Чи можна робити масаж при місячних?

Як відомо, під час менструації існують деякі обмеження, то. від чого жінці краще відмовитися. Чи можна робити масаж при місячних або він теж підпадає під заборону?

Під час приходу критичних днів жіночий організм переживає чимало змін. Безумовно, це не говорить про те, що до представниць прекрасної статі потрібно в цей період ставитися, як до хворих, але все ж певні обмеження дотримуватися потрібно. Це стосується, в першу чергу, харчування і фізичної активності. Все це може привести до значного виділення крові, що дуже неприємно, і позначається на самопочутті жінки. Заняття спортом в даний період краще не проводити. Якщо в цьому є гостра необхідність, варто відкласти виконання вправ хоча б на пару днів. Саме в перші 2-3 дні місячних виділяється найбільша кількість крові, тому краще вести спокійніший спосіб життя в цей час.

Але не потрібно забувати про правильне харчування і дотриманні водного балансу. Щоб простіше пережити критичні дні, представницям прекрасної статі не рекомендується багато пити, а тим більше вживати алкоголь. Крім того, варто відмовитися від гострих і солоних страв, які доведеться запивати великою кількістю рідини.

Початок нового менструального циклу, яке збігається з приходом критичних днів, є складним періодом. Тут обмежень має бути значно більше, ніж просто відмова від спортивних тренувань і дотримання правильного харчування. Це стосується і сексуальної сфери, і багатьох інших аспектів життя.

Окремо варто відзначити масажні процедури. Багато представниць прекрасної статі намагаються уникати подібної навантаження в критичні дні, але насправді у фахівців є окрема думка з цього приводу. Що стосується того, чи можна робити масаж під час місячних, то якщо правильно його використовувати і робити так, як годиться, це не тільки не зашкодить, але і допоможе пережити цей складний кризовий час. Звичайно, це стосується не кожного типу масажу. Деякі процедури, навіть в тому випадку, якщо вони призначені в лікувальних цілях, варто перенести на більш сприятливий період.

За своїм характером масаж може бути розслаблюючим, стимулюючим і лікувальним. Найкращим варіантом, який підійде для періоду місячних, є розслабляючий масаж. Він дозволяє зняти напругу з жіночого тіла і навіть позбавити від неприємних відчуттів і дискомфорту. У будь-якому випадку масажні процедури не повинні зачіпати область, яка страждає під час критичних днів найбільше. Тобто, обробляти не варто нижню частину спини, живіт і сідниці. Бажано під час масажу більше уваги приділити області шиї, рук і стопах. При правильному підході масажна процедура зніме втому, підвищена напруга і поліпшить настрій.

Обов’язково потрібно враховувати те, наскільки інтенсивна менструація у жінки. Якщо крові виділяється дуже багато, варто відмовитися від усіх видів масажу. Починати процедури дозволяється тільки після того, як кров’яних виділень стане значно менше.

1 Особливості процедури в критичні дні

Для початку потрібно оцінити всі ризики і зрозуміти, чи дійсно така велика необхідність проводити масажні процедури під час місячних. Якщо представниця прекрасної статі відчуває себе не дуже добре, а виділення крові дуже рясні, це говорить про те, що будь-який масаж буде заборонений. Якщо особливих скарг у жінки немає, необхідно правильно вибрати техніку для виконання процедури, щоб вона принесла тільки користь.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Нормальна тривалість менструації
  • Чи можна ходити в лазню або сауну при менструації?
  • Чи можна жінці качати прес під час місячних?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Це дуже важливі моменти, які потрібно враховувати обов’язково. Особливістю масажу під час місячних є те, що тут великий ризик спровокувати сильну кровотечу. Це можливо навіть якщо спочатку крові виділялося трохи.

Головне — обходити стороною область живота і низу спини. Особливо заборонені розтирання, тиск і вібрація. Крім того, під час критичних днів неприпустимим вважається баночний масаж, техніка Гуаша, медові і вакуумні процедури.

Не варто проводити процедуру масажу в тому випадку, якщо представниця прекрасної статі знаходиться в стані сильного нервового перенапруження. Подібні дії будуть приносити користь тільки тоді, коли пацієнтка повністю розслабиться, але при стресі і псіхоемоціонаной навантаженні це неможливо. Тому варто для початку привести в норму нерви, а вже після приступати до процедури повного релаксу.

2 У чому може бути підступ?

Під час проведення подібних процедур завжди відбувається сильний тиск на ту область, яка піддається обробці. Тому потрібно особливо обережно ставитися до тих місць, де слід уникати посиленого кровотечі. Варто враховувати, що рясний приплив крові до області матки приведе до больових відчуттів. Найяскравішими прикладами того, чого потрібно уникати під час критичних днів, є медовий і баночний масаж. Ці процедури є прогрівається і викликають значний приплив крові, в тому числі і до нижньої частини живота.

Антицелюлітний масаж при місячних теж не варто робити. Насправді, подібна процедура не заборонена під час місячних, так як лімфодренаж і боротьба зі скупченнями жиру не приносять ніяких побічних ефектів. Проте користі від такої процедури в період критичних днів теж не буде. Вся справа в тому, що коли починається менструальний цикл, жіноче тіло стає набряклим, що ускладнює завдання щодо усунення целюліту. В даному випадку масаж не принесе належного результату, а зайва рідина вийде сама після того, як закінчаться кров’яні виділення. Краще проводити сеанси антицелюлітного масажу в середині менструального циклу.

Одним з кращих варіантів на час критичних днів є точковий вплив. Ця техніка дозволяє швидко позбутися навіть від сильного болю, якщо знати, на які точки натискати. Вплив на правильні ділянки повинно проводитися не більше 5 хвилин. Але потрібно враховувати, що дозволений точковий масаж може бути досить небезпечним при неправильному виконанні, тому таку роботу варто довірити тільки досвідченому професіоналу.

3 Проведення самомасажу

Найкраще для періоду критичних днів підходить розслабляючий масаж. Він безпечний, дозволяє поліпшити настрій і самопочуття. При цьому представниці прекрасної статі зовсім не обов’язково звертатися до фахівців для того, щоб провести цю просту процедуру. Під час місячних прекрасно підійде самомасаж. Можна масажувати шию, пройтися по руках і привести в порядок стопи. Це дозволить поліпшити стан організму жінки і циркуляцію рідини в тілі.

Крім того, можна робити масаж спини, але тільки легкий. Це можливо здійснити за допомогою саморобного масажера з 2-3 тенісних м’ячиків, які кладуться в носок. Потім це пристосування потрібно помістити під спину і поводити тілом вниз і вгору. Якщо рясних виділень немає, можна таким способом провести масаж попереку. Але потрібно враховувати, що подібні дії можуть викликати сильну кровотечу.

4 Загальні рекомендації

При підготовці до масажних процедур багато що залежить від того, на який день призначена подібна маніпуляція і інших чинників, які залежать від індивідуальних особливостей організму представниці прекрасної статі.

Фахівці рекомендують особливо ретельно вибирати час для проведення подібної процедури. Найкраще призначати сеанси масажу на ранковий або вечірній час.

До розслаблюючим масажним процедурам особливих протипоказань немає. Їх можна виконувати на всіх кінцівках, на верхній частині спини і шиї. Можна пройти сеанс масажу голови, що теж буде дуже корисно. Однак якщо в критичні дні відзначається виділення великої кількості крові, варто відмовитися від будь-яких маніпуляцій з тілом.

Під час проведення масажу необхідно ретельно стежити за своїми відчуттями. Якщо процедура викличе сильний біль в нижній частині живота, не припиняється навіть після закінчення сеансу, потрібно звернутися до лікаря. Бажано планувати повноцінний лікувальний масаж на період в середині менструального циклу, тобто на 3-4 день після закінчення місячних.

Ссылка на основную публикацию