Чи може бути затримка місячних при міомі (ендометріоз)?

При міомі може бути затримка місячних? Цим питанням часто задаються представниці прекрасної статі, які страждають міомнимі новоутвореннями в області матки. Чому відбувається порушення менструального циклу при ендометріозі і в разі маткової міоми? Які заходи необхідно вжити для його нормалізації? Давайте зупинимося на цих аспектах детальніше.

1 Що являє собою захворювання?

Маткова міома є пухлинне новоутворення доброякісного характеру, що складається переважно з м’язових тканин. Дана патологія має досить широке поширення. Особливо схильні до захворювання представниці прекрасної статі у віковій категорії старше 40 років. Небезпека маткової міоми полягає в тому, що досить тривалий час вона протікає практично безсимптомно. Розпізнати патологічний процес на ранніх стадіях його розвитку можна завдяки спостереженню за менструальним циклом, який при міомі дещо змінюється.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Як можна знизити рівень прогестерону у жінок?
 • Чи можна йти на огляд до гінеколога, якщо ще не закінчилася менструація?
 • Характеристика препарату Фемостон і список лікарських аналогів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Вплив хвороби на цикл

Як стверджують фахівці гінекологічної сфери, маткова міома в більшості випадків розвивається на тлі гормонального дисбалансу і порушення функціонування яєчників. У зв’язку з гормональними змінами, дане захворювання викликає певні порушення менструального циклу, до яких можна віднести наступні:

 1. Виділення стають більш інтенсивними або ж, навпаки, мізерними.
 2. Менструальний цикл коротшає.
 3. Можлива затримка місячних.
 4. У менструальних виділеннях з’являються кров’янисті згустки.
 5. Менструація стає особливо болючою.
 6. Виділення набувають більш щільну, густу консистенцію і яскраво-червоний окрас.
 7. Можливо відкриття маткової кровотечі.
 8. Поява кров’яних виділень між менструаціями.

Затримка місячних в разі маткової міоми — явище досить рідкісне. У більшості випадків захворювання проявляє себе інтенсивними, рясними виділеннями і кровотечами. Однак затримки менструації цілком характерні для ранніх стадій патологічного процесу і при відсутності медичного втручання можуть тривати до 3-4 місяців.

Варто відзначити, що маткова міома є досить небезпечним захворюванням, небезпечним серйозними ускладненнями, найбільш небезпечними з яких є безпліддя і розвиток процесів онкологічного характеру. Тому в разі тривалої затримки менструації, тим більше в поєднанні іншими порушеннями циклу, слід негайно звернутися за консультацією до кваліфікованого фахівця.

3 Чим обумовлено порушення в організмі

Порушення менструального циклу, в тому числі і затримка менструації, у пацієнтки з діагнозом міома матки можуть бути обумовлені наступними причинами:

 1. Порушення гормонального балансу в жіночому організмі.
 2. Дисфункція яєчників.
 3. Порушення процесів кровотоку в матковій порожнини.
 4. Зміна структури внутрішніх маткових шарів.
 5. Маткова міома при ендометріозі.

Ще однією можливою причиною затримки менструації може бути вагітність. Всупереч широко поширеній думці, міомное пухлинне новоутворення не є перешкодою для здійснення зачаття. Однак наявність даної патології не дає можливості для нормального, повноцінного розвитку плоду і часто стає причиною викиднів. Тому фахівці-гінекологи настійно рекомендують жінкам, які страждають маткової міомою, подбати про надійної контрацепції, щоб уникнути настання вагітності.

4 Інші можливі причини

Затримка менструації, крім міоми матки, може бути спровокована рядом інших внутрішніх і зовнішніх факторів. До найбільш поширених з них лікарі-гінекологи відносять такі:

 1. Простудні захворювання, період загострень яких спостерігається восени і навесні.
 2. Різке і інтенсивне схуднення.
 3. Фізична перевтома.
 4. Психоемоційні потрясіння.
 5. Недостатнє і нераціональне харчування.
 6. Гормональні порушення.
 7. Гінекологічні захворювання запального характеру.
 8. Тривалий і безконтрольний прийом гормональних препаратів (особливо контрацептивів).
 9. Зміна кліматичних умов.
 10. Вікові зміни, пов’язані з наближенням менопаузи.

Спостерігаються затримки і при ендометріозі — захворювання, пов’язане з розростанням верхнього шару внутрішньої маткової порожнини. У будь-якому випадку, встановити точну причину порушень менструального циклу може тільки кваліфікований фахівець, спираючись на результати анамнезу, загальну клінічну картину і діагностичні дослідження.

5 Лікувальна терапія

Нормалізувати менструальний цикл у разі міоми матки і ендометріозу можна тільки завдяки грамотному і адекватного лікування даних захворювань.

Залежно від стадії і ступеня тяжкості патологічного процесу, пацієнтці може бути рекомендована медикаментозна терапія або ж хірургічне втручання.

У разі швидко зростаючого пухлинного новоутворення єдиним виходом є операція. Відновлення менструального циклу після проведеного лікування займає близько 1-2 місяців. Щоб прискорити цей процес і домогтися гранично сприятливих результатів, пацієнтці необхідно слідувати таким правилам:

 1. Утримуватися від надмірних фізичних навантажень.
 2. Відмовитися від куріння і вживання алкогольних напоїв.
 3. Не вступати в інтимні контакти протягом 2-3 місяців.

Затримка місячних в разі маткової міоми — рідкісне, але все ж допустиме явище. Для того щоб встановити точну причину порушення і отримати грамотне лікування, що сприяє відновленню менструального циклу, обов’язково зверніться за допомогою до кваліфікованого лікаря-гінеколога.

Ссылка на основную публикацию