Чешется голова, причини

 

Дуже часто буває таке, що свербить голова, але це зовсім звичне явище для кожної людини, і ми навіть не помічаємо, як автоматично чухати голову, коли раптом з’являється така необхідність. Зовсім же інший вид приймає справу, коли голова свербить постійно і нав’язливо, з’являється роздратування, і сверблячка шкіри голови доставляє істотний дискомфорт. Ще більше це лякає, коли в добавок до цього активно випадає волосся в кількостях, істотно перевищують норму. У такому випадку варто задуматися над причинами цього явища і способами його усунення.

Через що може з’явитися сильне свербіння шкіри голови? Перерахуємо можливі причини:

 • паразити;
 • себорея;
 • підвищена сухість шкіри голови;
 • грибкові захворювання;
 • алергічна реакція;
 • стрес;
 • м’язове перенапруження;
 • тріходінея;
 • недотримання особистої гігієни.

Це основні причини появи сильного свербіння, від якого навіть випадає волосся. Тепер слід розглянути кожен фактор докладніше.

поява паразитів

 

Будь пильний чоловік, що стояв поряд з оточення чешущіеся голову людиною, попереджувально відсунеться або відійде від нього, тому як в першу чергу подумає про паразитів. Також коли і у самого починає постійно свербіти голова, відразу виникає думка про воші.


Сверблячка з’являється через те, що паразити кусають шкіру голови. Виявити їх в волоссі не так складно навіть на першій стадії педикульозу. Попросіть кого-небудь з близьких уважно оглянути шкіру голови за допомогою збільшувального скла. Серед волосся можна буде побачити як самих комах — крихітних напівпрозорих жучків, так і білі гниди, що висять на волосинці, а також червоні сліди від укусів на шкірі голови.

себорея

Це хронічне захворювання, що виражається на шкірі, що містить велику кількість сальних залоз, в основному на волосистих ділянках тіла. Залози виробляють підвищену кількість шкірного сала, яке до того ж ще й має неправильний склад, в якому занадто багато насичених жирних кислот. В результаті шкіра голови знаходить товстий роговий шар, стає занадто жирної або дуже сухою, лущиться і свербить, з’являється роздратування.

Підвищена сухість голови

 

Занадто суха шкіри голови теж постійно лущиться і свербить. Причини сухості можуть критися в нестачі вітамінів і ненасичених жирних кислот, постійних фарбування і освітлення, зміні клімату або води, прийомі лікарських препаратів і багатьох інших факторах. Сухість може бути як тимчасовим явищем, так і постійним супутником вашої шкіри протягом усього життя. Якщо сухість невелика, то з нею можна впоратися самостійно, а от якщо проблема набула великих масштабів, слід негайно звернутися до лікаря.

грибкові захворювання

Якщо волосся випадає, і їх загальний стан погіршився, шкіра голови свербить і лущиться, з’явилися залисини, рожеві бляшки, помітно виділяються на поверхні шкіри, волосся ламаються, то, можливо, шкіра уражена грибковим захворюванням.

Якщо все симптоми в наявності, то негайно зверніться до трихолога або дерматолога. Однак хвороба може протікати і у прихованій формі, тому виявити її вдається не відразу. Але якщо раптом у вас з’явилася лупа, а ви до неї не схильні, і немає причини для її появи, то є привід турбуватися.


Грибкові захворювання лікуються досить легко, якщо за процесом стежить фахівець. На перших порах, якщо немає можливості відразу звернутися до лікаря, спробуйте скористатися аптечним лікувальним протигрибковим шампунем.

Алергічна реакція

Причини виникнення алергічної реакції можуть бути різними, в основному це:

 • алергія на засоби по догляду за волоссям;
 • алергія на фарбу;
 • алергія на предмети, з якими контактує голова.

Алергія можлива при зміні шампуню або маски для волосся. Якщо шкіра голови раптом почала сильно свербіти саме після тестування нової косметики, то краще не користуватись новим шампунем, бальзамом або маскою, щоб знову не викликати роздратування. Поверніться до старих, випробуваним засобам по догляду або знайдіть більш відповідний для вашого типу шкіри шампунь. Як правило, симптоми алергії зникають незабаром після виходу з обігу кошти, яке їх викликало.

Алергія після фарбування може виникнути, якщо ви використовували перманентну фарбу, яка містить аміак і перекис водню. Більш безпечні безаммиачні фарби, проте навіть вони не рятують від ризику викликати алергію. Щоб уникнути таку проблему, перед фарбуванням обов’язково робіть тест на алергію, як це описано в інструкції. Якщо ви пофарбували волосся, і голова сильно свербить, скористайтеся спеціальним шампунем, що нейтралізує барвник.


Алергія може виникнути і в результаті контакту з яким-небудь матеріалом, наприклад, нової шапкою або подушкою. На жаль, в цьому випадку теж доведеться відмовитися від використання обновки, щоб не погіршити становище. Всі симптоми незабаром зникнуть.

Стрес і перенапруження м’язів

Сильний свербіж може бути і результатом стресу, адже саме так нерідко реагує організм на нервове перенапруження. Постарайтеся заспокоїтися і як слід розслабитися, а можливо, і прийняти заспокійливе. Шкіра голови перестане свербіти незабаром після того, як організм розслабиться і заспокоїться.

Під час стресових ситуацій в кров викидається велика кількість адреналіну, що допомагає м’язам працювати на межі. В результаті цього виникає перенапруження м’язів, яке також викликає біль в коренях волосся і сильний свербіж.


Такі болі і дискомфорт під час перенапруги м’язів називаються «тріходінея». Через неї не тільки свербить голова, а й випадає волосся. Це явище вимагає особливої ??терапії, спрямованої на розслаблення м’язів і усунення мікровоспаленій.

Недотримання особистої гігієни

Про те, що гігієну потрібно дотримуватися, знає кожна жінка, проте багато представницькі прекрасної статі все ж нехтують цим і частенько ходять з брудною головою протягом навіть декількох днів. Якщо ви теж рідко миєте голову, і вас не лякають жирне волосся, то не дивуйтеся, чому голова починає весь час свербіти, — це природна реакція шкіри. До того ж недотримання гігієни може спричинити не тільки роздратування, а й багато інших проблем, які можуть значно погіршити стан волосся.

Це найбільш часті причини, через які виникає роздратування, в результаті якого свербить голова і випадає волосся. Якщо симптоми проявляються дуже агресивно і викликають значний дискомфорт, то є вагомий привід звернутися до лікаря, який після обстеження пояснить, чому з’явився свербіж, і призначить лікування. Якщо все не так серйозно, то позбутися від проблеми можна і вдома за допомогою народних засобів або аптечних препаратів.

Ссылка на основную публикацию