Базальна температура після овуляції: норма

У медичній практиці базальна температура після овуляції є найнижчою для тіла протягом всього добового циклу. Оптимальним часом для її вимірювання є момент пробудження, коли людина ще навіть не встав з ліжка. Вимірювати її необхідно в однаковий час, щоб результати були максимально об’єктивними. Фіксуючи, яка була базальна температура при овуляції або після неї, можна отримати об’єктивну інформацію про стан власного здоров’я.

Для цього підійде як звичайний, так і базальний градусник, що дозволяє отримати більш точні дані. Досвід показує, що перед овуляцією значення показників буде достатньо низьким — від 35,7 до 36,1 ° С. Після овуляції її значення підросте до 36,7-36,8 ° С. Лікарі настійно рекомендують постійно контролювати температуру. Визначивши момент, коли середня температура почне підніматися, можна буде точно дізнатися момент закінчення овуляції.

1 Вимірювання БТ

Проводити вимірювання базальної температури треба при нерегулярному менструальному циклі, а також якщо пара планує вагітність. Знання цього показника допоможе визначити момент початку овуляції. При цьому важливо пам’ятати, що в певних випадках вимір базальної температури не має сенсу:

 • після сексу без контрацептивів;
 • якщо у жінки спостерігається затримка менструального циклу;
 • при відсутності регулярних вимірювань базальної температури протягом останніх 3 місяців не можна буде робити конкретних висновків;
 • в разі використання календарного методу оберігання.

Для проведення коректного вимірювання базальної температури необхідно помістити градусник в ротову порожнину, піхву або у пряму кишку. Кожен з цих 3 методів дозволяє отримати точні знання. При цьому треба пам’ятати, якщо в перший раз вами виміряна і зафіксована ректальна температура, то наступні вимірювання необхідно проводити аналогічним чином. Також є й інші правила проведення вимірювань:

 • кожен раз необхідно використовувати один і той же градусник;
 • починати проведення вимірювань необхідно з першого дня менструального циклу або з першого дня місячних;
 • градусник повинен бути адаптований для тієї області, де планується проводити вимірювання;
 • вимірювання необхідно проводити щодня вранці протягом усього менструального циклу;
 • визначення базальної температури проводиться відразу після пробудження, рухатися при проведенні процедури потрібно мінімально;
 • безпосереднє вимірювання проводиться строго в один і той же час;
 • тривалість 1 вимірювання повинна становити не менше 5 хвилин.

Щоб точно визначити, яка саме у жінки базальна температура, потрібно обов’язково виконати всі ці вимоги. Навіть найменший відступ від них призведе до спотворених результатів. Якщо вдалося правильно визначити, яка у жінки базальна температура після овуляції, то отримані дані необхідно правильно розшифрувати.

2 Фактичні значення

Треба пам’ятати, що базальна температура при овуляції і до неї залишається нестабільною, не кажучи вже про її динамічному зміну протягом усього циклу. Багато в чому цей показник залежить від концентрації деяких гормонів в крові, тому не можна сказати, яка саме температура є еталонною. Це означає, що конкретні цифри для кожної жінки визначає безпосередньо лікар, беручи до уваги весь графік вимірювань. Наприклад, в деякі дні вона була низька, а потім почала різко підніматися. В такому випадку у лікаря буде необхідна інформація для постановки діагнозу.

Сьогодні лікарі можуть сказати, яка саме базальна температура повинна бути на різних етапах циклу:

 1. При менструального циклу норма повинна бути на рівні від 37,0 до 37,8 ° С. Починається менструальний цикл на позначці 38,8 ° С, а після нього падає до 36,5-37,1 ° С.
 2. Під час 5 і 7 дня менструального циклу і до моменту овуляції значення базальної температури (БТ) буде на рівні 36,5-36,8 ° С вище нуля. Якщо фактичне значення більше, то необхідно звернутися до лікаря.
 3. До моменту початку овуляції БТ може піднятися до 37,8-38,8 ° С. Це дає точне визначення того факту, що овуляція дійсно настала.
 4. Значення базальної температури відразу після овуляції буде перебувати на рівні 37 ° С. У деяких випадках допускається розбіжність з цим значенням на 0,3 ° С в більшу або меншу сторону.
 5. При настанні вагітності температура повинна бути на позначці 37 ° С і вище. Якщо у жінки спостерігається затримка менструації, але при цьому БТ низька, то в такому випадку не можна говорити про настання вагітності.
 6. Дами, що приймають протизаплідні засоби, мають різні значення БТ. Незважаючи на те що прийом ліків стабілізує рівень гормонів в крові, в організмі можуть і повинні бути певні коливання на рівні від 36,5 до 37,1 ° С. До нормальній динаміці цей показник повертається через 5-6 днів після закінчення прийому таких лікарських засобів. Важливо провести потім вимір базальної температури для того, щоб визначити максимально точно стан здоров’я жіночого організму.

3 Патологічні процеси

У природний хід речей можуть втручатися різні чинники, тому, якою має бути температура в такі моменти, може сказати тільки лікар. Наприклад, якщо спостерігається перманентно висока БТ після овуляції, то це говорить про ймовірності вагітності. При цьому поспішати з таким висновком не варто. При певному збігу зовнішніх і внутрішніх обставин навіть при відсутності вагітності такі показники можуть бути.

пропонуємо Вам ознайомитися

 • Причини виникнення і лікування болючою овуляції
 • Що показує жовте тіло на УЗД в яєчнику після овуляції?
 • Причини крові під час овуляції
 • Ефективний засіб, яке допоможе жінці завагітніти!

Незважаючи на обіцянки виробників, тести на вагітність далеко не завжди дають 100% результат. Якщо підвищення БТ не пов’язане з овуляцією, то в більшості випадків винуватця необхідно шукати серед численних вірусних інфекцій, що носять як сезонний, так і індивідуальний характер. Діагностику та лікування в такому випадку призначає безпосередньо лікуючий лікар.

Для того щоб лікар мав можливість об’єктивно оцінити стан здоров’я жінки на будь-якому етапі циклу, важливо самостійно проводити регулярні вимірювання.

Після цього отримані значення повинні фіксуватися на спеціальному графіку. Досить провести такі протягом 3 календарних місяців, щоб вже мати можливість робити певні висновки.

Навіть якщо стан здоров’я не викликає у жінки будь-яких нарікань, проведення подібних вимірів рекомендується не відкладати. Чимало різних патологій тривалий час розвиваються латентно, не приносячи жінкам будь-якого дискомфорту. Якщо проводити регулярні вимірювання, то різкі скачки базальної температури зможуть дати медичним працівникам необхідну грунт для роздумів при постановці діагнозу.

Лікарі кажуть, що БТ є об’єктивним, проте не єдиним показником, що відображає відбуваються в організмі процеси. Це говорить про те, що не варто самостійно починати приймати будь-які медикаментозні препарати, якщо буде виявлено стрибок або падіння БТ. Всі фактори необхідно розглядати комплексно, що дозволить поставити об’єктивний і точний діагноз.

Ссылка на основную публикацию