру доведеться повторити.


Найбільш позитивний ефект від змивки вийде в тому випадку, якщо потрібно лише трохи скоректувати вийшов відтінок. Іноді в домашніх умовах професійна смивка застосовується для зняття початкового шару фарби. В результаті вплив на волосяний покрив голови виходить одноразовим і, відповідно, мінімальним. Не варто боятися складу змивів, оскільки вони не містять аміаку, що не дозволить зробити волосся світліше, ніж їх тон перед фарбуванням. Не варто плутати змивку з освітлюючими складами, блондинкою в результаті видалення фарбувальних пігментів з волоса стати неможливо.

Два варіанти салонних засобів

Завдяки тому, що сучасні салонні кошти стали доступними простим покупцям, більшість професійних процедур стало доступним в домашніх умовах. Для видалення фарби з волосся можна застосовувати два типи засобів. Одне є поверхневе вплив, друге має більш глибоке дію на волосся.

Поверхнева змив має в своїй основі луг, вона мінімально впливає на волосся, найбільш ефективна, якщо потрібно невелике коректування. Найчастіше застосовується для усунення зайвої яскравості, освітлення на один тон або з метою видалення відтінку. Окислювачів тут немає, тому застосовувати даний склад можна, не боячись порушити структуру шевелюри.

Змивка глибокого дії являє собою справжнісіньке знебарвлення. Таку процедуру бажано проводити за участю фахівців. У підсумку небажаний відтінок піде, проте волосся отримують досить шкідливий вплив. Лусочки волосся піднімаються окислювачами, які проникають всередину, видаляючи пігмент. Найчастіше такий засіб застосовується для змивання темних відтінків.

Якщо фарбування проводилося в період часу меншим, ніж півроку, досить буде застосування першого варіанту. У тому випадку, якщо вік кольору більше двох років, не обійтися без двох етапів змивки, також буде потрібно декапирование. Щоб не надто шкодити своєму волоссю, бажано робити перерву між процедурами хоча б тиждень.


Більшість сучасних хімічних складів відрізняються щадним дією. Це досягається завдяки наявності в складі спеціальних доглядають компонентів, що живлять волосся. Найголовніше — довірити таку важку процедуру тільки визнаним брендам, що випускає широку лінійку для волосся.

Застосування народних засобів

Для того щоб позбутися від небажаного відтінку, зовсім не обов’язково вдаватися до процедур за участю хімічних салонних засобів. Вимити непотрібний пігмент зі структури волосся дозволять народні засоби, доступні кожному. Багато що тут залежить, зрозуміло, від відтінку, оскільки для кожного варіанта можна застосовувати ті чи інші засоби.

Темний колір волосся дозволять змити молочна сироватка або кефір. В принципі, способів застосування цих продуктів існує декілька. Самий класичний серед них — нанесення теплого кефіру на всю довжину шевелюри. Молочний продукт повинен бути не просто не з холодильника, а саме підігрітим на плиті. Після нанесення волосся необхідно обернути плівкою і рушником. Ходити з таким складом можна близько трьох годин. Оскільки даний варіант абсолютно не шкодить волоссю, повторювати змивку можна так часто, поки не буде досягнутий необхідний відтінок волосся.

Якщо потрібно позбутися не від темного, а більш світлого відтінку, то можна використовувати молочну сироватку. Її слід нанести на пасма і також укутати голову рушником на пару годин, створюючи ефект лазні. Як результат можливо отримати волосся, які будуть світліше на тон, при цьому поверхню волосся не пошкоджується.


Ще один продукт, яким реально змити небажаний колір, — це касторове масло. Завдяки застосуванню цього варіанту можливо добитися позбавлення від занадто темного відтінку, при цьому зміцнити волосся і додати їм надзвичайну силу. Маски з масла, придбати яке необхідно в аптеці, часто застосовують для загального зміцнення волосся і з метою запобігання їх випадіння. Щоб домогтися ефекту змивки, необхідно змішати три ложки столові касторової олії з двома жовтками курячого яйця, вимити волосся і нанести отриману суміш. Тримати її слід під рушником трохи більше години. Змивати масло необхідно шампунем, оскільки його консистенція не змиваються водою.

Врятувати ситуацію після невдалого фарбування дозволить сода, дія якої обумовлюється лужної основою. Три ложки столові соди слід розчинити в половині літра води, після чого розчин необхідно нанести на волосся. Максимальний час витримки — сорок хвилин. Оскільки сода являє собою більш агресивний спосіб змивки народними засобами, повторювати процедуру слід тільки через пару днів. Обов’язковою є використання поживних масок після, оскільки лужний склад занадто висушує волосся і шкіру голови.

Ще один варіант незначно освітлити волосся — застосувати суміш на основі меду. Але найбільш ефектним буде результат, якщо чистий мед без домішок розігріти на водяній бані і нанести на волосся по всій довжині. Шевелюру необхідно також утеплити за допомогою рушники. Тримати мед доведеться довго, бажано стільки, скільки це можливо. В середньому буде досить чотирьох годин.

Примітно, що крім власне осветляющих властивостей мед здатний надавати доглядає дію за шевелюрою. Відгуки використовували медову змивку повідомляють, що волосся стає м’якше. Однак застосування тільки однієї процедури з метою зміни тону недостатньо. Явна зміна відтінку волосся буде помітно лише після десяти процедур, тим не менш, така змив фарби вважається щадить і нешкідливою.

застосування лимона

Окремої розмови заслуговує застосування лимона з метою витягування небажаного пігменту з волосся. Використання фрукта дає відмінні результати, однак не варто забувати, що ефект, який впливає на стан волосся, може вийти не надто приємним, оскільки схожий на дію окислювача в хімічному складі. Зробити змивку лимоном просто — необхідно видавити сік з чотирьох плодів і нанести на волосся. Час витримки — приблизно пара годин. Застосування поживних масок обов’язково.

Таким чином, не варто побоюватися робити змивку фарби, якщо результат фарбування не влаштував. Найголовніше — довірити цю процедуру фахівця або освітлювати волосся тільки народними засобами. У домашніх умовах можливе застосування як хімічних складів, так і природних засобів.

Ссылка на основную публикацию