Бізнес на селі з нуля

Інтернет сьогодні рясніє різними новими способами заробітку і бізнес-ідеями, проте справжніх бізнесменів з різних причин більше не стає. Часто це відбувається тому, що люди навіть не знають, з чого почати розробляти свою ідею, як підготувати для неї фундамент і почати реалізовувати. А адже іноді людям випадає обстановка, найбільш сприятлива для того, щоб відкрити свою справу з нуля, а вони про це навіть не підозрюють. Так, можна легко обзавестися малим бізнесом в гаражі або заробити гроші своїми руками. І навіть живучи далеко від міста, можна організувати своє підприємство і дуже непогано на ньому заробляти. Варто також скасувати, що селянам відкриваються величезні перспективи для заробітку, недоступні міським людям. Цікаво, що самих ідей і їх різновидів величезна кількість.

Яким бізнесом можна зайнятися з нуля в сільській місцевості?

Багато людей, далекі від сільської та сільського життя, вважають, що все, чим можна займатися в селі, це розведенням живності і отриманням з неї продуктів харчування. Як би не так. Сільське господарство, безумовно, на першому місці. Однак не обов’язково сприймати його тільки як засіб, за допомогою якого можна зробити заготовки на зиму або прогодуватися молоком, яйцями і сезонними овочами та фруктами. І якщо подивитися на все це з підприємницькою точки зору, можна знайти для себе чимало перспектив.

Бізнес в сільській місцевості можна організувати самий різний. Починаючи від продажу овочів і фруктів, закінчуючи виробництвом дивовижного і туризмом. При цьому ви можете готувати не тільки те, що вигідно вирощувати в теплиці на продаж, але і робити з цього якусь продукцію. Те ж стосується м’яса і молока. Можна продавати саме м’ясо як таке, а можна організувати цех по виробництву ковбасних виробів. Можна продавати молоко, а можна виготовляти з нього вершкове масло і сир. І так з будь-якою продукцією фермерства і господарства в селі.

Бізнес-ідеї для села і села

Для сіл і сіл можна знайти набагато більше бізнес-ідей, ніж для міста. І, що найприємніше, свою справу можна легко відкрити, вже маючи під рукою все, що потрібно.

Розведення птиці

Деякі люди в селах роблять ставку на екзотику і можуть займатися навіть розведенням страусів в домашніх умовах. Але не менш вигідним буде і утримання птиці простіше. Наприклад, гусей, качок та індиків. Зараз, за ??часів курки (як найпоширенішою домашньої птиці), для багатьох людей і гусака запекти в духовці буде в дивину. При цьому деяка домашня птиця не вимагає особливого догляду. Головне, стежити за станом її здоров’я і регулярно запрошувати ветеринара для огляду. Зрозуміло, для кожного виду птиці потрібні певний вітаміни, корм і приміщення різних розмірів і температур.

Порада: спробуйте розводити кілька видів птахів. Наприклад, гусей, курей, качок та індиків. І починайте з невеликих кількостей. Досить буде двох-трьох пар кожного виду. Так вам буде легше звикнути до догляду за ними, легше буде зрозуміти, як їх розводити і заробляти на цьому гроші.

Виробництво вершкового масла

Вершкове масло — продукт, який, мабуть, ніколи не зникне з полиць магазинів і не втратить своєї популярності. Таке масло прийнято не тільки вживати в їжу, але і робити з нього десерти, випічку, готувати на ньому і так далі. При цьому вершкове масло поділяють на різні категорії:

 • селянське (72,5% жиру);
 • аматорське (75%);
 • бутербродне (61,5%);
 • топлене (99%);
 • вологодське (82,5%);
 • шоколадне (61,5%).

Для кожного виду масла існує своя технологія приготування і своя вартість. Але яке б ви не вирішили робити (а краще кілька сортів), крім коров’ячого молока вам знадобиться деяке обладнання, яке обійдеться вам в два-три сотні тисяч рублів:

 • сепаратор;
 • фасувальний апарат;
 • Маслообразователи;
 • ванна для пастеризації;
 • вакуумна установка.

Крім усього іншого, необхідно пам’ятати про умови зберігання продукту. А ринок збуту знайти простіше простого — головне, зробити хорошу рекламу.

Розведення риби

Розведення риби — поняття досить ємне. Адже займатися можна в умовах села і недорогий, і елітної рибою. Істотна різниця буде в умовах утримання. Для елітної риби догляд завжди виявляється дорожче, ніж для дешевої. Водойма доведеться робити самим навіть в сільській місцевості. Адже в ньому для кожного виду риби буде своя температура і умови. Ви можете створити їх і для декількох видів риб, майже для кожного ви знайдете ринки збуту.

Порада: зовсім не обов’язково розводити тільки рибу, нехай навіть і дорогу. Ви можете, наприклад, з таким же успіхом зайнятися і раками теж.

Варто пам’ятати, що водойма повинен бути певних розмірів, а риба повинна харчуватися правильної їжею і проходити профілактику. Ви повинні будете щодня стежити за загальним станом, самопочуттям ваших плаваючих підопічних.

Вирощування овочів, ягід, фруктів

Мабуть, найпростіша бізнес-ідея з тих, що можна придумати на селі чи селі. Практично кожен селянин займається городом. Але мало хто знає, як робити це в промислових масштабах, а тому і обмежуються продажем тільки надлишків свого врожаю. Однак вміючи вирощувати для себе, досить буде додати пару штрихів для того, щоб продуктів стало в рази більше і вони були певних стандартів якості. По-перше, звичайно, вам знадобляться великі території. По-друге, потрібно буде зробити деякі умови, зокрема, побудувати нові теплиці, налагодити систему зрошування грунту в них, удобрити основи. Також потрібно буде вибрати найбільш вигідні і менш вибагливі сорти. Якщо ж ви вирішите працювати не тільки влітку, а й цілий рік, то ваші теплиці повинні бути опалювані з установкою мікрокліматичних систем.

Виробництво меду та інших продуктів бджільництва

Даний вид господарства буде рентабельним, якщо на вашій пасіці буде не менше 100 бджолиних сімей. Сам мед — досить дорогий і унікальний продукт. До того ж сьогодні навіть на полицях супермаркетів можна знайти безліч корисних і модних продуктів бджільництва, багато з яких часто використовують у народній медицині. Важливо відзначити, що більшість людей вважає за краще купувати мед поза магазинами, а безпосередньо на фермах або у знайомих бджолярів. Це пояснюється тим, що в мережах продажів можна напоротися на підробку меду або просто неякісний, розведений або старий продукт. Тому у вас є шанс скористатися «сарафанне радіо». Крім цього, вам необхідно буде визначитися, чи будете ви поставляти продукцію оптом як сировину або ж захочете випускати її під своєю назвою. В обох випадках вам доведеться побігати з різними папірцями, щоб мати дозвіл на виробництво і продаж. Тільки випуск від свого імені буде більш вигідним, але необхідна реклама і величезні витрати на спеціальне обладнання та приміщення.

Порада: на перших порах підприємцю не варто працювати самостійно. Набагато зручніше, вигідніше і рентабельніше буде примкнути до спільноти пасічників, щоб одна людина просував продукт всіх фермерів. Пізніше вже зможете визначитися, як будете працювати самостійно: в якості керівника підприємства зі своїм ім’ям для продукції або ж в якості постачальника сировини.

Розведення свиней

Свинина — дуже популярне і смачне м’ясо. Крім того, при грамотному годуванні цих тварин ви зможете доглядати за ними дуже економно, що істотно збільшить ваші доходи. Перше, що вам необхідно, це теплі і досить просторі приміщення з підстилкою із соломи, потерті та тирси. Територію і приміщення можна орендувати, оскільки ділянки землі на кшталт дачної вам буде мало. Необхідно буде визначитися з обсягами виробництва та закупити поросят на розлучення. Причому цілком буде достатньо 10 майбутніх свиноматок на одного кнура. Для початку, після опоросу ви можете продати кілька поросят своїм знайомим, адже вони в селі користуються величезним попитом, люди хочуть вирощувати тварин для себе. А для професійного розведення вам буде потрібно персонал і певні запаси корму, які потрібно розраховувати окремо для молодняка і дорослих свиней. Окупляться ваші витрати в залежності від обсягів і типу господарства приблизно за 2-3 роки.

виробництво комбікорму

Якщо ви не збираєтеся розводити ні на продаж, ні для себе птахів і тварин, можете стати постачальником кормів для них. Бізнес такого типу досить незначними витратами, але при цьому дуже вигідний. Комбікорм, в залежності від призначення, виготовляється із зернової сировини, м’ясо-кісткового, рибної та трав’яного борошна. Також туди додають додатково вітаміни і мінерали.

Щоб виготовити комбікорм, сировину необхідно провести через кілька етапів:

 1. Подрібнення в дробарці.
 2. Змішування подрібненої сировини в необхідних кількостях і пропорціях.
 3. Гранулювання в апараті.
 4. Розфасовка.

Знайти ринок збуту труднощів не складе. Комбіновані корми потрібні як приватним маленьким фермам і подвір’ях, так великим тваринницьким і рибним господарствам.

Бізнес на дому — ідеї для чоловіків на селі

У селищах і селах чоловікам часто доводиться працювати фізично більше, ніж міським. Але це не означає, що є варіант працювати тільки на знос. Можна організовувати цілий бізнес і для цього зовсім не обов’язково відкривати свої ресторани і магазини і отримувати ліцензію на продаж алкоголю, як в місті. Втім, деякі міські види бізнесу цілком можуть вписатися і в сільську тему.

Бізнес в гаражі

Малий бізнес в гаражі — самий справжній чоловічий бізнес. Причому гараж можна використовувати як за прямим призначенням (шиномонтаж і автомайстерня), так і організувати якийсь виробництво на кшталт виробництва тротуарної плитки в гаражі. Також ви можете надавати послуги майстра виготовлення ключів та ремонту взуття, якщо вам знайоме це ремесло, або обладнати справжню кузню, ковані вироби-прикраси і предмети практичного призначення багатьом селянам припадуть до смаку.

Робота на дому

Організувати малий бізнес можна і прямо у себе вдома. Наприклад, ви можете займатися різьбленням по дереву, а готову продукцію продавати як в самому селищі, так і відвозити її в місто. Для різьблення багато вкладень не знадобиться. Потрібно буде придбати набір ножів і верстати, а так само дерев’яні заготовки. Взагалі кажучи, зовсім не обов’язково в селі займатися тільки сільськими справами. Ви цілком можете спробувати себе як копірайтер, заробляти на своїх сайтах і мережевому маркетингу.

Робота на своїй машині

На своїй власній машині будь-який чоловік може організувати невелике таксі. Однак це далеко не все, в чому можна задіяти автомобіль. На вантажних можна здійснювати вантажоперевезення за гроші. Люди будують будинки, для цього можна привозити будматеріали, пісок, цемент. Крім цього, можна допомагати в переїздах і привозити куплені меблі. Ще один цікавий варіант, який не залишить вам конкурентів: з міста можна здійснювати перевезення різних товарів, які в селах є дефіцитом. Для більш дрібних речей і продуктів вам підійде і легковий автомобіль.

Порада: привіз різних товарів з міста — досить оригінальний бізнес, який в разі правильного підбору асортименту продукції може приносити непогані доходи. Однак вам варто спочатку з’ясувати, які товари хотіли б купити в місті ваші знайомі і незнайомі селяни. І виходячи з цього складайте список. Втім, ви можете і брати роботу на замовлення.

Чоловік на годину

Це як раз відповідь на питання, як заробити гроші вдома своїми руками. Особливо, якщо вони золоті і якщо ви легко справляєтеся з сантехнікою, деякою електронікою, меблями і різними матеріалами для ремонту. Ціну за свої послуги можете встановлювати виходячи з того, як багато ви самі вмієте і як швидко можете це зробити.

Як почати свій бізнес з нуля без грошей в селі?

Якщо вам не підходить робота «чоловік на годину», можете вибрати і інші цікаві варіанти. Найчастіше вони становлять сферу послуг і дрібного виробництва. Однак зовсім не обов’язково мати спеціальне обладнання, щоб почати заробляти гроші.

Виробництво заморожених ягід і грибів

У деяких випадках проводити заморожені ягоди і гриби можна і зовсім без вкладень, якщо ви любитель «тихого полювання» в лісі. Але для цього необхідно володіти актуальною інформацією, що можна збирати і де можна, що можна заморожувати і як це робити. Ну і, звичайно ж, не завадить наявність спеціальної морозильної камери. Але є і варіант збирати ягоди, гриби та овочі у себе на ділянці. Деякі вкладення, звичайно, будуть потрібні, а саме купівля насіння, добрив і дрібного обладнання типу лійок, плівки, каркасів для теплиць і грядок і так далі. Клієнтів ви можете шукати безпосередньо через сайти оголошень, адже покупці на таку продукцію знайдуться легко, а якщо ви будете робити величезні заготовки, то можна налагодити і оптові поставки і надалі оформити співпрацю на постійній основі.

Житло в оренду

Дана послуга завжди буде актуальна, особливо якщо ви живете в рекреаційній зоні. Якщо ваш будинок має кілька кімнат, деякі з них ви можете здавати в оренду. Тут ніяких вкладень взагалі не буде потрібно, якщо вона у вас вже обладнана всім необхідним. Надалі ви зможете займатися таким бізнесом більш тісно, ??відбудовуючи невеликі готелі для туристів і кемпінги.

Устаткування для малого бізнесу в домашніх умовах в селі

Залежно від того, яке підприємство ви задумали, обладнання ви зможете або закупити, або спорудити самі. У деяких випадках і дуже часто чоловіки переробляють верстати по одному призначенням в верстати для зовсім іншого. Для зберігання різних деталей, гайок і цвяхів ви зовсім можете використовувати будь-які коробочки і банки. Найголовніше, щоб скрізь був порядок і щоб все найнеобхідніше завжди було під рукою, а ви не шукали гарячково, куди ви сунули той чи інший інструмент.

В інтернеті ви зможете знайти величезну кількість схем для виготовлення верстатів дерев’яних і металевих конструкцій. Також на основі цих схем і своїх знань ви зможете винайти власні.

Найвигідніший бізнес на селі

Важко сказати, який бізнес на селі буде найвигіднішим. Для тих, хто живе в селах і селах, земля є годувальницею. На ній можна вирощувати і на ній можна ставити обладнання і загони для птахів і тварин. Головне, визначитися, яку мету ви переслідуєте. Зовсім без вкладень ви можете організувати невеликий бізнес в сфері послуг. А вкладення в різні обсяги виробництва і різні його типи ви можете вибрати самі. Вигідно то, що виходить у вас найкраще, що знаходиться в дефіциті в селах і селах і що швидко окупається.

Збережіть статтю в 2 кліка:

У більшості випадків в селах і селах знайти способи завести власну справу можна набагато швидше, ніж в місті. І навіть якщо у вас маленький стартовий капітал або його немає зовсім, різних варіантів і бізнес-ідей існує безліч, не кажучи вже про те, що ви зможете придумати власну. Капітал, який завжди є під рукою у будь-якого сільського жителя, це земля. І земля може допомогти вам непогано заробити, якщо до справи підійти грамотно і з розумом. Однак і використанням землі можна не обмежуватися. Ви можете пустити в роботу власні машини і власні руки. Головне, щоб бізнес був рентабельним і подобався вам.

Ссылка на основную публикацию