Чи можна завагітніти в перші дні місячних?

Чи можна завагітніти в перший день місячних? Багатьох жінок цікавить таке питання. Люди вважають, що місячні — одне з найгарніших протизаплідних засобів, задуманих самою природою, і зачаття в ці дні статися не може.

Однак таке судження абсолютно невірно, і якщо в такий період не використовувати засоби контрацепції, то найближчим часом тест може запросто показати дві смужки.

Необхідно відзначити, що ризик завагітніти в перший або другий день місячних досить малий, але все ж він існує. І забувати про це ні в якому разі не можна.

1 Суть питання

Менструальний цикл будь-якої дівчини і жінки проходить кілька фаз:

 • менструальна;
 • фолликулярная;
 • овуляторная;
 • лютеиновая.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Чи можна займатися інтимною близькістю під час менструації?
 • Чи є ймовірність завагітніти за тиждень до менструації
 • Чи можлива вагітність, якщо у жінки пішли місячні?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Чи можна завагітніти в перші дні місячних? Коли йде перша половина жіночого циклу, у великих кількостях починає вироблятися естроген. Йому допомагають фолликулостимулирующий і лютеїнізуючого гормону. Під їх дією починає рости і визрівати фолікул, який в подальшому розривається, і вивільняється готова до запліднення яйцеклітина.
Наступний етап циклу жінки — овуляція. Овуляція зазвичай відбувається в середині циклу або на 14-15 день. Тривалість овуляції становить 24 години. За цей час яйцеклітини необхідно зустрітися зі сперматозоїдом, щоб почався процес запліднення.

Якщо запліднення не відбувається, то всі процеси, спрямовані на підготовку до нового життя, зупиняються, і починається процес відторгнення, який називається менструація.

Тобто з усього вищесказаного можна зробити висновок, що в період менструації, а також в її 1 або 2 день, вагітність наступити не може. Однак не все так просто. Не варто вірити в подібні твердження. У кожної жінки організм різний, і можливе порушення менструального циклу.

2 Причини можливого зачаття

На настання вагітності під час місячних може вплинути декілька причин.
Може статися так, що в організмі дівчини одночасно дозріють дві яйцеклітини, які будуть готові до запліднення. І дозрівати вони можуть як одночасно, так і з невеликим проміжком часу. Це може бути пов’язано з тим, що:

 • жінка веде нерегулярне статеве життя;
 • такі порушення зустрічалися в роду жінки і передалися у спадок;
 • це може спостерігатися при гормональних сплесках сильного і короткочасного характеру;
 • коли жінка відчуває рідкісний сильний оргазм.

Такі явища досить рідкісні, але все ж існують, тому поява місячних не можна розцінювати як засіб контрацепції. У ці дні теж слід користуватися презервативом. До того ж він вбереже від розвитку можливих інфекцій, так як мікрофлора в ці дні найбільш вразлива.

Гормональні збої в організмі можуть вплинути на терміни овуляції і її періодичність. Овуляція цілком може як початися раніше, так і з’явитися з запізненням. При гормональних збоях таке трапляється досить часто. А так як відомо, що сперматозоїди можуть зберігати життя і дієздатність до 5 днів, то ймовірність настання вагітності все ж є, нехай і невелика.

Коли контрацептиви приймаються неправильно, або жінка п’є їх з невеликими перервами, то результатом такого їх прийому може стати швидку появу двох смужок на тесті на вагітність.

Які дні місячних є безпечними для незахищеного статевого акту? Хоча ризик завагітніти під час місячних є, він є не у всі дні. Перші три дні зазвичай характеризуються досить великими кровотечами. У ці дні виділення мають агресивне середовище і здатні знищувати поспішають до запліднення сперматозоїди.

А ось в подальші дні серед мікрофлори стає більш спокійною і відбутися запліднення, звичайно, може. До того ж відомо, що сперматозоїди бувають активні протягом декількох днів. І якщо цикл короткий, і овуляція відбувається значно раніше, то запліднення цілком може здійснитися. А іноді яйцеклітина може дозріти і раніше терміну. Сперматозоїди ж іноді чекають яйцеклітину протягом тижня після незахищеного статевого акту. Відповідно, вагітність може наступити під час місячних.

Для багатьох заняття сексом в період менструації є неприйнятними. Однак так вважає тільки частина населення. Інша ж половина не вважає це нічим особливим, варто дотримуватися тільки деякі правила.

Якщо жінка готова зайнятися під час критичних днів сексом, то необхідно, щоб у неї був один постійний партнер. Потрібно бути впевненою в тому, що партнер не має ніяких статевих інфекцій, які можуть передатися згодом жінці.

Треба завжди пам’ятати про те, що при місячних жіночий організм найбільш вразливий до інфекцій. Тому ризик зараження різко зростає. І, звичайно, краще за все скористатися бар’єрним методом контрацепції, до якого належить презерватив.

3 Проблема нерегулярного циклу

Цикл буває нерегулярним при таких обставинах, як:

 • запальні та інфекційні захворювання, пов’язані з гінекологічними органами;
 • проведення абортів;
 • гінекологічні операції;
 • менопауза;
 • нерегулярне статеве життя;
 • індивідуальна особливість.

Іноді про настання вагітності деякі навіть не здогадуються, бо в першому триместрі нерідко з’являються кровотечі. Тому, якщо за деякий час до цього був незахищений секс, варто зробити хоча б тест на вагітність, особливо якщо жінка знає, що у неї нерегулярна менструація.

Таким чином, будь-яка зміна в гормональному стані жінки може привести до того, що час овуляції може зрушити, а це може закінчитися небажаною вагітністю. Не варто покладатися на календарний метод. Нездорова екологія і вплив нервових чинників зробили організм вразливим, і навіть здорова жінка не може бути впевнена, що овуляція у неї проходить в призначений природою день.

Що таке плямиста овуляція? Під час такого виду овуляції жінки можуть зіткнутися з наявністю коричневих або кров’яних виділень. Їх дуже легко прийняти за місячні, але це овуляція. Зазвичай вона буває в середині менструального циклу, і такі виділення можуть тривати кілька днів. Вони-то якраз є відмінною середовищем для пересування сперматозоїдів до дозрілої яйцеклітини. І якщо жінка вважає, що в цей період вона точно не завагітніє, то все може статися якраз навпаки. Така плямиста овуляція дуже сприятлива для розвитку вагітності.

Тому, якщо все-таки під час критичних днів жінка мала незахищений секс, найкраще буде скористатися тестом на вагітність, щоб ситуація була під контролем.

Тести зараз можна придбати в будь-якій аптеці. Якщо тест покаже негативний результат, значить, все в порядку, і вагітність не наступила. А ось якщо ж на тесті буде 2 смужки, то необхідно якомога швидше відвідати кабінет гінеколога.

Відповідно, ризик завагітніти в перший день місячних, звичайно, є, особливо якщо за місячні буде прийнята плямиста овуляція. Виходячи з цього найкраще в такі дні користуватися таким захистом, як презерватив. Він до того ж дозволить захистити жінку від розвитку всіляких інфекцій статевих органів. Якщо ж жінка впевнена у своєму партнері, то незайвим їй буде відвідати гінеколога, за допомогою якого можна підібрати підходящий спосіб контрацепції.

Додатково до таких методів можна використовувати презерватив і час від часу робити тести на вагітність, щоб виключити її. Якщо ж все-таки наступила вагітність, то звернутися до лікаря необхідно в найкоротші терміни.

Таким чином, виключати ймовірність вагітності на початку місячних не можна.

Ссылка на основную публикацию