Безпечні дні після місячних і перед ними: як розрахувати цикл

Визначити умовно безпечні дні після місячних цілком реально, спостерігаючи жінці за своїм менструальним циклом. Але даний спосіб контрацепції не дає повної гарантії запобігання вагітності.

1 Жіночий цикл і овуляція

Ризик завагітніти в результаті незахищеного статевого акту виникає майже в будь-який момент менструального періоду. Просто якийсь певний відрізок циклу більш сприятливий для зачаття, а інший — менш. Найбільша вірогідність завагітніти існує в середині циклу, коли відбувається овуляція — жіноча статева клітина дозріває і виходить з фолікула. Менструальний цикл починається в перший день місячних. У разі якщо жіноча періодичність становить 28 днів, то сприятливими для запліднення є 11-16 дні. Якщо цикл становить 30 календарних днів, то легко можна завагітніти з 13 по 18 дні. Якщо період занадто короткий, то зачати дитину можливо відразу після місячних або на їх завершальній стадії.

Щоб розрахувати свої нешкідливі дні, потрібно жіночий цикл розділити на 2, а потім від середини відняти 2 доби і додати 2 діб. Якщо тривалість періоду становить 26 днів, то безпечними будуть 1-11 дні і 15-26. Але це в разі якщо овуляція настає вчасно, без затримок і випереджень. Ідеального нічого не існує, тому повністю довірятися розрахунку безпечних періодів менструального циклу не варто. Він більше підходить для планування вагітності, ніж для її попередження. Справа в тому, що навіть під час місячних існує певна ймовірність дати життя малюкові. Яйцеклітина може вийти дуже рано або дуже пізно, а сперматозоїди здатні кілька діб активно жити в організмі жінки.

Можливість завагітніти зменшується в початкові і завершальні дні циклу. Багато жінок вважають, що останні 10 днів — це безпечні дні перед місячними. Але це підтверджується лише в тому випадку, якщо овуляція вже пройшла. До того ж існує ймовірність, що за один місяць вийде не 1, а відразу 2 яйцеклітини. При дозріванні і заплідненні 2 яйцеклітин за 1 фазу народжуються двійнята. Якщо перед місячними відбувся незахищений статевий акт, а менструація так і не наступила, то це свідчить про зачаття.

Порівняно безпечними від зачаття можна вважати і перші 10 днів циклу. Запліднення не відбулося, епітеліальна встеляли тканину матки повністю оновилася і вийшла з менструальної кров’ю, а нова яйцеклітина поки ще не дозріла. Але і на ці дні покладатися повністю не варто. Щоб розраховувати сприятливі і несприятливі моменти для вагітності, потрібно бути впевненим в сталості свого циклу.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Чи можна займатися інтимною близькістю під час менструації?
  • Чи можлива вагітність, якщо у жінки пішли місячні?
  • Місячних давно немає: загроза безпліддя
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Зазвичай він відрізняється завидною регулярністю у жінок у віці від 25 до 35 років. У цей проміжок часу життя у дівчини спостерігається гормональний фон, найсприятливіший для зачаття і виношування дитини. У період від першої менструації і до 25 років, а також у віці від 35 років і старше цикл може змінюватися. Тому в занадто юному або досить дорослому віці не можна охоронятися одними тільки нешкідливими відрізками часу, тому що в них буде мало сенсу.

2 Здоров’я жінки і вагітність

На регулярність менструального циклу впливає стан здоров’я жінки. Мова йде не тільки про тривалих і важких захворюваннях. Організм також сильно вимотують фізичні і емоційні навантаження, стреси, недосипання, несприятливі погодні умови. Бувають випадки, коли в спекотні літні періоди цикл у жінок збільшується. Різка зміна клімату під час відпустки або відрядження теж може спровокувати організм для перебудови жіночого циклу.

Здійснення овуляції не завжди залежить від наявності кров’яних виділень. Можливість обзавестися малюком існує і в перші місяці після пологів. У цей період перші червоні виділення після пологів ще не з’явилися, а овуляція вже може статися. Завдяки цьому зачати дитину після пологів можна до початку нового менструального циклу. Годування малюка грудьми ніяк не відбивається на здатності зачати.

Після аборту теж існує висока ймовірність завагітніти. У подібному випадку овуляція може випередити наступ кровотечі, і безпечні дні складно буде вирахувати. Тому в разі аборту або пологів, коли цикл був порушений, на нешкідливі дні не варто покладатися. У такій ситуації для попередження небажаного зачаття краще скористатися надійними методами контрацепції.

3 Ненадійність природного методу

Використання жінкою своєї місячної періодичності для попередження небажаної вагітності є природним методом контрацепції. Він не завдає такої шкоди здоров’ю, як вживання гормональних і хімічних препаратів. Але він не є цілком нешкідливим або ефективним. З точністю вирахувати сприятливі дні для зачаття і скласти графік безпечного незахищеного сексу вдається лише в 80% випадків, а в 20% наступає непередбачене зачаття.

Для планування вагітності або для її попередження кожній жінці необхідно вести особистий календар, в якому потрібно відзначати момент початку менструацій. Такі дії зазвичай виконуються при плануванні вагітності, щоб вирахувати середину циклу і наступ овуляції. В обставинах попередження запліднення потрібно відштовхуватися від противного. Але успіх зачаття залежить не тільки від фізіології жінки.

Сперматозоїди можуть жити в організмі прекрасної статі кілька днів і активно рухатися по статевих шляхах жінки. Тому для розрахунку нешкідливих днів на початку жіночого циклу, перед овуляцією, необхідно враховувати факт живучості чоловічих статевих клітин. У подібному випадку тривалість безпечного періоду після місячних скорочується на 2-3 доби. Якщо наступ овуляції очікується в 11 день циклу, а незахищений секс був в 9 день, то сперматозоїди можуть пережити 2 доби в тілі жінки, дочекатися формування яйцеклітини і запліднити її.

Найбільша небезпека використання днів, несприятливих для зачаття дитини, полягає у високій імовірності заразитися різними захворюваннями. Незахищений сексуальний контакт є передумовою для передачі хвороботворних організмів від одного партнера до іншого. Безпечними від зачаття періодами можна користуватися з постійним і надійним партнером, який стежить за своїм здоров’ям і регулярно проходить медичне обстеження. Але незахищений секс в безпечні дні не можна застосовувати з різними, непостійними партнерами. У подібній ситуації виникає ризик не тільки завагітніти, але і обзавестися різними тяжкими недугами.

Ссылка на основную публикацию