Часте сечовипускання перед місячними: причини, що це може бути?

На початкових стадіях менструального циклу жінка може відчувати різні відчуття дискомфорту. Часте сечовипускання перед місячними відноситься саме до таких проявів. Практика показує, що наявність вищевказаної проблеми нерідко свідчить про який-небудь вигляді захворювання. У деяких випадках причиною частого сечовипускання на початковій стадії місячних може бути інфекційний або запальний процес.

Фахівці відзначають той факт, що вищевказане стан не завжди сигналізує про наявність в організмі патологічного прояви. У деяких випадках часте сечовипускання не рахується важким симптомом. Однак для з’ясування цього факту жінці в обов’язковому порядку слід звернутися до лікаря. Він зможе призначити потрібну діагностику і визначити подальші дії щодо усунення проблеми.

1 Характеристика порушення

Такий симптом, як часте сечовипускання у жінок, може виникати в різні періоди менструального циклу. Наприклад, якщо дана проблема виявляється в момент звичних виділень, то в більшості випадків вона не є захворюванням. Прискореніпозиви здатні спостерігатися через підвищеного газоутворення, значного розслаблення вагінальних м’язів і сильного роздратування сечового міхура або кишечника. Також однією з причин вищезазначеної проблеми часто бувають гормональні порушення в організмі.

Фахівці відзначають той факт, що жінка не повинна проявляти занепокоєння, якщо часте сечовипускання припиняється безпосередньо після завершення менструальних кровотеч. В протилежному випадку дівчині слід в обов’язковому порядку звернутися до лікаря, оскільки причиною такого стану може бути наявність в організмі серйозної патології.

У багатьох випадках проблема частого сечовипускання виявляється до того, як у жінки починається менструальний період. Вона може супроводжувати затримки критичних днів. У таких випадках основною причиною вищевказаного аномального процесу найчастіше буває наявність в організмі такого неприємного захворювання, як цистит. Якщо жінка спостерігає у себе прискореніпозиви в туалет і при цьому відчуває гострий біль в сечовому міхурі і в нижній частині живота, їй в негайному порядку необхідно звернутися до фахівця.

Практика показує, що конкретного визначення норми сечовипускання на сьогоднішній день не існує. На даний процес впливає безліч різних чинників, головним з яких вважається індивідуальна особливість кожного жіночого організму. Кількість рідини, що вживається в добу грає важливу роль в кількості виділеної за день сечі. Однак фахівці стверджують, що якщо перед початком місячних жінка відчуває позиви до сечовипускання і відвідує туалет більше 8-9 разів на добу, тоді можна підозрювати наявність у неї патологічного процесу. У такій ситуації рекомендується в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Особливості передменструального синдрому
  • Причини нудоти перед менструацією і усунення неприємного відчуття
  • Чому виникає погане самопочуття перед місячними?
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Коли прояв можна вважати нормою?

Часте сечовипускання перед початком критичних днів не завжди носить характер патології. У деяких випадках це явище вважається нормою. Наприклад, у жінки можуть виникнути більш часті позиви до сечовипускання в тому випадку, якщо вона вживає багато рідини безпосередньо перед відходом до сну. Застосування сечогінних препаратів завжди провокує посилення виведення біологічної рідини перед початком менструації. Практика показує, що якщо жінка буде вживати велику кількість трав’яного чаю, алкогольного напою або таблеток для схуднення, тоді нормальної фізіологічною реакцією організму будуть прискорені сечовипускання.

На всіх представниць прекрасної статі сильне хвилювання діє по різному. Однак практика показує, що даний фактор в більшості випадків є причиною більш частого відвідування туалету. Особливо це актуально перед початком місячних, коли гормональний фон в організмі дівчини починає змінюватися. Значне зниження температури і сильний холод впливатимуть на жінку точно так же, як вищезгаданий фактор. Важливо відзначити, що така природна реакція організму на стресову ситуацію і на зменшення шкали термометра вважається абсолютно нормальною навіть перед початком менструації.

Жінки більш зрілого віку можуть відчувати часті позиви до сечовипускання в період клімаксу. Це явище не вважається патологією. Воно в першу чергу пов’язано з нерегулярністю і порушенням менструального циклу і вважається наслідком значних гормональних збоїв в організмі.

3 Патологічні ознаки

Першою ознакою порушень в разі частого сечовипускання перед місячними вважається наявність больових відчуттів в області сечоводу і сечового міхура. У такому випадку жінці необхідно в обов’язковому порядку звернутися до лікаря. Це слід зробити, навіть якщо жінку не сильно турбує дане симптом. Фахівець зможе точно визначити, чи варто усувати проблему медикаментозним шляхом або вона є наслідком деяких тимчасових факторів.

Практика показує, що однією з причин порушень при частому сечовипусканні перед початком критичних днів може бути:

  • гормональний дисбаланс в організмі;
  • наявність каменів в сечовому міхурі;
  • цукровий діабет;
  • опущення і міома матки;
  • різна форма циститу;
  • пухлина в сечовому міхурі.

При наявності у жінки сильного гормонального дисбалансу його необхідно усунути в обов’язковому порядку. В іншому випадку такий патологічний стан може стати причиною більш серйозних порушень в функціональності жіночого організму. Наявність такої проблеми, як цистит, завжди тягне за собою багато негативних моментів. Основою вважається найсильніший запальний процес в сечовивідної системі.

При цьому захворюванні жінка відчуває часті позиви до сечовипускання, а кожне відвідування туалету завжди супроводжується значними болями в нижній області живота. Як правило, такий дискомфорт проявляється в момент спорожнення сечового міхура і безпосередньо після нього.

По суті, цистит вважається головною патологічної причиною частого сечовипускання перед місячними. При цьому сеча завжди має неприємний запах, а жінка відчуває печіння і свербіж в районі сечоводів і сечового міхура. Незважаючи на часті позиви, кількість виділеної рідини при кожному відвідуванні туалету є дуже незначним.

На практиці бувають випадки, коли при частому сечовипусканні перед місячними жінка відчуває напади нудоти, діареї і навіть блювоти, а при настанні менструації у неї спостерігається наявність виділень в формі згустків. При такій патології категорично не рекомендується застосовувати методику самолікування. У разі появи вищевказаних симптомів слід відразу звернутися за допомогою до фахівця.

Ссылка на основную публикацию