Чи можна робити УЗД нирок, малого тазу під час місячних?

Деякі дослідження можна проводити тільки в певні дні, тому у жінок іноді виникає питання, чи можна робити УЗД під час місячних.

1 Особливості проведення дослідження

Сьогодні в будь-якій лікарні є апарати для проведення ультразвукового дослідження. Ці послуги можна отримати практично у всіх платних клініках.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Нормальна тривалість менструації
 • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
 • Тривалість нормального менструального циклу
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

За допомогою УЗД проводиться обстеження різних органів. Дуже часто, щоб потрапити на процедуру УЗД, необхідно записуватися в чергу, тому не завжди жінкам вдається підлаштуватися під свій менструальний цикл. У таких випадках у них виникають сумніви, вони не знають, чи дозволено робити УЗД під час місячних або необхідно переносити час його проведення.

За допомогою ехографії може проводитися обстеження різних внутрішніх органів, в тому числі серця, нирок, печінки, суглобів, судин і в таких випадках ніяких обмежень немає, тому можна робити УЗД під час місячних або в будь-який інший день.

Якщо необхідно провести обстеження за допомогою даного методу малого таза, то це треба робити в особливі дні. Обстеження молочних залоз лікарі також рекомендують проводити в першій половині циклу.

Час, коли необхідно буде проводити УЗД малого таза, буде залежати від причин, за якими воно було призначено. У тих випадках, коли є підозри на кісту або пухлина, то обстеження проводиться відразу після місячних, тобто на початку циклу. Якщо ж у лікаря виникли підозри на ендометріоз, то таке дослідження повинно проводитися в другій половині менструального циклу.

Якщо є необхідність перевірити стан яєчників або зробити діагностування міоми матки, дана процедура проводиться 2-3 рази, це робиться після місячних і після закінчення циклу.

2 Причини, які рекомендують відкласти ультразвук

На проведення УЗД малого таза під час місячних лікарі рекомендують йти тільки в екстрених випадках. До них відноситься ускладнення, що виникли після проведення абортів, запалення придатків матки і інші випадки, коли може знадобитися термінове втручання лікарів. УЗД малого таза проводиться в будь-який час в перші 3-5 днів після того, як було менструальної кровотечі. У всіх інших випадках краще відкласти проведення цієї процедури.

Є кілька причин, за якими не рекомендується проводити ультразвукове обстеження під час місячних:

 • в цей час в матці є згустки крові, що не дає можливості розглянути деякі патології, що знаходяться на ранній стадії розвитку;
 • так як є невелика кровотеча, то апаратура не завжди може показати наявність поліпів, пухлин або кісти, що призводить до постановки неправильного діагнозу;
 • в цей час неможливо точно визначити, яка товщина ендометрію. Даний показник важливий при постановці такого діагнозу, як ендометріоз, ендометрит, враховується товщина внутрішньої слизової оболонки матки і при діагностуванні гормонального збою в роботі організму, при розвитку хронічних інфекцій і деяких інших захворюваннях;
 • крім цього, пацієнтка може відчувати психологічний дискомфорт, тому що є кров, і фізичний дискомфорт, так як через введення вагінального датчика в цей час може відчуватися невелика біль, тоді як в інший час обстеження проходить безболісно.

3 Випадки обов’язкового проходження УЗД

Якщо необхідність у проведенні такого обстеження виникла в терміновому порядку, то пацієнтка відправляється на УЗД незалежно від того, яка у неї фаза менструального циклу:

 • для того щоб точно діагностувати деякі захворювання або при проведенні комплексного обстеження необхідно проводити УЗД саме в перші дні початку менструального циклу:
 • якщо у пацієнтки спостерігається рясне менструальної кровотечі. Це може вказувати на розвиток серйозних і небезпечних захворювань, тому обстеження ендометрія має бути проведено саме в ці дні;
 • в зазначені дні треба проводити обстеження, якщо виникли підозри на гіперплазію ендометрія, поліпи або міому матки. Для цього більшість лікарів відправляють жінку на ультразвукове обстеження за 1-3 день початку менструального циклу;
 • якщо необхідно встановити те, що кіста має фізіологічну або патологічну основу. Якщо кіста розміром до 1 см, то побачити її можна тільки в перші 5 днів циклу, потім вона потовщується, і виявити її стає дуже складно;
 • в період з 1 по 15 день циклу кілька разів проводять скринінг фолікула яєчника, це необхідно при розвитку порушень циклу і при лікуванні безпліддя.

4 Підготовка до процедури

Якщо лікар призначив вам проведення трансвагінального УЗД малого таза, то до даної процедури необхідно готуватися. Проведення внутрішнього сканування вимагає, щоб кишечник і сечовий міхур були порожніми. Зустрічаються люди схильні до метеоризму, їм необхідно за кілька днів до проходження процедури відмовитися від продуктів, що його провокують. Тим, у кого часті закрепи, необхідно перед проходженням УЗД зробити клізму.

Зрозуміло, що тіло повинно бути чистим, тому обов’язково прийміть душ, а з собою необхідно мати не промокає пелюшку. Перед проходженням такої процедури, робити спринцювання не можна. Це пояснюється тим, що шийка матки в даний період прочинені, і під час виконання спринцювання ви можете занести в неї інфекцію.

Деякі пацієнтки сумніваються, що можна проводити УЗД внутрішніх органів під час місячних, так як вони знаходяться поруч з жіночими статевими органами. Боятися і сумніватися не треба, ніяких обмежень на проведення такого обстеження як судин, або щитовидної залози, так і внутрішніх органів під час місячних немає.

Незалежно від фази менструального циклу, звертатися до лікаря і проходити ультразвукове обстеження треба при наявності таких симптомів:

 • якщо в роті постійно відчувається гіркота після прийняття їжі і нудить;
 • якщо в правому підребер’ї відчувається біль і дискомфорт;
 • після прийняття їжі, кожен раз в шлунку відчувається тяжкість;
 • якщо у людини підвищене газоутворення.

При проведенні сканування внутрішніх органів проводиться зовнішня процедура, тому особливої ??підготовки не потрібно. Необхідно, щоб сечовий міхур був повним, а шлунок порожнім, тому перед проведенням УЗД, треба 3-4 дні дотримуватися спеціальної дієти.

Якщо необхідно провести ультразвукове обстеження органів малого таза, то воно не викликає збільшення кровотечі, і не погіршує стан здоров’я жінки, просто можуть бути не дуже точні і спотворені результати. Проводити чи не проводити УЗД в даний період — вирішує лікар.

5 Як проходить ультрасонографія

Ультрасонографія є дуже інформативним методом дослідження, так як проводиться в режимі реального часу і можна виявити різні новоутворення на самій ранній стадії їх розвитку. Після 35 років фахівці рекомендують проходити таке обстеження двічі на рік, тоді можна буде виявити будь-яке захворювання на ранній стадії розвитку і провести його ефективне лікування.

Найчастіше УЗД призначають на 8-10 день циклу, так як в цей час в матці вже нова слизова оболонка, але її щільність ще невелика, що дозволяє побачити всі патології. Під час планування вагітності, таке дослідження може проводитися під час овуляції.

Проведення зазначеної процедури може бути виконано із застосуванням вагінального датчика, який вводять в піхву. Це дозволяє оцінити стан матки і її ендометрія. Може бути проведено обстеження за допомогою абдомінального датчика, тобто проводиться воно зовні через черевну стінку.

Ссылка на основную публикацию