Бустери тестостерону: 8 кращих препаратів для підвищення тестостерону

Натуральні препарати для підвищення тестостерону використовуються в бодібілдингу як відносно безпечна альтернатива анаболічних стероїдів для коригування рівня важливого для м’язового зростання гормону. Сьогодні на ринку спортивного харчування їх присутня величезна безліч, багато хто з них абсолютно не ефективні, інші «діють» вибірково, не на всіх. В даний статті ми розповімо про 8 найкращих натуральних бустерах тестостерону, наведемо наукові докази їх ефективності / неефективності і обов’язково згадаємо рекомендовані дозування.

Тестостерон — ключовий чоловічий статевий гормон, але він грає також важливу роль в організмі жінок. Він впливає на м’язовий зростання, зниження жирової маси і забезпечення інших важливих процесів 1.

Як відомо, наш не самий здоровий спосіб життя, погана екологія і вік призводять до зниження природного рівня тестостерону в організмі 2,3.

Препарати для підвищення тестостерону, бустери, прагнуть його підняти.

Як вони діють:

  • безпосередньо збільшуючи секрецію тестостерону;
  • стимулюючи виділення супутніх гормонів, які «підтягують» за собою тестостерон;
  • перешкоджаючи перетворенню тестостерону в естроген (жіночий статевий гормон).

Якщо продовжите читати далі, то познайомитеся з одними з найкращих препаратів тестостерону. Ефективність багатьох з них науково підтверджена .. але не для всіх, є умови. Читайте далі.

8 кращих препаратів для підвищення тестостерону

1 D-Аспарагінова кислота

D-Аспарагінова кислота — це натуральна амінокислота, яка має здатність підвищувати рівень тестостерону.

Дослідження показують, що основним способом її дії є збільшення лютеїнізуючого гормону, який в свою чергу стимулює яєчка виробляти більше тестостерону 4.

Аспарагінова кислота може також поліпшувати якість сперми і її обсяг. В одному з досліджень, чоловіки з порушеною функцією виробництва сперми брали D-аспарагінову кислоту протягом 90-днів. В результаті кількість сперматозоїдів подвоїлася: з 8.2 мільйона мл до 16.5 мільйонів на мл 5.

В іншому дослідженні, здорові фізично активні чоловіки з нормальним рівнем тестостерону протягом 28 днів брали участь в програмі силових тренувань. Половина з них приймала 3 грами D-аспарагінової кислоти в день, інша — плацебо ( «пустушку»).

Обидві групи показали значне збільшення сили і м’язової маси. Однак, що цікаво, в групі D-аспарагінової кислоти уровнь тестостерону не змінився 6.

Це свідчать про те, що D-аспарагінова кислота може бути корисна для підвищення тестостерон коли його первісний уровнь низький, і, схоже, вона малоефективна в разі, коли тестостерон вже високий або в нормі.

D-аспарагінова кислота, як препарат для підвищення тестостерону, діє, стимулюючи виділення деяких ключових гормонів, задествовать у виробництві тестостерону. Рекомендована доза (для тих, у кого низький тестостерон) — 2-3 грами, для тих у кого високий — аспарагінова кислота неефективна

2 Вітамін Д

Вітамін D — жиророзчинний вітамін, який виробляється в шкірі під впливом сонячного світла. Як не дивно, він є також бустером тестостерону: його активна форма діє як стероїдний гормон в організмі.

В даний час можна з упевненістю сказати, що значна частина населення Землі, особливо що проживає в широтах Москви і вище, де дуже мало сонячних днів в році, живе в стані стійкого і хронічного дефіциту вітаміну Д 7.

Збільшення синтезу вітаміну Д будь-якими способами (або за рахунок більшого часу перебування на сонці, або шляхом прийому його у вигляді препарату) здатне збільшити вироблення тестостерону, поліпшити якість сперми і стимулювати процеси м’язового зростання 8.

В одному дослідженні було виявлено ?? тісну кореляцію між дефіцитом вітаміну D і низьким рівнем тестостерону. Коли учасники проводили більше часу на літньому сонці, «вбираючи» вітамін Д, рівень тестостерону також підвищувався 8.

Що стосується препарату вітаміну Д, то він не менш ефективний. В одному з експериментів 65 чоловіків були розділені на 2 групи. Половина з них щодня споживала 3.300 IU ~ 83 мкг вітаміну Д. Інша — не приймала. В результаті рівень вітаміну Д в першій групі подвоївся, що привело до збільшення тестостерону приблизно на 20% 9.

Для підвищення тестостерону за допомогою вітаміну Д:

  • збільште час перебування на сонці (якщо потрібно — змініть для цього країну;));
  • якщо з якої-небудь причини перший пункт реалізувати неможливо, приймайте приблизно 3000 UI (75 мкг) вітаміну D3 і вживайте в їжу більше продуктів багатих вітаміном Д.

Вітамін Д — важливий вітамін, який який є чудовим бустером тестостерону; він особливо ефективний в стані дефіциту

3 Трибулус терестріс (Tribulus Terrestris)

Трибулус терестріс (Tribulus terrestris) — це рослина, яке використовувалося протягом століть в фітотерапії.

Більшість наукових досліджень її ефективності в поліпшення сексуального потягу і підвищення рівня тестостерону проводилися на тваринах.

В одному 90-денний дослідженні чоловіків з еректильною дисфункцією було показано, що прийом Трибулус привів до поліпшення власного сприйняття сексуального здоров’я, а також підвищенню рівня тестостерону на 16% 10.

Однак, сучасні дослідження піддають ефективність Трибулус як бустера тестостерону сумніву: в одному з них за участю елітних молодих спортсменів і здорових людей з нормальним рівнем тестостерону була показана його марність 11.

Схоже на те, що переваги Трибулус, як і більшості інших бустерів тестостерону, обмежуються тільки людьми з низьким рівнем тестостерону або порушеною сексуальної функцією; а у нормальних здорових людей він абсолютно неефективний.

Трибулус може бути корисний як натуральний бустер тестостерону в збільшенні сексуального потягу і поліпшенні якості сперми, а також підвищенні рівня тестостерону у чоловіків з порушеною сексуальної функцією; для тих, у кого все гаразд, включаючи спортсменів, — він неефективний

4 Гуньба

Пажитник — ще один популярний рослинний препарат для підвищення тестостерону.

Дослідження говорять про те, що механізмом його дії може бути зменшення кількості ферментів, які перетворюють тестостерон в естроген.

В одному з найбільш ретельних експериментів перевірялася ефективність пажитника на двох групах з 15 чоловіків протягом восьми тижнів.

Всі 30 учасників брали участь в програмі силового тренування чотири рази на тиждень. 15 осіб отримували 500 мг пажитника в день.

В результаті тестостерон підвищився в групі пажитника, а в іншій групі спостерігалося невелике його зниження. Пажитник привів також до більшого збільшення м’язової сили і навіть незначно вплинув на жирову масу 12.

В іншому дослідженні вивчався вплив пажитника на сексуальну функцію і якість життя.

60 здорових чоловіків у віці від 25 до 52 років брали 600 мг пажитника або таблетку плацебо щодня протягом шести тижнів 13.

Всі хто приймав пажитник відзначили збільшення м’язової сили.

Також дослідники виявили в групі пажитника:

  • Підвищення лібідо: 81% групи.
  • Поліпшення сексуальної активності: 66% групи.
  • Приплив енергії: 81% групи.
  • Поліпшення самопочуття: 55% групи.

Пажитник — ефективний натуральний бустер тестостерону. Рекомендована доза для підвищення тестостерону — 500 мг в день (як для здорових чоловіків, так і для тих, у кого тестостерон знижений)

5 Імбир

Імбир століттями використовувався в альтернативній медицині. Він володіє колосальними перевагами для здоров’я, які підтверджуються науковими дослідженнями. Серед них — зниження запальних процесів і .. підвищення рівня тестостерону 14.

Кілька досліджень на щурах показали, що імбир є ефективним бустером тестостерону і покращує сексуальну функцію за допомогою стимуляції виділення лютеїнізуючого гормону 15.

В одному з експериментів при прийомі імбиру рівень тестостерону у щурів майже подвоївся. А в іншому було відзначено значне збільшення тестостерону при подвоєнні кількості імбиру в дієті щурів 16,17.

Що стосується людини, то в одному з небагатьох досліджень на людях 75 безплідних чоловіків отримували щодня імбир. Через три місяці рівень тестостерону збільшився на 17%, а рівень лютеїнізуючого гормону — подвоївся 18.

При оцінці якості сперми вчені зафіксували кілька поліпшень, серед яких збільшення кількості сперматозоїдів на 16% 18.

Імбир є ефективним натуральним бустером тестостерону і має величезне число інших переваг для здоров’я. Однак, необхідні більш ретельні дослідження на людині

6 DHEA

Дегідроепіандростерон (DHEA) — це один з природних для організму гормонів.

Він грає роль в підвищенні рівня тестостерону і контролі рівня естрогену. Саме ця його біологічна функція стала причиною його особливою популярністю в якості препарату для підвищення тестостерону.

Серед усіх препаратів бустерів тестостерону, DHEA — самий добре вивчений препарат.

Кілька експериментів говорять про те, що доза DHEA 50-100 мг в день здатна збільшити рівень тестостерону на 20% в порівнянні з плацебо 19-21.

Однак, як і у випадку з багатьма іншими спортивними добавками і препаратами, результати досліджень суперечливі. В інших експериментах, в яких використовувалися аналогічні дози, що не був відзначено ніякого ефекту 22-24.

Тому, насправді, ефективність DHEA в підвищенні рівня тестостерону не ясна.

Проте, показовим є те, що WADA (Всесвітнє антидопінгове Агенство) забороняє застосування DHEA в професійних видах спорту 25. Непрямим чином це підкреслює його ефективність .. або ризик шкоди для здоров’я.

Аналогічно іншим препаратам тестостерону, DHEA, ймовірно, може бути корисний тим, у кого низький рівень гормону DHEA або тестостерону.

Хоча DHEA є одним з найпопулярніших бустерів тестостерону на ринку, дослідження його ефективності неоднозначні. Рекомендована доза 100 мг в день здається безпечною і ефективною .. для тих, у кого знижена вироблення тестостерону і DHEA

7 Цинк

Відомий як афродизіак (афродизіак — їжа, напій, ліки, яке стимулює сексуальне бажання), цинк є важливим мінералом, який бере участь в більш ніж 100 хімічних реакцій в організмі.

Як і вітамін D, рівень цинку в організмі тісно пов’язаний з рівнем тестостерону 26.

важливо
: Дослідження говорять про те, що обмеження споживання цинку знижує рівень тестостерону у здорових чоловіків, а його прийом в стані дефіциту цинку призводить до збільшення рівня тестостерону 26.

При вивченні впливу цинку на двох групах безплідних чоловік з низьким і нормальним рівнем тестостерону було виявлено суттєве збільшення тестостерону, так само як і якості сперми, в першій групі. Переваг для чоловіків з другої групи (з нормальним рівнем тестостерону) при вживанні цинку відзначені були 27.

В експерименті за участю професійних борців протягом 4-тижневого курсу інтенсивних тренувань було показано, що щоденний прийом цинку перешкоджає природному зниження тестостерону при силових тренуваннях 28.

На підставі наукових досліджень можна зробити висновок: цинк є ефективним бустером тестостерону для тих, у кого його рівень низький або хто знаходиться в стані дефіцит цинку. Додатковий прийом цинку також корисний для прискорення відновлення після інтенсивних важких тренувань 29, 30.

Цинк — ефективний бустер тестостерону для тих, у кого його рівень низький. Додатковий прийом цинку корисний при важких інтенсивних тренуваннях для прискорення відновлення

8 Ашваганда (Ashwagandha)

Ашваганда — ще одна рослина, яке використовувалося в давньоіндійської медицини 31. Вона використовується в основному як адаптоген — засіб для боротьби зі стресом і тривогою 32.

В одному з експериментів вчені перевірили користь ашваганди щодо якості сперми у безплідних чоловіків, які брали її за 5 грам в день протягом трьох місяців. У чоловіків в цьому дослідженні спостерігалося підвищення рівня тестостерону на 10-22%. Крім того, дівчата-партнери 14% учасників завагітніли 33.

Інше дослідження підтверджує, що Ашваганда збільшує фізичну працездатність при виконанні вправ, м’язову силу і посилює спалювання жиру, а також значно підвищує рівень тестостерону 34.

Ашваганда, як бустер тестостерону, корисна при підвищеному стресі, можливо, за рахунок зниження гормону стресу кортизолу.

Наукові дослідження підтверджують ефективність Ашваганда як натурального бустера тестостерону, а також в поліпшенні сексуальної функції і композиції тіла (спалюванні жиру)

висновок

Тестостерон відіграє колосальну роль в організмі, забезпечуючи не тільки м’язовий зростання, але і величезна кількість інших реакцій, необхідних для здоров’я тіла.

З віком його рівень неухильно падає.

Сьогодні на ринку спортивного харчування присутні сотні препаратів для підвищення рівня тестостерону — так званих бустерів. Але ефективність лише небагатьох з них підтверджена науковими дослідженнями. Велика частина з них має невисоку ефективність і то, найчастіше, тільки у людей з порушенням сексуальної функції або природним низьким тестостероном.

Багато препаратів для підвищення тестостерону можуть бути теоретично корисні для спортсменів і бодібілдерів, зокрема, так як фізична активність призводить до зниження рівня тестостерону 35. Але це питання недостатньо вивчений вченими.

Ссылка на основную публикацию