Чи бувають місячні при вагітності, як вони виглядають?

Помилкові місячні під час вагітності найчастіше є нешкідливим симптомом, але може бути і все інакше.

Практично кожна жінка, яка перебуває в дітородному віці і веде статеве життя, знає, що одним з явних ознак настання вагітності є відсутність щомісячного менструального кровотечі. Всі також чули про те, що після зачаття ще протягом деякого часу місячні можуть йти, відповідно до свого графіку. Даний факт не вважається міфом, так як менструальної кровотечі вже під час виношування дитини, дійсно, може бути присутнім.

1 Критичні дні і вагітність

Очікувати помилкових місячних під час вагітності можна тільки через те, що гормональний фон жінки ще не до кінця пристосувався до нинішнього стану організму майбутньої мами.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Визначення вагітності за першими ознаками ще до настання менструації
  • Як стимулювати овуляцію в домашніх умовах, щоб завагітніти
  • Як потрібно розрахувати дні, щоб зачати хлопчика по овуляції?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Гормони, відповідальні за збереження менструального циклу, на початку виношування ще здатні переважати над іншими гормонами, які визначають вагітність. При таких особливостях організму менструальна кровотеча може початися раніше запланованого терміну, а про своє цікаве положення дівчина дізнається тільки в наступному циклі.

Хибна менструація виникне в результаті занурення заплідненої яйцеклітини в ендометрій. Процес імплантації супроводжується невеликим виділенням крові, що має наштовхнути жінку на думку про те, що в організмі стався явний збій. Це правило не поширюється на тих жінок, у яких звичні менструальні виділення мізерні.

На самому початку вагітності, коли яйцеклітина прикріплюється до однієї зі стінок матки, відбувається порушення цілісності її слизової. У більшості випадків ця подія припадає на період, коли повинні починатися чергові критичні дні. Кров’янисті виділення можуть з’являтися з певною періодичністю, і це буде відбуватися до того моменту, поки ембріон не збільшиться в розмірах.

2 Рясні менструальні виділення

Рясна помилкова менструація — це скоріше виняток, ніж закономірність. Як правило, якщо у жінки, яка виношує дитину, незалежно від терміну вагітності, з’являється менструація з великою кількістю виділень, то це патологія. Даний симптом характерний для самовільного викидня. Додатково можуть з’являтися спазми і больові відчуття внизу живота.

При позаматкової вагітності менструація теж може наступити. Як правило, неправильне анатомічне розташування заплідненої яйцеклітини призводить до появи кровотечі, яке дещо відрізняється від звичайних менструальних виділень. Воно більш водянисте, а колір крові може бути темнішим. Одночасно з патологічною помилкової менструацією з’являється біль з проблемною боку. Позаматкова вагітність є прямим показанням до аборту, так як зберегти життя дитини при таких обставинах неможливо. Крім того, якщо своєчасно не вжити відповідних заходів, жінка теж піддасться на смертельну небезпеку.

Кров’янисті виділення при виношуванні дитини можуть з’являтися при наявності захворювань репродуктивних органів жінки, наприклад, ураженні шийки матки або слизової оболонки піхви. Внутрішньоутробний розвиток призводить до того, що організм майбутньої мами не тільки стає сприйнятливий до багатьох патогенних зовнішніх чинників. Також активно починають проявляти себе і приховані (хронічні) хвороби. Переповнені кров’ю органи малого тазу у вагітної можуть почати кровоточити, якщо в даному місці розвивається патологія.

Хибне менструальної кровотечі, яке може з’явитися раптово на будь-який тижня виношування, може бути спровоковано підвищенням в організмі жінки андрогенів. Чоловічий гормон негативно позначається на процесі виношування, так як призводить до відшарування плодового яйця з наступним викиднем. Поява такого кровотечі вважається небезпечним станом, тому жінку поміщають на стаціонарне лікування.

Викидень, який супроводжується позаплановим кровотечею з піхви, може статися через неправильне прикріплення плодового яйця до стінки матки. Якщо плід не отримує достатньої кількості кисню, він може бути відкинутий жіночим організмом.

При багатоплідній вагітності помилкова менструація може стати результатом вигнання організмом одного з ембріонів: жінка не повністю позбавляється можливості стати матір’ю, у неї може зберегтися 1 з країн, що розвиваються всередині організму плодів.

Не маючи медичної освіти і практики в цій галузі, досить складно судити, що саме викликає хибні менструальні кровотечі. Тому якщо у жінки з’явилися позапланові виділення, особливо коли мова йде про вагітну, то не слід сподіватися на самостійне вирішення ситуації. Своєчасна лікарська діагностика дозволить своєчасно виявити наявну проблему і вирішити її з мінімальними негативними наслідками для жінки.

Ссылка на основную публикацию