Білі рясні рідкі виділення у жінок з запахом і без: чим лікувати?

Білі виділення у жінок без запаху зустрічаються досить часто. Виділення у представниць прекрасної частини населення є завжди. Це є природним станом для слизової піхви. Більш того, за допомогою даного явища піхву самостійно позбавляється від мертвих клітин, бактерій і менструальної крові.

У нормі такі виділення не повинні мати будь-яким відтінком і ароматом. Але досить часто дівчата стикаються з тим, що у них з піхви починає виділятися консистенція білого кольору. Таке явище не може не насторожити. Але чи варто боятися?

1 Нормальні показники

Частенько виділення, що мають білий колір, у молодих дівчат з’являються в кілька більшій кількості, ніж у більш зрілих жінок. Пов’язано це з тим, що у молодих дівчат ще до кінця не стабілізувався гормональний фон. У дорослих дам він до певного віку вже стабілізувався і має постійний характер.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Що являють собою післяпологові виділення і скільки вони йдуть
  • Причини появи білих рясних густих виділень перед менструацією
  • Причини появи і лікування жовтих виділень з неприємним запахом перед менструацією
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

В ідеалі з статевих шляхів повинна виділятися безбарвна консистенція. Її повинно бути майже не видно. Однак іноді виділення набувають якийсь відтінок (білий, кремовий або слабо-жовтий). В цьому немає нічого страшного.

  1. Нормальні (безпечні) білі не мають запаху.
  2. Треба обов’язково звертати увагу на їх кількість. У нормі за добу Белей має виділятися не більш 1-ої чайної ложечки. Їх кількість може злегка збільшитися під час сексуального збудження, безпосередньо після сексу або за пару днів до місячних.
  3. Нормальними вважаються водянисті і рідкі виділення. Якщо вони густі, то варто насторожитися. В період овуляції виділяється консистенція буває слизової і тягнеться.
  4. Білі часто залишають невеликі плями на нижній білизні. Розмір таких плям не повинен перевищувати 5 см.

З усього вищеописаного можна зробити наступний висновок: нормальними вважаються білі, які не виділяються в дуже великій кількості, не доставляють ніякого дискомфорту жінці і не супроводжуються симптомами будь-яких інфекційних захворювань.

2 Причини патології

Консистенція нормальних Белей змінюється в залежності від менструального циклу. Велика кількість густих виділень спостерігається безпосередньо після закінчення місячних. Такі білі тягучі, густі і мають колір білка сирого курячого яйця.

Багато пані напевно помічали те, що кількість Белей сильно збільшується з 12-14 дня циклу. Це можна вважати за норму. Такі зміни пов’язані з початком овуляції. Досвідчені фахівці саме за зовнішнім виглядом і кількістю виділень з статевих шляхів можуть визначити овуляцію. Цьому періоду властиві рясні і тягнуться білі. Вони можуть бути прозорими або білими. Дане явище, як правило, триває не більше 3-х днів.

Як вже говорилося, вищеописане явище часто спостерігається перед статевим актом і після нього. Білі виступають у вигляді простої мастила, яка виробляється на вкладання для більш легкого проникнення статевого члена. Такі білі виділення у жінок не повинні турбувати, тому що вони дуже швидко зникають.

Деякі жінки соромляться таких виділень і намагаються їх позбутися за допомогою спринцювання різними лікарськими засобами і відварами. Фахівці попереджають про те, що спринцювання можуть викликати порушення мікрофлори піхви і стати причиною розвитку таких серйозних недуг, як вагіноз і кандидоз. Виділення після статевого акту є цілком природним явищем, якого не варто соромитися.

Густі виділення можуть з’явитися і на перших тижнях вагітності. Такі зміни пов’язані з підвищенням рівня прогестерону. Прогестерон є гормон, який виробляється жовтим тілом яєчників. Густі білі на перших етапах вагітності служать захистом матки від різних інфекцій і оберігають організм від самовільного викидня.

Стрімкі біли також можуть з’являтися протягом всієї вагітності жінки. Пов’язано це з тим, що в цей період в організмі майбутньої матусі на матці утворюється слизова пробка, яка захищає плід. Протягом всього періоду виношування малюка виділення можуть бути рясними і мати слизову консистенцію. Переживати з цього приводу не варто.

У дівчат, які вважають за краще вільні стосунки і часто міняють партнерів, білі після сексу без оберігання можуть мати вигляд згустків. Уже через кілька днів вони набувають рідку консистенцію і виділяються в досить великій кількості. Пояснюється це дуже легко: при зміні партнера в статеві шляхи жінки проникає незнайома мікрофлора. В результаті протягом деякого часу відбувається звикання статевої системи представниці прекрасної статі до «новим мешканцям». У цей період білі можуть змінювати свій колір, консистенцію і кількість. Головне, щоб не було неприємних відчуттів.

На виникнення вищеописаного явища може вплинути використання вагінальних свічок. Виділення можуть набувати білий відтінок і бути рясніше при постійних стресах або під час акліматизації. Жіноче здоров’я поліпшиться і кількість виділень зменшиться практично відразу після того, як дама нормалізує свій емоційний стан або звикне до нового клімату.

Лікарі попереджають про те, що прийом гормональних контрацептивів може посприяти зміні гормонального профілю. Дія практично всіх гормональних контрацептивів засноване на гальмуванні овуляції. Це призводить до зменшення кількості виділень на період прийому таблеток. Як тільки жінка перестає пити такі препарати, характер виділень відновлюється.

Такий же вплив на характер Белей надає годування грудьми. Після закінчення післяпологового періоду кількість виділень дуже незначно.

3 Коли слід насторожитися

Білі виділення без запаху або з ним можуть сигналізувати про наявність серйозної недуги в організмі.

Бити на сполох треба в тому випадку, якщо вони супроводжуються почуттям дискомфорту і іншими малоприємними відчуттями.

Кандидоз. Даний недуга в народі більше відомий як молочниця. Саме кандидоз вважається самим часто зустрічається жіночим захворюванням. Він може вразити організм жінки в будь-якому віці. Основними симптомами захворювання є білі з неяскраво вираженим запахом, супроводжувані сильним сверблячкою. Іноді жінки помічають присутність кислуватого запаху. Виділення можуть мати рідку або творожистую консистенцію. Точний діагноз може поставити тільки досвідчений фахівець після взяття мазка на аналіз. Якщо в мазку виявляються грибки роду Candida, лікарями ставиться діагноз молочниця.

Бактеріальний вагіноз. Симптоми цієї хвороби дуже схожі з симптоматикою, яка виникає при кандидозі. Різниця полягає лише в тому, що при бактеріальному вагінозі представниці прекрасної статі страждають від виділень білого кольору, що мають неприємний запах тухлої риби. До того ж у них не творожистая, а рідка консистенція. При обстеженні мазка лікарі виявляють велику кількість патогенних мікроорганізмів.

Хвороби простудного характеру. Якщо виділення придбали білий відтінок і стали занадто густими, то медиками, швидше за все, буде діагностовано якесь застуда органів малого таза. Якщо простуда вразила організм в цілому, то це теж може викликати вищеописане явище. При таких захворюваннях білі не мають явного неприємного запаху.

При виникненні вищеописаних симптомів ні в якому разі не можна зволікати з візитом до лікаря. Чим раніше буде розпочато лікування, тим більше шансів на швидке одужання.

4 Лікувальні заходи

Білі з запахом у жінок, що приносять сильний дискомфорт, ні в якому разі не повинні залишатися поза увагою лікарів. Після ретельного огляду та встановлення діагнозу досвідчений фахівець підбирає потрібне лікування.

Для усунення причини виникнення вищеописаного неприємного явища, як правило, призначаються антимикотические, антибактеріальні або противірусні ліки. В особливо важких випадках лікарі вирішуються на проведення операції. Не варто відразу впадати в паніку, так як в більшості випадків вагінальних свічок з протизапальною дією цілком достатньо.

Після лікування обов’язково потрібно відновити мікрофлору піхви. Для цих цілей підійде гормонотерапія і еубіотікотерапія. Це допоможе запобігти рецидивам.

Якщо з’явилися виділення білого кольору із запахом, то обов’язково потрібна иммунокоррекция. З її допомогою можна активізувати сили організму на боротьбу з інфекцією, яка стала причиною неприємної симптоматики. Иммунокоррекция передбачає фітотерапію, прийом гомеопатичних засобів і вітамінних комплексів.

Для поліпшення кровопостачання застосовується лікувальна фізкультура, фізіотерапевтичні процедури і плавання. Такі процедури можуть лише доповнити основне лікування. Тільки з їх допомогою лікувати недугу не можна.

Ссылка на основную публикацию