Чи можна здавати аналіз сечі при місячних?

Чи можна здавати аналіз сечі при місячних? Таке питання часто задають жінки лікаря. Так як аналіз сечі може виявити наявність різних захворювань, то необхідно знати, як його правильно здати, щоб результати виявилися вірними. На питання, чи можна здавати аналіз сечі при місячних, відповісти легко.
Як таких протипоказань до здачі аналізу сечі немає, навіть під час менструації. Однак дуже легко може статися засмічення зразка, і відповідь буде позитивно хибним.

Раз на місяць у жінки відбувається менструація. Так як піхву і уретра розташовані в безпосередній близькості один до одного, це не може дозволити жінці взяти аналіз сечі без домішок.

В даному випадку краще всього заздалегідь сказати лікареві, що у вас менструація. І саме після цього може бути призначена повторна здача аналізу, але це тільки на розсуд працівника медицини. Ще можуть відразу призначити лікування, грунтуючись на історії хвороби і візуальному огляді, якщо такий необхідний.

1 Підготовчі дії

 • не рекомендується вживати спиртні напої;
 • продукти, які роблять сечу іншого колір, є протипоказано;
 • особливі фізичні навантаження також протипоказані;
 • краще не приймати діуретики і вітаміни;
 • в обов’язковому порядку проводити туалет статевих органів перед кожною здачею сечі.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Нормальна тривалість менструації
 • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
 • Характер і тривалість місячних після пологів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Основні правила збору

Щоб аналіз сечі був абсолютно вірним, слід підкоритися деяким умовам:
Ємність. Контейнер повинен мати широкий вхід і обов’язково бути одноразовим. Купити тару можна в аптеці.

Підготовка до тесту:

 • брати порцію сечі вранці, після хорошого восьмигодинного сну. Накопичення сечі в міхурі має бути не менше ніж за 4 години до аналізу;
 • має бути нормальне харчування;
 • як мінімум на добу слід відмовитися від ліків, які здатні вплинути на результат дослідження.

За правилами здають найпершу сечу, зібрану суто вранці.

Перед тим, як здійснити здачу аналізу, необхідно гарненько підмитися і ретельно просушити шкіру, навколишнє статевих органів зовні. Початкова частина сечі зливається в унітаз, а тільки потім, не перериваючи потік, збирається середня порція в ємність, яка була заздалегідь підготовлена ??для аналізу. Обсяг контейнера повинен бути приблизно 50 мл. Для аналізу цілком вистачить 10 мл сечі.

Контейнер герметично закривається і ставиться в дослідну лабораторію. Повинні бути додатково вказані дата, ім’я та вид аналізу. Якщо є гостра необхідність, то зберігати аналіз слід в холодильнику з температурою від 2 до 8 градусів, але не більше двох годин. Компоненти і опади сечі є абсолютно нестійкими, що піддає зразок до незворотних змін.

3 Вплив критичних днів на результат

Аналіз виглядає як певна кількість спеціальних тестів, які здатні виявити побічні речовини нормального або ж аномального метаболізму клітин, бактерій і так далі. Все це має вигляд відходів після роботи нирок, а в своєму складі містить все, що не потрібно організму. Залишки такого типу спокійно переходять з нирок в сечовий міхур за допомогою сечоводу, а потім в уретру, виводячись назовні.

Сеча, яка збирається за інструкцією, як правило, буває жовтого кольору, практично прозора. Не варто боятися, коли в ній щось змінюється, так як на протязі всього дня таке можливо, і це залежить від великої кількості складових.

Аналіз сечі повного типу має всього три етапи дослідження:

 1. Для початку аналіз оглядається. Виглядає його колір, ясність і консистенція.
 2. Потім проводиться хімічний аналіз, в якому визначається склад з 9 речовин, які дають повну інформацію про здоров’я і хвороби, якісь можуть перебувати в організмі.
 3. Заключним етапом вважається дослідження під мікроскопом. При такому дослідженні визначаються і розраховуються різні типи клітин та інших компонентів, таких як кристали, слиз і бактерії.

Якщо здавати сечу під час місячних, то деякі етапи тестування можуть бути трохи змінені. Цими етапами є хімічний і мікроскопічний.

Аналіз урини хімічного типу дає визначити кількість клітин крові в зразку. Гемоглобинурией називають присутність гемоглобіну, а знаходження в аналізі еритроцитів називається гематурією. У звичайної людини в аналізі міститься мінімальна кількість червоних кров’яних клітин, однак навіть саме незначне їх збільшення може бути ознакою будь-якого серйозного захворювання, в тому числі хвороба нирок і сечовивідних шляхів. Також цим можуть позначитися дуже сильні фізичні навантаження і дію тих чи інших лікарських засобів.

Кожному слід знати, що при забрудненні аналізу кров’ю місячних тест може показати великий вміст еритроцитів. Саме з цієї причини поцікавтеся у лікаря, який виписав вам аналіз, чи можна здавати сечу під час менструації.
Не варто забувати про те, що і лейкоцитную естераза має можливість бути зіпсованою при неправильному зборі даного аналізу. Вона розташовується в кров’яних клітинах білого кольору. Якщо ж кількість лейкоцитів все-таки перевищено в сечі, то це може сказати вам про те, якими захворюваннями ви можете страждати. Це можуть бути:

 • гломерулонефрит;
 • пієлонефрит;
 • інфекції уретри бактеріального типу;
 • запалення шляхів, які беруть участь у виведенні сечі з організму.

Так само при попаданні в аналіз крові при місячних можуть змінитися показники мікроскопічного аналізу, при якому визначаються ті речовини, які присутні в сечі.
Якщо розглядати такі спотворення в аналізі, то однозначно відповісти на питання, чи можна здавати аналіз під час місячних, не можна. Все буде в першу чергу залежати від такого фактора, як причина здачі аналізу. Саме тому слід проконсультуватися з лікарем для того, щоб визначити правильний асептик перед тим як здати аналіз сечі.

Розшифровка аналізу сечі. Загальний аналіз сечі без праці допомагає з’ясувати наявність певних захворювань або ж підтвердити підозри з приводу вашого сечового міхура.

4 Рекомендації фахівців

Абсолютно будь-які клітини, що знаходяться на шкірі навколо статевих органів, дають шанс забруднення зразка, що призведе до неточних даних. З цих причин і виділення з піхви, і менструальна кров мають можливість занести забруднення в аналіз. Для збору чистого зразка слід скористатися парою рад:

 1. Ретельно вимити руки перед взяттям аналізу.
 2. Гарненько промити і висушити статеві органи з використанням мила з антибактеріальною дією і ввести тампон.
 3. У разі якщо ємність має кришку, її слід відкрити і покласти так, щоб внутрішня поверхня була нагорі. Ні в якому разі не торкайтеся її пальцями.

Потім за допомогою вологих серветок з вмістом спирту очищаємо уретру, все навколо статевих органів, складки шкіри з обох сторін і область біля каналу, по якому проходить сеча. Протирати слід починаючи спереду, щоб бактерії, що знаходяться в задньому проході, не потрапили в уретру.
Починати сечовипускання слід в унітаз, притримуючи в даному процесі статеві складки шкіри.

Після того як перша порція була випущена, підставляється контейнер під потік сечі і збирається номінальна кількість сечі, що дорівнює 40 мл. Треба збирати тільки «середню порцію», не зупиняючи струмінь.

Ободок чаші повинен знаходитися на відстані від статевих органів.
Сечовипускання закінчується в унітаз.
Дуже щільно закрити контейнер і віднести в відповідну лабораторію.

Під час збору сечі при менструації обов’язково слід забезпечити собі належний догляд, щоб кров, що міститься в репродуктивному каналі, ніяким чином не потрапила в зразок. Тільки це дасть вам можливість отримати максимально достовірний результат.

Ссылка на основную публикацию