Банкрутство ІП — порядок, процедура, наслідки, якщо майна немає

Банкрутство індивідуального підприємця (ІП) — це процедура визнання неплатоспроможності суб’єкта, яка настає в разі невиконання вимог за кредитними договорами та несвоєчасної оплати обов’язкових податків і зборів. Порядок проведення даної організаційно-фінансової процедури строго регламентований чинним законодавством Російської Федерації. Згідно з Федеральним законом № 127 від 26.10.02 «Про неспроможність (банкрутство)», тимчасові фінансові труднощі не є причиною для визнання ІП банкрутом. В даному ФЗ прописані порядок, наслідки, правила і обов’язкові етапи, які потрібно провести щодо неплатоспроможного суб’єкта.

Для того, щоб підприємницька діяльність була успішною і вигідною, зверніть увагу, наприклад, на бізнес-ідеї в маленькому місті з мінімальними вкладеннями.

Ознаки настання банкрутства ІП, наслідки

Незалежно від виду підприємницької діяльності (будь то франшиза інтернет-магазину автозапчастин, відкриття хостелу або роздрібна торгівля) процедуру банкрутства можна починати тільки після того, як будуть наведені такі докази неплатоспроможності ІП:

  • Несвоєчасні платежі або відсутність платежів більше 3 місяців з державного або комерційного кредиту в загальній сумі 10 000 рублів і більше. При кредитуванні в іноземній валюті сума заборгованості конвертується в рублі — за поточним курсом Центрального банку Росії в момент звернення кредитора до суду. При розгляді справ в суді враховується відповідність умов кредитного договору нормам поточного законодавства РФ. Іншим обов’язковою умовою є грошовий характер вимог кредиторів, а не натуральний.
  • Несплата обов’язкових державних податків і зборів (в Пенсійний Фонд, Фонд соціального страхування та ін.), Платежів щодо державного фінансування.

Заборгованість індивідуального підприємця, яка виникає в результаті його діяльності, не розглядається як причина визнання його неплатоспроможності.

Деякі ІП, щоб позбутися від боргів за кредитом, йдуть на фіктивне банкрутство. Інші таким незаконним шляхом намагаються вивести активи, продати майно і звільнити грошові кошти — щоб збільшити прибуток. Наслідками такого фінансового шахрайства може стати порушення кримінальної справи в разі виявлення порушень процедури представниками арбітражу.

Порядок і процедура банкрутства ІП

Стандартна процедура банкрутства, яке настає в результаті несплати платежів за взятими зобов’язаннями, проводиться за чітко регламентованим етапах в наступному порядку:

  1. Нагляд (необхідність даного етапу визначається судом). На даному етапі тимчасовий керуючий, якого призначає арбітражного суду, проводить детальну перевірку фінансової діяльності підприємця-банкрута — аналіз бухгалтерської і фінансової документації, договорів з підрядниками і замовниками, збір інформації про укладені угоди та т.д. На основі отриманих даних формується звіт-висновок визнання ІП платоспроможним чи неплатоспроможним. Під час нагляду діяльність ІП не припиняється, дозволено користуватися майном і грошовими коштами.
  2. Аукціон або конкурс. Такий етап настає після визнання арбітражним судом підприємця банкрутом і триває протягом 6 місяців. У спеціальних виданнях публікується оголошення про визнання підприємця неплатоспроможним, щоб кредитори могли висунути свої грошові вимоги. Кредитори, які подали заявки на участь в процесі аукціону, мають першочергове право на задоволення своїх вимог. З моменту відкриття конкурсного виробництва підприємець вже не має права розпоряджатися власним майном і коштами на банківських рахунках.

Всі кредитори, які заявили свої права на задоволення вимог, збираються на спільному засіданні, де вирішується питання про те, як буде реалізовано і розподілено майно та інші активи підприємця-банкрута, порядок проведення цих процедур.

Для того, щоб уникнути ліквідації підприємства, можна укласти мирову угоду з кредиторами. Цей процес обмежений за термінами. Арбітражний суд може відмовити суб’єкту в мировій угоді, якщо буде встановлено, що у підприємця немає можливості виконати вимоги кредиторів.

При виявленні факту, що свідчить, що ІП не може виконати свої зобов’язання більш ніж на 40%, комісія може запідозрити суб’єкта в незаконних діях, а саме:

  • затягування процедури банкрутства;
  • Міністр оборони незаконно потрапив джерел отримання грошей — для розрахунків за зобов’язаннями;
  • намір приховати гроші, майно та інші активи в областях, які не контролюються законами РФ.

Як зупинити процедуру банкрутства?

В якості третіх осіб, які можуть погасити борги неплатоспроможного ІП, можуть виступати кредитні організації, інвестиційні фонди (російські або зарубіжні). Така допомога може зупинити процедуру банкрутства і її наслідки.

Порада: щоб мінімізувати наслідки невиплат за своїми зобов’язаннями, ІП може домогтися призупинення свого банкрутства на етапі подачі заяви в АС (арбітражний суд). Таке мирову угоду можливо між індивідуальним підприємцем і його кредиторами у вигляді плану погашення заборгованостей по кредиту або іншими зобов’язаннями. Якщо за обумовленим планом ІП виконує свої зобов’язання, його статус як платоспроможного партнера відновлюється.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Щоб дізнатися, чи можна з тимчасової реєстрації відкрити ІП, чи принесе прибуток робота фрілансером, а також отримати відповіді на інші важливі питання в сфері бізнесу та кар’єри, рекомендується звертатися до профільних фахівців.

Ссылка на основную публикацию