Блакитний камінь: огляд основних видів з їх описом

Блакитний колір викликає асоціації з водою і небом, крім цього колір виступає символом чистоти, мрійливості і безтурботності. Люди, що віддають перевагу блакитному кольору, за своїм характером щирі, відкриті, але їх відрізняє підвищена чутливість.

Блакитний камінь стане відмінним варіантом вставки для будь-якого ювелірного металу, а також виступить відповідним талісманом для Близнюків, Раків, Терезів і Риб. У цьому матеріалі розглядаються всі камені блакитного і синього кольору з їх основними характеристиками.

Різновиди блакитних і синіх мінералів

  • Аквамарин. Виступає однією з варіацій берилу. Для аквамарина характерна часткова або повна прозорість і насичений синьо-блакитний відтінок.

Забарвлення каменю є абсолютно не стійким — мінерал втрачає свій природний колір під дією прямих сонячних променів. Аквамарин активно застосовується в ювелірному виробництві. Нерідко Аквамарин надають ступінчастою огранки.

На сьогоднішній день основними постачальниками аквамаринів виступають Росія (Урал і Забайкаллі), а також Бразилія.

У магії самоцвіт асоціюється з істиною — існує думка, що енергетика аквамаринів не здатна витримати брехня. А ще амулети з аквамаринами покликані захищати своїх власників від негативної енергії оточуючих. Літотерапевт застосовують блакитні мінерали, щоб вилікувати хвору нервову систему і щитовидну залозу.

  • Бірюза — виступає мінералом осадового походження, поєднує в собі водні фосфати і алюміній. У природних умовах можна зустріти бірюзу в вигляді невеликих агрегатів почкообразний за формою. Для каменю характерна непрозорість, однак, можливо просвічування деяких його ділянок. Найвище оцінюється камінь блакитного кольору. Мінерал набуває чисту блакитне забарвлення через те, що не встигає виявитися під впливом вивітрювання, це «молода» бірюза.

Магічні здібності самоцвіту знаходяться в залежності від його забарвлення. Так, блакитні камені асоціюються з благородством, честолюбством, владою, справедливістю і авторитетністю, покликані надихнути свого власника здійснювати добрі вчинки і боротися за справедливість. Літотерапевт за допомогою бірюзи позбавляються від розладів нервової системи, очних і дихальних патологій.

  • Варисцит. За своїм зовнішнім виглядом дуже нагадує бірюзу, але має значну відмінність за складом. Варисцит — це різновид водного фосфату алюмінію. Серед основних світових постачальників цього блакитного мінералу можна назвати Бразилію, США, Австралію і Німеччину.

Варисцита застосовуються в езотериці як талісман, який додає своїм власникам проникливості і об’єктивності, а також сприяє успіху в житті, зокрема, у фінансовій сфері. Літотерапевт цінують варисцит за його властивість усувати енурёз. А астрологи рекомендують користуватися ним для усунення підвищеної дратівливості, агресивності, запальності і суб’єктивізму.

  • Адуляр (камінь Місяця) — являє собою польовий шпат, алюмосиликат калію. Мінерал відрізняється непрозорістю, але його краю можуть трохи просвічуватися. На сьогоднішній день найбільшу цінність мають ті кристали, які добувають в США, Бразилії, Індії, на Мадагаскарі, а також в Російській Федерації (в Карелії, Сибіру і Чукотці).

На магію місячного каменю впливають фази Місяця — коли вона повна, мінерал проявляє максимальний енергетичний потенціал. Адуляр розвиває в людях інтуїцію і додає їм проникливості.

  • Джіразоль — під цією назвою відомі блакитні опали, є дорогоцінними мінералами з блакитним, світло-блакитним або молочним відтінком з додаванням різних кольорових переливів. Зі світових країн-постачальників джіразолей називають Мексику, Бразилію, Чехію, Австралію, США, Казахстан і Росію.

Джіразоль є містичним каменем, він здатний розвинути в людині дар передбачення майбутнього, плюс допоможе стати більш оптимістичним і наповнює життєвими силами. Літотерапевт дуже високо оцінюють даний мінерал за його властивості зцілювати різні розлади нервової системи, позбавляти від апатії, лікувати депресивні патології і відсутність сну. Якщо тримати амулет з джіразолем у себе в оселі — він убереже від негативної енергії і різних неприємностей.

  • 6. Сапфір — виступає різновидом корунду. Назва «сапфір» своїм корінням сягає до давньогрецького «синій камінь» або ж перському і івриту з аналогічним значенням. У мінералогів під поняттям сапфірів на увазі сині корунди, а у ювелірів — корунд будь-якого кольору, винятком є ??лише помаранчевий, рожево-оранжевий, рожевий, жовтий і зелений. Що стосується родовищ сапфірів, то вони гармонійно розмістилися по всій земній кулі, так основні постачальники сапфірів це Росія, Індія, США, В’єтнам, Австралія, Бірма, Таїланд, Мадагаскар, Шрі-Ланка і Китай.
  • Шпінель. У чистому вигляді шпинель — це безбарвний і кристально-прозорий камінь, але в природних умовах подібні екземпляри є великою рідкістю. Як правило, в кристалах шпінелі присутні різні мінеральні домішки всіх кольорів: синіх, бурих, чорних, рожевих і червоних. У кожному конкретному випадку за забарвлення мінералу відповідає його хімічний склад.
  • Топаз. Велика частина людей вважає, що топази — це камені світло-блакитного відтінку, хоча в дійсності мінерали мають дуже велику колірну палітру, яка варіюється від синьо-блакитних і зелених до винно-жовтих, оранжевих і рожевих квітів. Крім цього, можна зустріти камені, позбавлені будь-якого кольору. Що стосується хімічного складу, топаз є фторсодержащий силікат алюмінію. У різних джерелах топази іменуються «імперіали», «бразильськими рубінами», «Уральськими важкоатлетами».

У давнину топаз дуже цінували і почитали, найчастіше його використовували у вигляді кілець. Вважалося, що камінь може впоратися з бурею і іншими несприятливими погодними умовами. Мореплавці, збираючись в плавання, обов’язково брали з собою шматочки цього каменю, щоб він охороняв їх в дорозі.

На сьогоднішній день маги і містики високо оцінюють захисні властивості топазів. Їх також застосовують в процесі медитації, щоб з’єднатися зі своєю вищою сутністю. У літотерапії топази відомі завдяки своїм здібностям зміцнювати імунну систему, сприятливо впливати на органи травлення, позбавляти від стресу, а також підвищувати гостроту зору.

Розібравшись з основними блакитними дорогоцінними каменями в цій статті, наостанок перегляньте цікавий відео-ролик:

Marissa

Ссылка на основную публикацию