Через скільки днів починаються місячні?

Через скільки днів починаються місячні? Коли вперше починається менструація, це говорить про те, що дівчина вступила в етап статевої зрілості. Організм подає сигнал, що він готовий до настання вагітності і може виносити плід. Під дією різних гормонів виробляється періодичність менструацій, яка називається менструальним циклом. Однак регулярним буває він не завжди, і на це впливає безліч причин.

1 Суть питання

Через скільки днів приходять місячні? Останнє слово бере своє значення від «щомісячний» і означає певний час жіночого циклу, коли з піхви йдуть кров’янисті виділення. Найчастіше вони бувають не дуже густими, разом з ними можуть виходити кров’яні згустки. Ці згустки є частинками ендометрія, тобто поверхневого шару матки. Початком всього циклу вважається перший день місячних. По-іншому місячні називають менструацією.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Чи можна жінці качати прес під час місячних?
 • Як відрізнити місячні від викидня?
 • Чи можна жінкам займатися йогою при місячних?
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Властивості менструальної крові мають відмінності від звичайної:

 • вона не згортається;
 • на початку періоду менструації має яскраво-червоний відтінок;
 • ближче до закінчення місячних стає темніше і набуває коричневого відтінку.

Такі зміни відбуваються завдяки особливому набору ферментів в її складі.

Зазвичай місячні є регулярними, а їх відсутність або затримка говорять про те, що щось в організмі не так. Наприклад, це може бути пов’язано з хворобами, вагітністю або періодом грудного вигодовування.

Весь цикл менструації грунтується на появі яйцеклітини, її дозріванні, а далі або відбувається процес запліднення, або яйцеклітина виходить з організму.

Щомісяця на матці утворюється новий шар ендометрія. В яєчниках же в цей час утворюється яйцеклітина. Приблизно в середині менструального циклу яйцеклітина дозріває і починає просуватися по маткових трубах до матки. Це період овуляції. Якщо в цей час яйцеклітина зустрінеться зі сперматозоїдом, то відбудеться запліднення. Тоді запліднена яйцеклітина прикріпитися до ендометрію на матці, і плід почне рости і розвиватися.

Якщо запліднення не відбудеться, то почнуться місячні. При цьому яйцеклітина відмирає і разом з ендометрієм і слизовою оболонкою матки виходить у вигляді менструальної кровотечі.

При місячних виходить певна кількість крові, і то, наскільки рясні виділення, залежить від індивідуальності жіночого організму. Однак середній її обсяг дорівнює приблизно 250 мл. Тобто щоденні втрати крові складають приблизно 50 мл. Причому в перші 2 дні виділення найбільш рясні, ніж в наступні.

На те, рясні місячні чи ні, впливає безліч факторів:

 • чи є у жінки захворювання хронічного типу;
 • веде вона регулярне статеве життя;
 • якими способами вона охороняється;
 • сидить жінка на дієті;
 • чи була вона вагітна;
 • який рівень фізичних навантажень на організм і ін.

Середній вік початку місячних — це 10-16 років. Однак є дівчатка, у яких вони можуть початися раніше, наприклад, в 8 років. Закінчитися менструація може у віковому проміжку від 45 до 50 років. Зрідка це відбувається в 60 років. Таке явище носить назву менопаузи.

2 Чому менструальний цикл буває нерегулярним?

Які тривалість і регулярність менструацій? Місячні у жінки, якщо вона здорова і не вагітна, приходять регулярно, з певною періодичністю. Необхідно розуміти різницю між менструальним циклом і тим, скільки тривають самі критичні дні.

Зазвичай жіночий менструальний цикл дорівнює 28-35 дням. Це середні значення, і вони можуть варіюватися.

Якщо ж цикл такий, то, найімовірніше, місячні розтягуються приблизно на 3 дня, але можуть мати тривалість і до 8 днів. Однак в більшості випадків їх тривалість не перевищує 4-5 днів.

Коли жінка здорова, місячні приходять регулярно, приблизно в один і той же час, але можуть початися днем ??раніше або пізніше.

Є жінки, у яких менструальний цикл нерегулярний. Менструації при цьому можуть наступати в один місяць на 25-й день, в іншій — на 30-й. Найчастіше таке відзначається у дівчат, у яких ще не встановився менструальний цикл, тобто у тих, у кого менструації почалися не так давно.

Якщо раніше відзначався регулярний характер циклу, але стався збій, то це сигнал, що слід перевірити своє здоров’я.

Менструації, що приходять в різні проміжки часу, можуть бути пов’язані з різними проблемами жіночого організму:

 • порушення овуляції;
 • хвороби органів сечостатевої системи;
 • запальні процеси;
 • зміна гормонального фону;
 • період перед клімаксом.

3 Передвісники початку менархе

Навряд чи місячні зможуть застати жінку зненацька. Кожна представниця слабкої статі знає ознаки, за якими вона може визначити наближення менструації.

Якщо прислухатися до того, що відбувається в ці дні в організмі, визначити наступ критичних днів не складе труднощів. На це можуть вказати багато чинників:

 • зміни гормонального фону;
 • збільшення або болючість молочних залоз;
 • зміни в матці і яєчниках;
 • часом у жінок перед місячними з’являються висипання на обличчі у вигляді маленьких прищиків — це відбувається внаслідок гормональних змін в організмі в даний період.

Нерідко жінка може відчувати незадовго до менструації болі тягне характеру в нижній частині живота. Таким чином матка готується до відторгнення шару ендометрію. Часто такий процес супроводжується хворобливими відчуттями. Однак у деяких такого може не бути.

Можуть відзначатися болі, що з’явилися в поперековому відділі. Таке трапляється часто напередодні місячних і пов’язане з різними процесами, що відбуваються в матці.

Під час приходу місячних спостерігається спорожнення кишечника. Такий процес є нормальним для жінок, у яких не порушений обмін речовин.

Іноді представниці слабкої статі можуть відчувати і інші ознаки. Це може бути набряклість кінцівок або так званий ПМС — передменструальний синдром, період, в який жінка може відчувати себе пригнічено, у неї часто відбувається зміна настрою.

Ссылка на основную публикацию