Болить груди і затримка місячних: причини, що робити?

Якщо у жінки болить груди і затримка місячних, то зазвичай це вказує на одне стан — вона вагітна. Однак сукупність таких симптомів здатна говорити і про те, що в організмі представниці прекрасної статі виникли серйозні проблеми. Тому якщо навіть груди не болить, але місячні затримуються на 5-7 днів, слід звернутися до гінеколога.

1 Причини явища

Біль в грудях відбувається через набряк м’яких тканин, викликаних затримкою менструального циклу. І якщо вона тривала більше 5 днів, це може означати наступне:

 1. Жінка вагітна.
 2. Рівень жіночих гормонів в організмі різко змінився.
 3. Має місце запалення статевої системи, викликане будь-якої інфекцією.
 4. У жінки спостерігається надмірна вага або, навпаки, його гостра недостатність.
 5. Жінка має постійну сильну фізичне навантаження.
 6. Змінилася кліматична зона проживання.
 7. Накопичився стрес.
 8. Жінка харчується неправильно, в її раціоні немає корисних речовин.
 9. Збій менструації може бути наслідком тривалого прийому антибіотиків або іншого препарату.
 10. Жінка досягла кліматичного віку. Це трапляється приблизно в 40-45 років.
 11. Стався збій через юного віку дівчини. У звичайній ситуації це нормально, так як її гормональна система тільки формується.
 12. Має місце позаматкова вагітність.
 13. Запальний процес виник в грудях жінки.
 14. Розвинулася мастопатія або рак грудей.
 15. Відбулась зміна структури м’язової тканини грудної клітки. Це можливо на тлі серйозних фізичних навантажень на дані м’язи. Їх зростання і зміна супроводжуються болем, викликаної великою кількістю в м’язовій тканині молочної кислоти.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Основні причини затримки менструації у жінок
 • Причини відсутності менструації при негативному тесті на вагітність
 • Причини затримки менструації на 7 днів
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

2 Що відбувається при вагітності?

Так як вагітність є основною причиною припинення менструального циклу і виникнення болю в грудях, необхідно знати, як вона визначається і протікає. Встановити зачаття самостійно можна за допомогою придбаного в аптеці експрес-тесту. Точність таких пристосувань не складає 100%. Іноді буває, так що тест показує негативний результат, а жінка при цьому вагітна вже кілька тижнів. Тому для того, щоб точно переконається в зачатті, необхідно відвідати гінеколога.

Під час вагітності організм жінки повністю перебудовується, змінюється його гормональний фон. Менструації на цей період припиняються. Вони відновляться тільки через кілька місяців після пологів. Груди у вагітної жінки болить через те, що вона готується до лактації. Тому молочні залози значно збільшується в розмірах і масі.

Якщо вагітність перервати штучно, то організм жінки зазнає серйозне потрясіння, адже він з моменту зачаття почав перебудовуватися під виношування і вигодовування дитини. У зв’язку з цим болить груди, а затримка може розтягнутися на кілька місяців, поки організм не повернеться в норму.

3 Діагностика збою циклу

Якщо візит до гінеколога спростував версію про вагітність, то далі жінку оглядають більш детально за допомогою спеціального обладнання. Органи малого тазу — матка, маткові труби, яєчники — вивчаються на предмет наявності кістозного освіти, поліпів, позаматкової вагітності та інших видів пухлин і кіст.

Аналіз крові показує присутність запального процесу в статевій системі жінки і в її грудях. Також за зразками крові проводиться тестування рівня гормонів в організмі.

Мамолог при огляді жінки виключає або підтверджує наявність ущільнень або кіст в молочній залозі, для цього проводиться мамографія. Більш повну картину процесів, що відбуваються в організмі, дає магнітно-резонансна томографія.

4 Необхідне лікування

Коли відбувається затримка місячних, болить груди і відзначаються інші збої в статевій системі, лікування призначає лікар. Самостійні дії в даному випадку вкрай небезпечні. Вони можуть закінчитися безпліддям жінки або її смертю. Терапія направлена ??на боротьбу з причиною виникнення болю в грудях і порушення циклічності менструації. Це може бути прийом антибіотиків від запалення або проходження курсу гормональної терапії.

Однак в більшості випадків затримка наводиться до норми в результаті налагодженого режиму дня, правильного харчування і відмови від шкідливих звичок. Крім того, робота з психологічним станом пацієнтки також нормалізує менструальний цикл.

5 Профілактика недуги

Для того щоб груди не боліла в результаті менструального збою, слід дотримуватися ряду правил профілактики. У подібному випадку протягом усього життя таких проблем більше не виникне.

Ось кілька простих принципів попередження захворювання:

 1. Для того щоб не пропустити зачатки хвороби або новоутворення в грудях, необхідно регулярно, 2 рази на рік, проходити перевірку у гінеколога і мамолога.
 2. Вага жінки повинен бути нормальним, що не перевищувати медичних норм і не бути нижче їх. Для цього слід харчуватися правильно, намагаючись уникати страв, що містять гострі приправи і консерванти. Слід виключити зі свого раціону смажене жирне м’ясо. Його краще їсти у вареному вигляді, воно не повинно бути жирних сортів. Необхідно додати в раціон більше сиру, свіжого молока і його похідних. Дуже корисні овочі і фрукти.
 3. Слід назавжди відмовитися від куріння і вживання алкоголю. Вони руйнують організм в цілому, а не тільки статеву систему людини.
 4. Щоб жінка була стресостійкою, необхідно частіше бувати на відпочинку, на природі, слід регулярно займатися спортом. Він зміцнює не тільки психіку, але і всі органи і системи. Довгі піші прогулянки показані в будь-якому віці, це добре допомагає при застої крові в органах малого таза та корисно як жінкам, так і чоловікам.
 5. Самоогляд дозволяє виявити ущільнення в грудях відразу після їх появи, тому не треба нехтувати таким методом діагностики. Він допоможе виявити новоутворення на ранніх стадіях його розвитку і, отже, підвищить шанс на успішне лікування.
 6. Для того щоб уникнути ризикованого і згубного за своєю дією аборту, слід при статевих контактах користуватися засобами контрацепції або приймати їх регулярно у вигляді таблеток. Їх підбирає лікуючий гінеколог індивідуально.

При появі будь-яких тривожних ознак не потрібно сподіватися, що все само «розсмокчеться». Необхідно негайно звернутися до фахівця, навіть якщо привід здається незначним. Адже будь-яка хвороба якраз і починається з дрібниці. І лікаря буде набагато легше впоратися з, наприклад, маленькою і незначною пухлиною, ніж потім довго лікувати велику злоякісне утворення.

Ссылка на основную публикацию