Чи можна завагітніти в останній день місячних: яка ймовірність?

Багатьох пар, які практикують секс під час менструації, цікавить питання: «Чи можна завагітніти в останній день місячних?». Варто зауважити, що лікарі не рекомендують покладатися виключно на календар менструального циклу. По ньому практично неможливо визначити, який день буде безпечним, а в какой лучше додатково оберігатися.

З медичної точки зору немає нічого дивного в тому, що жінка може завагітніти в період місячних. Це абсолютно нормальне і навіть часте явище, тому якщо пара ще не готова до поповнення, варто оберігатися будь-яким зручним для них способом.

Не можна сказати, що кожна жінка, яка займається незахищеним сексом в період місячних, обов’язково виявляється вагітною. Впевненість сімейних пар, які вважають, що статеві акти в період критичних днів не призводять до зачаття, не безпідставна. Ризики в цей час дійсно дуже малі, але все ж вони є, і заперечувати це не візьметься жоден фахівець.

1 Вагітність і критичні дні

Якщо у жінки все в порядку з організмом, то її менструальний цикл буде проходити без збоїв до того моменту, поки не відбудеться запліднення яйцеклітини. Цикл можна розділити на три фази, а саме на фолікулярну, овуляторную і лютеиновую. Кожна з них дуже важлива і відіграє певну роль при підготовці організму до виношування і народження дитини.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Чи можна займатися інтимною близькістю під час менструації?
  • Яка ймовірність завагітніти відразу після менструації?
  • Чи можлива вагітність, якщо у жінки пішли місячні?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

На першому етапі відповідальність за всі важливі процеси лежить на гормоні естрогені. Під час фолікулярної фази він виробляється у великих кількостях. Його основними помічниками є ФСГ і ЛГ, тобто фолликулостимулирующий і лютеїнізуючого гормону. Без них неможливий повноцінний зростання і дозрівання фолікула, з якого власне і з’являється яйцеклітина.

На другому етапі, овуляторном, готова яйцеклітина повинна зустрітися зі сперматозоїдом. Це відбувається приблизно через 2 тижні після першого дня місячних. Тривалість цього етапу вкрай мала. В основному вона не перевищує 30 годин. Саме цей час вважається оптимальним для зачаття.

З огляду на, що від періоду овуляції до наступних місячних більше 10 днів, стає зрозуміло, чому багато жінок вважають, що в цей час «залетіти» не можна. У теорії це дійсно так, але ось на практиці все виявляється інакше.

Варто зауважити, що найкраще додатково перестрахуватися, ніж після переживати через вже доконаного зачаття. Дуже рідко, але вагітність можлива і на початку, і в кінці, і навіть за добу до місячних.

2 Непередбачуваність людського фактора

Виходячи з вищесказаного, відповіддю на питання, чи можна завагітніти в останній день місячних, буде — можна. Хоча це і досить рідкісні випадки, але вони відбувалися, і будуть відбуватися, тому що людський організм не завжди передбачуваний і може підготувати чимало сюрпризів, наприклад, одночасний розвиток двох яйцеклітин. Кожна з них стає абсолютно готової до запліднення.

Якщо дві яйцеклітини в одному тілі дозрівають одночасно, то це призводить до багатоплідної вагітності. Однак бувають і такі ситуації, коли одна з них починає зріти дещо пізніше. В результаті вона стає готовою до запліднення в той момент, коли у жінки критичні дні.

Подібне відбувається не часто, але ймовірність завагітніти є, якщо у жінки нерегулярне статеве життя, якщо мала місце спадковість, а також при гормональному збої. Як правило, так на організм впливає сильний, але короткочасний сплеск гормонів.

З цієї причини краще додатково перестрахуватися. Найкраще в цей період використовувати презерватив, так як він зможе захистити не тільки від небажаної вагітності, але і від інфекційних захворювань, які в критичні дні передаються значно швидше. Не варто забувати про те, кров є сприятливим середовищем для розмноження бактерій.

Не можна покладатися на менструацію тим жінкам, у яких цикл відрізняється нестабільністю. Найчастіше це відбувається через порушення гормонального фону. В результаті збивається ритм приходу критичних днів і овуляції. При цьому останній процес іноді відбувається з великим запізненням або навпаки занадто рано. З огляду на, що сперматозоїд може прожити до 5-ти днів, цього часу йому може бути цілком достатньо, щоб дочекатися яйцеклітину.

Наприклад, незахищений сексуальний контакт міг статися на 5-6 день менструального циклу. Якщо при цьому трапиться рання овуляція, то шанси зачаття будуть дуже високі.

Жінкам, які приймають оральні контрацептиви, варто пам’ятати, що вони роблять сильний вплив на гормональний фон, що в свою чергу позначається на менструальному циклі. Потрібно бути вкрай акуратним в період скасування таблеток.

Нерідко критичні дні починаються через пару днів після закінчення прийому протизаплідних. Якщо в цей час буде сексуальний контакт без додаткового захисту, це може привести до вагітності. Вся справа в тому, що через порушення рівня гормонів в організмі овуляція настає занадто пізно або рано. Однак в подальшому гормональний фон і цикл повинні прийти в норму.

3 Розрахунок днів циклу

Не можна зі стовідсотковою впевненістю сказати, чи можна завагітніти в останні дні місячних. Невеликий ризик вагітності існує в будь-який період критичних днів, але шанси зачаття можуть бути більше або менше.

Найменше можливостей у сперматозоїдів буде з першого по третій день місячних. Це час відрізняється рясним виходом кров’яних виділень і створенням несприятливого середовища для життя чоловічої сперми. Цього достатньо, щоб змити з жіночого організму величезна кількість сперматозоїдів, а інших знищити. Ризик вагітності в перші дні місячних мінімальний.

Зовсім інакше справи йдуть з другим періодом критичних днів. В цей час внутрішнє середовище в піхві стає менш агресивною, тому сперматозоїди цілком можуть жити в ній кілька днів.

Можливість зачаття у останній день менструації багато в чому залежить від активності чоловічий насінної рідини.

У деяких випадках тривалість життя сперматозоїдів може досягати одного тижня. Вони можуть причаїтися в матковій трубі і дочекатися появи готової яйцеклітини. При спонтанної овуляції і передчасному дозріванні плодового яйця зачаття більш ніж можливо.

4 Сексуальні контакти

Чи варто займатися любов’ю під час критичних днів чи ні, це особиста справа кожної пари. Але коли заходить питання про безпеку, тут можна з упевненістю сказати, що страховка в ці дні точно не завадить. При цьому найкраще скористатися бар’єрної контрацепцією, тобто звичайним презервативом.

Багатьох статеві акти саме під час місячних залучають міфом про те, що в цей період неможливо завагітніти. Як вже було доведено вище, вагітність цілком можлива, тому без додаткової контрацепції не обійтися навіть при менструації.

При сексуальних контактах під час критичних днів найкраще користуватися презервативами. Вони допоможуть захиститися обом партнерам від інфекційних захворювань. Під час місячних внутрішнє середовище статевих органів стає вкрай вразливою.

Займатися любов’ю без презерватива під час менструації можна виключно з постійним партнером, а також при 100-відсоткової впевненості в тому, що і чоловік, і жінка повністю здорові.

5 Особливості жіночого організму

Якщо жінка сумнівається в тому, чи пройшов статевий акт без наслідків чи ні, то варто використовувати найпоширеніший спосіб для того, щоб підтвердити або спростувати факт вагітності. Це, звичайно ж, тест. Мінусом можна вважати те, що він не дасть точного результату в перший день, навіть якщо зачаття все ж відбулося.

У таких випадках жінки можуть використовувати засоби екстреної контрацепції. Це спеціальні препарати, які необхідно застосувати не пізніше, ніж на третій день після статевого акту. Препарати невідкладної контрацепції вкрай ефективні і здатні попередити небажану вагітність навіть після попадання насінної рідини в жіночий організм, але захоплюватися подібними засобами не можна, так як у них є маса побічних ефектів.

Екстрена контрацепція представлена ??гормональними препаратами і внутрішньоматковими засобами. Перед тим як їх використовувати, необхідно вивчити інструкцію і суворо її дотримуватися. Важливо пам’ятати, що якщо статевих актів було кілька, ефективність засобів істотно знижується.

Препарати екстреної контрацепції забороняється приймати постійно. Вони роблять сильний вплив на жіночий організм, тому жартувати з ними не варто.

Найбільшою популярністю користуються гормональні засоби у вигляді таблеток. Вони можуть бути антігестагенов і гестагенними. Перші вважаються більш безпечними, так як заподіюють мінімум шкоди жіночому тілу. До них відноситься агест і Гінепрістон, які потрібно встигнути випити до того, як пройдуть перші 72 години після сексуального контакту.

Серед сучасних гестагенних засобів для запобігання вагітності, які застосовуються після статевого акту варто відзначити Ескапел і мифегин. Перший варіант є досить новим засобом, який показав хороший рівень ефективності. Що стосується мифегин або міфепристону, то його самостійно застосовувати не можна. Це занадто сильний засіб, яке використовують для переривання вагітності навіть на сьомому тижні. Його потрібно використовувати виключно під контролем лікаря.

Ще одним відомим гестагенним препаратом є постинор. Він популярний вже давно, але в наш час вважається не найкращим варіантом, так як має безліч побічних ефектів. У ньому міститься у величезній кількості левоноргестрел. Цей гормон погано позначається на яєчниках. В результаті порушується менструальний цикл і гормональний фон.

Всі ці кошти не рекомендовані для молодих дівчат, у яких рівень гормонів ще не прийшов в норму. При прийомі засобів екстреної контрацепції місячні приходять набагато раніше або пізніше, ніж зазвичай, виділення стають дуже рясними, не виключені сильні болі в животі. Якщо подібні симптоми занадто сильні, потрібно звернутися до фахівця.

Заборонено застосовувати подібні засоби жінкам, у яких спостерігається маткова кровотеча, тромбоемболія, хвороби печінки і часта мігрень. Краще відмовитися від препаратів екстреної контрацепції завзятим курцям з великим стажем. До побічних ефектів можна віднести нудоту, блювоту, головний біль, посилене чутливість грудей і тромбоз.

З огляду на те, наскільки небезпечно може бути переривання небажаної вагітності, не варто і зовсім допускати зачаття. Для цього необхідно захищатися навіть в період менструації.

Фахівці впевнені, що ймовірність завагітніти в критичні дні вкрай мала, та й після їх закінчення не велика. Однак слід зважати на індивідуальні особливості кожного організму. Ніколи не знаєш, який сюрприз піднесе природа. Додаткове страхування зайвою не буває, особливо коли мова йде про здоров’я.

Ссылка на основную публикацию