Чакри людини: їх детальний огляд, властивості

У цій статті ми дамо докладний опис семи чакр людини. Зазвичай, коли говорять про чакри, мають на увазі 7 найважливіших енергетичних центрів, які розташовані в тонкій ефірної оболонці. Ці утворення є приймачами і передавачами енергії Космосу і грають дуже важливу роль в житті людини.

Значення чакр в житті людини

У сучасному світі навряд чи знайдеться людина, яка б не знала, для чого потрібно серце, печінку або мозок. При цьому всі чудово розуміють, що без нормальної роботи цих органів, повноцінне життя просто неможлива. Але мало хто здогадується про те, що енергетичні центри в тілі людини відіграють не менш важливу роль.

Всесвіт є безмежним джерелом життєвої енергії. Всі живі організми, що мешкають в Космосі, черпають з цього безкрайнього джерела енергію для підтримки свого життя. Але проблема в тому, що живий організм не в змозі витримувати космічну енергію в її початковому стані. Йому необхідно мати своєрідні трансформатори, які перетворюють її до безпечних частот. Інакше організм був би просто зруйнований під напором сили Всесвіту.

Роль таких трансформаторів та виконують чакри — силові вихори, які приймають і переробляють енергію. Таким чином, в організм надходить енергія в тому вигляді, яку він може безпечно засвоювати.

Що таке чакри?

Слово «чакра» перекладається як «колесо» або «вихор». Це енергетичні центри, вібруючі з певною частотою. Чакри не є матеріальними об’єктами, вони невидимі для людського ока. Це плазмові освіти, що переводять духовну енергію на фізичний рівень. Тому духовне і фізичний стан людини безпосередньо залежить від функціонування чакр. При порушенні їх роботи виникають різні хвороби і психічні розлади.

Чакри мають схожість з біополем, але мають більш високу щільність, хоча і менше, ніж у фізичної оболонки. Енергетичні центри розташовуються в місцях великих нервових закінчень і контактують з фізичним тілом через нейроендокринну систему. Кожна чакра має зв’язок з певним нервовим сплетінням і ендокринної залозою.

Насправді енергетичних центрів, розташованих по всьому тілу, дуже багато. Але серед них виділяють 7 основних, що йдуть уздовж хребта. Уздовж хребетного стовпа проходить найважливіший енергетичний канал — Сушумна, до якого і підключаються чакри.

Далі ми наведемо опис кожної з 7 основних чакр.

Муладхара чакра

Розташовується внизу хребта у промежині і є підставою для всіх енергетичних потоків. Муладхара вважається кореневою чакрою. Вона з’єднує людини з енергією землі і забезпечує його витривалість, працездатність і життєстійкість. Відповідає за нюх, статеву функцію, інстинкт самозбереження і роботу всіх органів, розташованих в зоні промежини.

Її колір — червоний, а звукова вібрація — LAM.

При слабкій роботі цієї чакри людина стає дратівливою і невпевненим в собі, а при надмірній — зарозумілим і нестриманим у сексі.

Збої в роботі чакри також відображаються і на фізичному здоров’ї. Так, при її негармонійному функціонуванні людина може страждати від надлишкової ваги або сильної худорлявості, болів в хребті і ногах, недокрів’я.

свадхистхана чакра

Свадхистхана чакра розташована у крижів і має оранжеве забарвлення. Вона взаємопов’язана з поперековими і подчревного нервами. Їй відповідає мантра VAM, що відкриває при правильній вимові всі блокування в нижніх частинах тіла.

На матеріальному рівні чакра відповідає за смак, роботу травної та видільної системи, функцію розмноження. Вона має зв’язок з такими органами, як печінка, нирки, грудні залози, селезінка і сечовий міхур.

На духовному рівні вона відповідальна за творчість, сексуальну привабливість, визнання оточуючими. Вона пов’язана з емоційною сферою, відчуттями і чуттєвими насолодами. Крім того, Свадхистхана — це центр підсвідомості, інстинктів і забутих переживань.

При зайвої стимуляції цієї чакри людина стає агресивним, а при недостатній — похмурим і дратівливим.

Людина, який розкрив цю чакру, звільняється від жадібності, заздрості, злості і хтивих бажань. Він отримує здатність до творення і щирих відносин з оточуючими.

Манипура чакра

Манипура чакра розташована в сонячному сплетінні і має жовтий колір. Вона робить людину оптимістом, впевненим в собі, наділяє силою волі і рішучістю, умінням домагатися поставлених цілей. Мантра, відповідна цієї чакри — RAM.

При надмірному функціонуванні чакри людина стає трудоголіком, надмірно вимогливому, як до себе, так і до оточуючих. Недостатня робота чакри призводить до невпевненості і нерішучості.

Органи, що мають зв’язок з Маніпурой- печінку і жовчний міхур, підшлункова залоза, надниркові залози. Манипура чакра має великий вплив на інтелектуальні здібності, слух і зір.

У цій чакрі взаємодіють емоції і життєва сила людини, його воля. Якщо чакра добре розвинена, людині легко долати перешкоди на шляху і домагатися поставленої мети. Така людина відрізняється хорошим здоров’ям і довгожительством.

Анахата чакра

Знаходиться в області серця і має зелений відтінок. Є місцем з’єднання трьох нижніх — тварин чакр з трьома верхніми — духовними. Це наше духовне серце, яке відповідає за здатність любити і співчувати. Мантра чакри — YAM.

Людина, у якого Анахата чакра домінує — люблячий, турботливий і доброзичливий, відкритий і безкорисливий. При збої в роботі чакри, людина стає надмірно сентиментальним, фанатичним, примхливим і пихатим.

Чакра впливає на вилочкової залози, легені, серце і відповідає за імунітет. Гармонійний розвиток цієї чакри безпосередньо залежить від роботи всіх інших чакр. Розвиваючи Анахату чакру, людина стає мудрим і стійким, набуває вміння керувати своєю долею і контролювати почуття і емоції.

вішудха чакра

Вішудха чакра є творчим началом людини. Вона розташована в горловий області і забарвлена ??в блакитний колір. Це своєрідний провідник від верхніх енергетичних центрів до нижніх. Її звукова вібрація — НАМ. Чакра несе відповідальність за слух, самореалізацію і творчу діяльність.

Це один з основних центрів екстрасенсорного сприйняття і інтуїції. Вішудха чакра пов’язана з правою півкулею мозку і визначає здатність людини до творчості й самовираження. Дає можливість піднятися над ментальним рівнем поверхневого сприйняття реальності і проникнути в таємниці вселенської мудрості.

Слабкий розвиток вішудху веде до слабкості, брехливості і пасивності. Дуже сильне — до самовпевненості і хвастощів.

Аджна чакра

Це центр досягнення гармонії з Вищим розумом. Має забарвлення індиго і знаходиться в області «третього» очі на лоба. Їй відповідає звук AUM.

При недостатньому функціонуванні чакри людина стає надто сором’язливим і нерішучим, а при надмірному — гордим, владним і самовпевненим.

Аджна чакра впливає на роботу гіпофіза і ендокринної системи, підтримує баланс між роботою обох півкуль мозку. Сприяє розвитку ясновидіння і екстрасенсорних здібностей. Допомагає людині досягти просвітлення розуму і усвідомити свою божественну суть.

сахасрара чакра

Сахасрара є коронною чакрою, божественним центром досконалості і самопізнання. Через неї встановлюється зв’язок нижчих чакр з потоками божественної енергії. Сахасрара — це безмежне сховище знань і досвіду, які купуються в перебігу життя.

Розташована Сахасрара на маківці, а її забарвлення нагадує веселку — від фіолетового відтінку до сріблястого і золотого. Це найбільш потужний енергетичний центр в тілі людини. Його основне завдання — набуття вищої мудрості і духовних цінностей. Чакра взаємопов’язана з божественною енергією і сверхсознанием.

Завдяки цій чакрі ми можемо сприймати Всесвіт, як єдиний організм, який живе за певними законами. Знання, отримані завдяки Сахасраре, набагато вищі за ті, які ми отримуємо за допомогою органів почуттів і логічного мислення, і є божественним одкровенням.

Сахасрара ніколи не буває повністю заблокована. При її слабкому розвитку людина стає самотнім і нетовариські, замикається в собі. При надмірному розвитку чакри — дратівливим і нервовим, страждає від головних болів.

Чакра безпосередньо впливає на нервову систему, мозок, щитовидку і скелет.

У моменти надходження в Сахасрару енергії кундаліні у людини розкривається вища Божественна свідомість, він стає єдиним цілим з Творцем.
Рекомендуємо подивитися цікаве відео:

Ссылка на основную публикацию