Базальна температура після овуляції: ознаки запліднення, відчуття зачаття

На якій позначці буде базальна температура після овуляції, якщо відбулося запліднення? Що таке базальна температура, як визначити настання вагітності — це цікавить всіх, хто планує зачаття дитини. Відстежується базальна температура для того, щоб визначити, коли сталася овуляція. Завдяки цьому, а ще й складання спеціального календаря, можна спланувати успіх запліднення яйцеклітини після овуляції.

1 Особливості жіночого організму

Коли пара вступає в статеві стосунки більше 4 разів на 7 днів, то вести графік базальної температури немає необхідності, так як при таких умовах шанси зачаття дуже великі. Однак тим парам, у яких секс трапляється рідше 1 разу на 7 днів, рекомендують вести графік овуляції, складати бланк базальної температури. Все це допоможе зрозуміти причину ненастання запліднення яйцеклітини і не дасть пропустити період, коли можливе зачаття. Періодом фертильності в медицині називається 2 доби до овуляції або 1 день після овуляції, тобто час, коли після статевого акту може наступити запліднення яйцеклітини.

Зниження базальної температури відбувається перед овуляцією і стрімко росте вгору після того, як овуляція відбудеться. Такий різкий стрибок відбувається через те, що в організм різко викидається гормон прогестерон. Якщо відбулося запліднення, то через 7-10 днів яйцеклітина вселиться в маткову оболонку, і це відіб’ється на температурі, вона повинна знизитися. Якщо базальна температура впала в другому відрізку менструального циклу — це сигналізує про те, що клітина запліднена.

Після того як БТ стрімко впала, вона починає рости вгору, відбувається це тому, що гормони естроген і прогестерон після настання вагітності починають посилено вироблятися.

Імплантації зниження температури говорить про те, що жінка завагітніла. Зробити висновок про настання вагітності може лише та жінка, яка чітко становила графік, робила вимірювання в один і той же час, вела правильний спосіб життя. Календар БТ треба вести не менше 3 циклів, чітко зазначаючи всі перепади температурного режиму. Термометр для замірів не можна міняти, він повинен бути один на весь період проведення вимірювань. Перед тим як почати вести графік, треба визначитися зі способом вимірювань і дотримуватися цього обраного способу протягом всього періоду відстеження БТ. Робити виміри можна одним з таких способів:

  • в ротовій порожнині;
  • в порожнині піхви;
  • в кишечнику.

пропонуємо Вам ознайомитися

  • Причини виникнення і лікування болючою овуляції
  • Що показує жовте тіло на УЗД в яєчнику після овуляції?
  • Причини крові під час овуляції
  • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Міряти треба приблизно 5 хвилин. Якщо температура 37 ° С, а тест говорить про те, що вагітності немає, то треба відвідати свого гінеколога. Спеціаліст проведе обстеження і з’ясує, чому не відбувається зачаття дитини. Якщо в результаті діагностування будуть виявлені якісь гормональні відхилення, то лікар призначить терапію, яка усуне причину неможливості зачаття дитини. Терапія може проводитися вдома, однак частіше доктор пропонує пролікуватися в умовах стаціонару.

2 Овуляція і БТ

Базальна температура неоднакова до овуляції і після. Саме завдяки цій різниці між температурами жінка може дізнатися, коли безпечні дні для занять сексом або коли можна спланувати зачаття дитини. Цикл менструації у жінки проходить по 3 етапам:

  • фолликулярная;
  • овуляционний;
  • лютеиновая.

При настанні кожної з фаз гормональний фон змінюється. Від цього відбувається зміна базальної температури. Щоб відстежити базальну температуру, її треба міряти щодня в один і той же час, не відразу після сну, а вождів трохи часу. Також лікарі рекомендують вимірювати БТ, не піднімаючись з ліжка, не роблячи різких рухів. Період овуляционной фази настає відразу після фолікулярної фази. До овуляції вона низька, а після овуляції стрімко зростає через підвищення гормону прогестерону. Однак буває і таке, що після настання овуляції базальна температура різко падає.

Це ненормально і є приводом для візиту до лікаря, який з’ясує причину і призначить при необхідності лікування.

Однак впадати у відчай і тим більше панікувати не треба, тому що організм кожної жінки поводиться індивідуально. На збій в показаннях може впливати спосіб, який обраний жінкою для вимірювання базальної температури. Якщо жінка вимірює температуру неправильно, то показники будуть неточними.

3 Яка температура є нормальною

Зазвичай базальна температура, після того як настала овуляція, росте вгору на 0,4 або 0,5 ° С від попередньої фази. Саме в цей час є шанс завагітніти. Зазвичай така температура коливається в районі 37 ° С. Якщо показник нижче позначки в 37 ° С, то шансу завагітніти в цю овуляцію практично немає.

Вимірювати базальну температуру можна в кожен цикл менструації окремо. Для проведення вимірів треба накреслити графік із зазначеними градусами і датами. Заміри базальної температури треба починати з 1-го дня місячних. Заміряти її треба щодня вранці і вносити дані в намальований графік. Після того як менструальний цикл закінчиться, всі точки слід з’єднати лінією. Після цього жінці буде видно, коли відбувається початок і кінець овуляції. Так вона зможе спланувати зачаття дитини.

4 Розподіл яйцеклітини

Як тільки відбулося запліднення яйцеклітини, настає процес її дроблення. 2 клітини діляться на 8, потім на 16 і через 2 тижні формують ембріон. Процес запліднення відбувається швидко. Шар епітелію проривається сперматозоїдом, який проникає всередину і досягає її ядра. Долає чоловіча клітина захисний бар’єр завдяки спеціальним ферментам, що знаходяться в її голівці. Як тільки один прориває захисний шар, інші сперматозоїди більше не можуть потрапити в яйцеклітину, починається період ділення клітин, ембріон росте.

Як тільки яйцеклітина і чоловіча клітина зливаються воєдино, починається процес утворення зиготи, а це 1-я стадія освіти ембріона. У 1-у добу це одноклітинний організм, який стає з часом більш розвиненим. У зиготі зростає ядро, чоловіче чи жіноче. Кожне ядро ??має свій набір хромосом. Ядра розвиваються на різних сторонах зиготи, притягаючи один до одного, після чого оболонка розчиняється і клітина починає дробитися. В процесі дроблення утворюються дочірні клітини. Ці клітини не мають ніякого зв’язку між собою, в процесі поділу їх стає дедалі менше. Цей процес відбувається протягом 3 днів. Через добу формується бластоциста, що складається з 30 клітин. Після цього і починає розвиватися плодове яйце з майбутньою дитиною. Бластоциста готова до імплантації в матку.

5 Відчуття зачаття

Як визначити, що відбулося запліднення? Жінка може не помітити ознак, оскільки запліднення відбувається на клітинному рівні. Тому ознаки запліднення виділити непросто. У цей період може з’явитися слабке протягом крові, яке зазвичай жінки плутають з початком місячних. Також в період запліднення змінюється гормональний фон, і тоді жінка може відчути перші ознаки зачаття. Але вони проявляються через кілька тижнів після запліднення. Перші ознаки запліднення жінка може помітити лише через тиждень, коли жіноча і чоловіча клітини зіллються в одне ціле, а яйцеклітина закріпиться в матці.

Іноді навіть після зустрічі сперматозоїда і яйцеклітини зачаття не відбувається. Наприклад, незапліднена клітина може зустрітися відразу з 2 чоловічими клітинами, в результаті чого утворюється нежиттєздатний ембріон, який загине через кілька діб. Якщо навіть відбудеться приєднання до матки, то такий ембріон загине на ранніх термінах виношування. Іноді зачаття не трапляється через те, що шеечная слиз дуже агресивна для сперматозоїдів, або коли сперматозоїди не доходять до труб. Сперматозоїдів може бути занадто мало, і через це також не стається запліднення яйцеклітини. Зачаття може не відбутися через пошкодження жіночої клітини.

Дати точну відповідь кожної окремої парі зможе тільки лікар. Для того щоб зачаття сталося, повинні воєдино зійтися відразу кілька факторів. Однак якщо у пари є проблеми із зачаттям, не варто засмучуватися, головне, звернутися до лікаря, який проведе обстеження і чоловіки, і жінки і призначить грамотне, ефективне лікування, що завершиться народженням дитини.

Ссылка на основную публикацию