Бразильський горіх користь

Якщо уявити себе, що сидить під величним бертолетової деревом з коричневим плодом в руках, то не відразу здогадаєшся, що це бразильський горіх користь, якого зробила його популярним ще з часів життя індіанців.

Що таке бразильський горіх

Він схожий на кокос, але наповнений не білою м’якоттю, а великими видовженими зернами, захованими під шкіркою в оригінальній коробочці вагою 2 кг. Їх кількість може дорівнювати 24 шт. Плід захищає вміст тонкої міцної шкаралупою, розбивати, яку, на гострому камінні навчили мавпи. А ось маленькі гризуни агути не тільки з’їдають смачні зерна, а й запасають їх про запас. Забуті горішки дають сходи, даючи життя новим заростях дикого дерева, щоб тішило своїм виглядом до 1000 років. У період плодоношення воно вступить тільки через 12 років. Саме, з цих дерев збирається урожай смачного бразильського горіха. Культурні посадки дерев поступаються за кількістю зростаючих плодів. Головним постачальником горіхів вважається Болівія. В Європі бразильський горіх став відомий завдяки іспанцям, швидко потрапивши в список улюблених ласощів. Завдяки дослідженням, проведеними вченими, доведені численні корисні властивості горіха, уточнений його хімічний склад.

 Калорійність, склад бразильського горіха

Сучасний ритм життя змінив ставлення до стану свого здоров’я, зовнішнього вигляду фігури, шкіри людини. Молодим, красивим, здоровим хоче бути кожен довше. Це має значення не тільки вдома, але і серед робочого колективу. З цією метою вибирається необхідний режим харчування, тип продуктів, засоби догляду за красивими волоссям, шкірою. Серед них перевага віддається численним натуральним продуктам, наприклад, бразильському горіху.

Справжній подарунок природи містить майже всі вітаміни, необхідні для безперебійної життєдіяльності органів людини. Великий перелік мінералів, захованих в ядрі, містить більше 10 їх найменувань. Це мідь, марганець, фосфор, натрій, калій і т.д. Кожен виконує важливу роль в комплексі процесів, що забезпечують роботу систем організму. До складу входять близько 13% вуглеводів, 18% білків, 70% жирів. З них близько 40% ненасичених, які допомагають знизити рівень холестеріна.В складі горіха знайдено 18 типів амінокислот, клітковина, флавоноїди, які мають високу ступінь антиоксидантної активності.

Горіх має високий значенням калорійності. Для 100 г маси вона становить близько 656 ккал. Щоб не прискорити набір додаткових кілограмів ваги, треба дотримуватися суворої норми вживання бразильського горіха в щоденному харчуванні. Зазвичай радять з’їдати два горішка в день. Цей режим позначається на позитивному ефекті профілактики онкологічних захворювань.

Незважаючи на високе значення калорійності бразильського горіха, жирні кислоти, що входять до складу, підтримують судини, шкіру, волосся в хорошому стані. Завдяки наявності жирів у вигляді цінних природних масел, все жиророзчинні вітаміни A, K, D, E добре засвоюються організмом.

Користь бразильського горіха

Використання плодів в кулінарії, рецептах народних цілителів відомо з давньої медицини ацтеків. Техніка сучасних досліджень підтвердила, повністю розшифрувала перелік елементів, корисних для людей. На підставі даних зроблені науково обґрунтовані рекомендації щодо застосування бразильських горіхів користь і шкода, яких, можуть бути використані для конкретного стану здоров’я. Правильний облік можливостей бразильських горіхів, що дають користь, шкоди організму, дозволяє застосовувати їх у випадках:

  1. Профілактики появи клітин злоякісних утворень в легенях, кишечнику, передміхуровій залозі, захворювань щитовидки, гормони, якій активно утворюються завдяки вмісту марганцю. Він разом з фосфором незамінні для формування здорової кісткової системи, допомоги в роботі нервової системи людини.
  2. Як допоміжний засіб для боротьби з нервовими переживаннями, депресією. Поліпшується працездатність, настрій.
  3. Для омолодження організму, відновлення ослабленого різними захворюваннями імунітету, підвищення ефективності обмінних процесів. Особливу роль відіграють антиоксиданти, що містяться в горісі.
  4. Покращення роботи серця, судин, підвищення згортання крові, стабілізації в ній безпечного рівня цукру, попередження розвитку атеросклерозу. При цьому працюють сірковмісні кислоти, які допомагають засвоюватися жирам, що збільшують швидкість відновлення, зростання нових клітин. Зараз сучасною медициною рекомендується препарат, який представляє собою витяжку з бразильського горіха користь і шкода, якого, добре відомий. Вони відображені в докладної інструкції по її вживання.
  5. Відновлення необхідних якостей шкіри, нігтів, волосся. В тому числі при лікуванні очних хвороб, опіків.

Корисні якості горіха створені гармонійним комплексом вхідних елементів, складних з’єднань, в тому числі аргініну, флавоноїдів.

Завдяки дії аргініну активізуються обмінні процеси, створюються білки, гормони, ферменти. Дитячий організм це з’єднання не виробляє. В період життя до 35 річного віку його утворюється самостійно дуже невелика кількість, яке, поступово зменшується. Цим пояснюється поява хронічних захворювань. З’єднання створює умови нормальному кровообігу, не допускає утворення тромбів, збільшує масу м’язів, знижуючи кількість жирової тканини.

Клітини організму стають захищеними від окислення завдяки флавоноидам. Це природні сполуки, антиоксидантні властивості, яких допомагають проходженню окисно-відновних процесів. Найчастіше їх вживають у вигляді синтетичних препаратів. Засвоєння їх у формі природного харчування значно корисніше, ефективніше. Це допомагає уникнути захворювань серця, судин, появи онкології. Через їх наявності бразильський горіх інакше називають «горіх довголіття».

Регулярне вживання горіхів в невеликих кількостях нормалізує кровообіг, знижує рівень холестерину, приводить в норму масу тіла людини. Головне, знати почуття міри, не захоплюватися безмірним поїданням смачних ласощів. Механізм роботи корисних елементів в організмі пов’язаний з наявністю специфічних жирних кислот. Освіта молодих клітин, наповнення їх енергією забезпечують насичені види кислот. Мононенасичені форми оберігають від утворення жирових відкладень, надлишку холестерину. Поліненасичені допомагають процесу відновлення тканин, зміцнюють судини. Горіх корисний будь-якому підлозі всіх вікових категорій людей.

Для жінок

Будь-яка жінка хоче бути завжди красивою, молодий, продовжити вік, що дозволяє стати мамою. Активізація процесів, закладених природою в репродуктивних органах, протягом століть була цікавою, затребуваною. Таємничий горішок, який впав з бертолетової дерева, став справжнім помічником в лікуванні безпліддя. Робить він це завдяки унікальному змісту в своєму складі елемента селен. Дослідження показали, беручи участь в складних реакціях, він допомагає виробити ферменти, що створюють в жіночому організмі умови для успішного зачаття, виношування дитини без патологій його розвитку. При цьому знижується ймовірність появи вірусних інфекцій під час вагітності. Вітамін E, знайдений в горісі, допомагає зберегти жіночу красу. Не дарма його називають вітаміном молодості.

Для чоловіків

Сильна стать теж хоче бути красивим, молодим, здатним до продовження роду в зрілому віці. Підвищити потенцію, поліпшити якість сперми допомагає все той же невеликий горішок. Може бути, тому так велелюбні латиноамериканці з Бразилії, Болівії, які мають їх у великій кількості. Всього два горішка складають добову потребу організму в селен. Раніше селен вважався сильним отрутою, про необхідність елемента для організму питання виникло недавно. Виявилося, що надлишок шкідливий, а його відсутність в організмі неприпустимо через можливі важких наслідків.

Міститься в горісі з’єднання, зване аргінін, збільшує сексуальну активність, утворення сперматозоїдів. Іноді його називають «горіхом любові».

шкода

Дослідження, проведені співробітниками університету Нової Зеландії, довели здатність селену швидко накопичуватися в організмі, викликаючи такі захворювання:

  1. Ураження печінки. Ознакою захворювання є поява жовтого кольору очного білка, пов’язаного з появою токсичної гепатоза.
  2. Випадання волосся, відшарування шкіри, нігтів.

Через нетривалий час людина може померти. Небезпечна доза виникає при вживанні 100 г горіхів в день. Ознакою надлишку селену вважається поява часникового запаху від шкіри.

Застосування бразильського горіха

Крім, харчування, лікувальних цілей горіх використовується в технології косметологічної промисловості. Потреба в антивікових косметичних засобах постійно зростає. Масло горіха, введене в їх склад, володіє цінною якістю проникати глибоко в шкіру, живлячи її, захищаючи від втрат вологи. Завдяки цьому вікові зморшки не народжуються швидко, гояться рани, зникають запалення, подразнення, подряпини. Крем для рук з додаванням олії робить їх шкіру м’якими, ніжними. Існує безліч лосьйонів, масажних засобів, кондиціонерів, гелів для гоління, інших косметичних препаратів з використанням масла бразильського горіха. Будинки готують маски для обличчя з подрібненого горіха з додаванням вершків, оливкового масла. Цю ж суміш можна наносити на коріння волосся.

З горіхів можна зварити незвичайний за смаком горіховий суп, використовувати в десертах, солодких блюдах. Рецепти приготування легко знайти в інтернеті. Закуповувати горіхи про запас не треба. Вміщені запаси поліненасичених масел не дозволяють виконати тривале зберігання продукту. Світло, волога, тепло прискорюють процеси, що призводять до появи в горіхах гіркоти. Просто в холодильнику його зберігають не більше трьох місяців. Коробка повинна щільно закриватися. Заморожений в морозильнику бразильський горіх зберігає свої якості близько шести місяців.

Знамениті художні твори давнини свого довгого життям зобов’язані фарбам, складеним на основі масла бразильського горіха. Ними можна милуватися в музеях планети, згадуючи добрим словом дивовижний бразильський горіх.

Ссылка на основную публикацию