Чи можуть піти місячні після зачаття?

Першим критерієм вагітності багато хто вважає припинення менструації. У більшості випадків так воно і буває: запліднення яйцеклітини запускає в організмі жінки певні процеси, через які місячні припиняються аж до пологів (а іноді і на деякий час після них).

Але в деяких випадках місячні продовжують йти аж до моменту, коли вагітність стає видно неозброєним поглядом — жіночий організм в цьому плані вкрай непередбачуваний, так що орієнтуватися тільки на місячні після зачаття ні в якому разі не можна.

Для перевірки вагітності необхідно використовувати надійні тести, проконсультуватися у лікаря, а при появі крові після того, як вагітність чітко встановлена, не варто списувати все на місячні — кровотеча може бути зовсім не безневинним, через що у майбутньої матері можуть початися серйозні проблеми зі здоров’ям, аж до вимушеного переривання виношування плоду.

1 Менструація або кровотеча?

У мережі безліч відгуків від щасливих мам, які не підозрювали про своє становище рівно до того моменту, як почав рости живіт. Багато лікарів теж можуть пригадати випадки з практики, коли у жінки менструація була мало не на останньому місяці — і після цього з’являвся здоровий малюк, а сам родовий процес проходив без ускладнень. Це, безсумнівно, надихає, але також варто пам’ятати про жінок, змушених по кілька місяців лежати на збереженні, тому що вони вчасно не звернули увагу на тривожний симптом. Ось кілька серйозних причин, за якими може початися кровотеча після зачаття:

 • критично низький рівень гормонів в організмі;
 • викидень;
 • запальний процес в сечостатевій системі;
 • загроза переривання вагітності;
 • патології розвитку матки;
 • відторгнення одного з плодів при первісному розвитку близнюків;
 • кровотеча імплантації;
 • позаматкової розвиток плода.

Важливо! Кров’янисті виділення під час виношування дитини можуть не принести серйозної шкоди, але перше, що повинна зробити майбутня мати — піти до гінеколога і попросити направлення на необхідні дослідження. Краще перестрахуватися і вчасно виявити проблему, ніж потім витрачати набагато більше часу і сил на лікування матері і дитини.

2 Про причини і наслідки кровотеч під час вагітності

Отже, ми розібралися, чи можуть бути місячні при вагітності. Але через що вони починаються і чи є спосіб цьому запобігти? Раніше вже був представлений короткий список можливих симптомів, і зараз ми розкриємо його трохи докладніше.

 • Порушення гормонального фону.

Менструація може бути зовсім мізерної, здебільшого «фарбує», ночами кров, як правило, не йде зовсім. Рішення проблеми в зверненні до ендокринолога і гінеколога: вони повинні підібрати такі препарати, які не зашкодять плоду. У більш серйозних випадках може знадобитися переривання вагітності за медичними показаннями (крайній захід, що призначається при повній неможливості виносити і народити малюка).

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Чи можна займатися інтимною близькістю під час менструації?
 • Чи є ймовірність завагітніти за тиждень до менструації
 • Чи можлива вагітність, якщо у жінки пішли місячні?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!
 • Загроза викидня.

Кров червона, і її дуже багато. Болі внизу живота помітно посилюються, багато пацієнток при цьому описують свої відчуття як «періодичні сильні перейми» або постійне відчуття тяжкості. Вихід тільки один: терміново викликати швидку і готувати сумку для лікарні — навіть якщо плід врятувати не вийде, у жінки можуть виникнути ускладнення, лікувати які можна тільки в стаціонарі.

 • Позаматкової розвиток плода.

Менструації теж рясні, але біль, як правило, постійно локалізується з одного боку. Постійний характер больових відчуттів, вони можуть зникати на кілька годин або навіть днів, але постійно повертаються. На пізніх термінах болі посилюються настільки, що жінка не може їх терпіти — правда, до цього доходить дуже рідко, тому що позаматкову вагітність діагностують практично при перших же УЗД. Лікування виключно оперативне, але хвилюватися не варто: навіть в запущених випадках, коли хірургам доводиться повністю видалити одну з маткових труб, у пацієнтки є шанс знову стати матір’ю.

 • Інфекційні захворювання.

Вибір медикаментів сильно залежить від терміну та стану пацієнтки. Лікар повинен враховувати всі дрібниці, поступово припиняючи кровотечу і призначаючи препарати, що дозволяють стабілізувати стан організму шляхом введення необхідних для його функціонування речовин.

 • Кровотеча імплантації.

Абсолютно не страшно, як правило, видається декількома краплями крові на білизні або мажучі виділення не червоного кольору (часто так буває, якщо зазвичай місячні у жінки дуже рясні). Обумовлено невеликим проміжком часу від зачаття до наступної менструації. Запліднена яйцеклітина повністю занурюється в ендометрій, в результаті чого виділяється невелика кількість крові. Лікування не вимагає, але пацієнтці варто перші тижні дві активніше стежити за своїм станом.

Перераховані вище причини збереження місячних при виношуванні плоду можна класифікувати по-різному, але найголовніший тривожний симптом, що вимагає якнайшвидшого втручання медиків — червоні виділення у великих кількостях. Чим більше крові виділилося, тим критичнішою ситуація, навіть якщо сильних больових відчуттів в цей момент не спостерігається.

 • Патології будови матки.

Наприклад, ендометріоз або міома, також можуть стати причиною середніх за силою кровотеч під час вагітності. Призначається медикаментозне лікування, в запущених випадках доводиться погоджуватися на оперативне втручання з можливим перериванням вагітності.

 • Відторгнення другого плода.

Якщо жінка завагітніла близнюками, але на самому початку розвитку один плід загинув, може початися відторгнення, що супроводжується невеликою кровотечею. Процес може не зачепити другу дитину, але госпіталізація і спостереження фахівця в цьому випадку є обов’язковими.

3 Діагностування вагітності

Якщо відсутність менструації не обов’язково, як можна діагностувати вагітність? Лікарі радять жінкам прислухатися до власних відчуттів. Вже на третьому тижні вагітна може відчувати:

 • хворобливість в області грудей;
 • не дуже сильні больові відчуття в самому низу живота, більше схожі на слабкі спазми.

На цьому ж етапі може проходити описане вище кровотеча імплантації. Зрозуміло, результат не буде точним до використання більш сучасних методів, на зразок експрес-тестів і відвідування гінеколога. Більш специфічні симптоми, наприклад, нудота вранці, можуть проявитися пізніше — приблизно з п’ятої — шостий тижні, хоча бували випадки, коли єдиним неприємним симптомом був зростаючий живіт і набрякають в самому кінці терміну ноги.

4 Висновок по темі

Якщо не ігнорувати очевидні сигнали організму, вагітність буде проходити добре, і в результаті народиться здорове маля, навіть якщо на початку радість майбутнього материнства затьмарилася наявністю місячних.

Головне — зрозуміти: якщо місячні почали йти навіть в перший місяць, це — далеко не норма, і найкращим рішенням буде консультація фахівця, без застосування якихось підручних лікарських засобів. Все, що може зробити жінка в критичних випадках, — викликати швидку допомогу.

Ссылка на основную публикацию