Чи можна запланувати стать дитини?

Народження дитини наповнює життя людини неймовірним щастям. Однак нерідко це подія затьмарюється явним або таємним небажанням матері або батька, або обох батьків відразу, прийняти той факт, що малюк народився хлопчиком або дівчинкою. Проблема ця існувала завжди, і часом бажання народити дитину певної статі залежало від життєвого укладу в місці проживання людей, а не тільки від їх бажання. У багатьох народів чоловік здавна і донині вважається годувальником сім’ї, і батьків, зокрема. Переважно народження дитини чоловічої статі в Китаї і Індії, Сербії, Вірменії, Азербайджані і в багатьох інших країнах. Давня Русь не була винятком, хоча в сучасній Росії бажання народити дитину певної статі у сімейної пари складається в силу особистих переваг і не залежить від матеріальної і політичної обстановки.

У Древній Русі, за століттями традиції, виростали в чоловіків хлопчики, одружувалися і приводили дружину в будинок батьків, створюючи свою сім’ю на благо матеріального благополуччя батьків, а дочка, виростаючи, виходила заміж і «упархівала» в чужу сім’ю, отже, народити хлопчика було краще для сімейної пари. Тому прикмети і забобони, пов’язані з народженням бажаного спадкоємця або спадкоємиці, тягнуться до нас з давніх-давен.

Наприклад, в Древній Русі, чоловік, пристрасно мріє про народження сина, мав сильно налякати дружину відразу після парування. Також жінкам в Стародавній Русі клали під подушку сокиру для зачаття хлопчика і стрічок — для народження дівчинки.

У сучасній Росії існує також безліч гіпотез, прикмет і забобонів, пов’язаних із зачаттям дитини бажаної статі. Сучасні жінки, намагаючись спланувати стать майбутньої дитини, вдаються до багатьох, популярним і не дуже, методикам. Розглянемо докладніше суть кожної.

Мабуть, найпоширеніші методики для планування статі майбутньої дитини — так звані Китайська і Японська таблиці. Для початку познайомимося з Китайської таблицею. Для того, щоб дізнатися, дитина якої статі буде народжений, нам необхідно два факти — вік майбутньої мами на момент зачаття і місяць, в якому відбудеться зачаття:

Для того, щоб визначити по Японської таблиці, хто народиться — хлопчик чи дівчинка, потрібні місяці народження жінки і чоловіки, які збираються стати батьками, а також місяць, в якому відбудеться зачаття. У першій таблиці необхідно знайти цифру на перетині віків майбутніх батьків. Далі цю цифру знаходимо в верхньому ряду другий таблиці, проводимо вниз вертикальну лінію до місяця зачаття. Тепер проводимо горизонтальну лінію до центру таблиці, де написано «хлопчик і дівчинка». Дивимося, у кого хрестиків варто більше — у хлопчика чи в дівчинки. Таким чином, дізнаємося, у дитини якої статі ймовірність народитися більше при певному місяці зачаття. Чим більше хрестиків, тим точніше результат. Якщо і у хлопчика і у дівчинки по одному хрестику, значить, певний стать дитини в цьому місяці запланувати не вийде.

Також багато сімей розраховують стать майбутньої дитини за ще однією розповсюдженою методикою — оновлення крові. Існує точка зору, що у жінок оновлення крові відбувається раз в три роки, а у чоловіків — раз на чотири роки. Малюк буде одностатевим з тим батьком, чия кров «свіжіша», тобто оновлювалася недавно. Однак, при користуванні цим методом, варто враховувати будь-які значні крововтрати — медичні операції, пологи, донорську здачу крові, переливання крові. Спробуємо запланувати стать дитини за цим методом. Припустимо, чоловікові 30 років, а жінці 25. Ділимо 30 на 4, одержуємо 7.5. Далі ділимо 25 на 3 і отримуємо 8.3. Далі порівнюємо на залишок — у чоловіка він вийшов більше, ніж у жінки (5> 3). Звідси випливає, що у пари велика ймовірність народження майбутнього годувальника сім’ї. Але при цьому, як говорилося раніше, важливо врахувати крововтрати.

Існує ще один спосіб планування статі малюка, який має під собою якесь наукове обґрунтування. Пов’язаний він безпосередньо з овуляцією, і для того, щоб розкрити його суть, нагадаємо вам, як відбувається запліднення, і розберемося, чим обумовлений стать дитини при зачатті.

Після того, як з яєчника виходить яйцеклітина, вона рухається по маткових трубах в матку. Життя яйцеклітини коротка, і часу на її запліднення у сперматозоїдів не так вже багато-24-48 годин. Сперматозоїди більш живучі, ніж яйцеклітини (до 7 діб в статевих шляхах жінки) і бувають двох видів — несуть у собі Х-хромосому і Y-хромосому. Яйцеклітини ж — несуть в собі лише хромосому Х. При заплідненні відбувається злиття яйцеклітини зі сперматозоїдом: (Х + Х) або (Х + Y). Дані поєднання хромосом є нічим іншим, як хромосомним набором дівчинки (ХХ) або хлопчика (ХY). Звідси випливає, що стать майбутньої дитини напряму залежить від того, яким сперматозоїду вдасться першим проникнути в яйцеклітину, запліднивши її. Існують відмінності в «характерах» сперматозоїдів ХХ і ХY. «Жіночі» сперматозоїди живуть в статевих шляхах жінки довше чоловічих, зате «чоловічі» — більш рухливі і швидкі. Це побічно свідчить про те, що якщо статевий акт відбудеться під час овуляції або трохи пізніше, то велика вірогідність народити хлопчика, а при статевому акті за кілька днів до овуляції, велика ймовірність того, що ви станете батьками дівчинки.

Наступна теорія, яка допомагає багатьом парам запланувати стать дитини — дотримання спеціальної дієти. Відповідно до цієї теорії, при бажанні народити карапуза чоловічої статі, жінці потрібно до зачаття харчуватися продуктами, в яких міститься багато солі і калію (молоко, м’ясо, хліб, риба, картопля, банани, апельсини, і т.д), а для зачаття прекрасної малятка потрібно багато цукру і кальцію (цукор, шоколад, яйця, хліб без солі, яблука, груші, і т.д).

Є ще одна гіпотеза, яка допомагає запланувати парам принцесу або маленького принца, яка пов’язана з частотою статевих актів. Вважається, що якщо подружня пара кохається частіше, то сперматозоїдів з хромосомою Y стає менше, що веде до вагітності дівчинкою, і навпаки — при рідкісних статевих контактах підвищується ймовірність завагітніти хлопчиком.

Ми розглянули всі основні методики планування статі дитини, використовувані російськими парами. Варто зазначити, що жодна з них не доведена наукою, і тому не варто до них серйозно ставитися і чекати 100% гарантій. На сьогоднішній день відомий тільки один науковий спосіб завагітніти дитиною бажаної статі. Лікарі навчилися в умовах лабораторії розділяти сперматозоїди на «чоловічі» і «жіночі» (дана маніпуляція відбувається за допомогою спеціального фарбування і лазера). Далі можливо «запліднення в пробірці» і підсадка заплідненої яйцеклітини в матку. Однак така процедура в Росії не робиться всім бажаючим мати дитини певної статі, та й занадто складна з медичної точки зору.

Ви, безсумнівно, можете використовувати перераховані вище методи планування статі дитини, однак, з огляду на те, що їх суть ненаукова, результат може виявитися протилежним тому, якого ви очікуєте. Але не варто засмучуватися! Мріючи про хлопчика або дівчинку, пам’ятайте, що діти — це величезне щастя, і зовсім не важливо, якої статі народжений вами малюк!

Ссылка на основную публикацию