Апарат для попкорну: принцип роботи і догляд за обладнанням

У більшості людей попкорн асоціюється зі святом. Його продають у кінотеатрі, цирку, в розважальних центрах і на атракціонах в парках. Продаж повітряної кукурудзи як бізнес, стала стартом для багатьох підприємців. Апарат для приготування попкорна коштує недорого, займає він мало місця, тому плата за оренду буде не високою. Щоб закупити сировину для приготування і матеріали для упаковки, знадобляться деякі матеріальні засоби. Але їх сума навіть в обсягах малого бізнесу невелика.

Найважливіший етап для початку бізнесу — це навіть не купити апарат для попкорну. Необхідно визначитися з місцем його продажу. Швидше за все, виявиться, що всі найпопулярніші місця відпочинку вже мають подібні торгові точки. Потрібно буде проявити кмітливість, щоб придумати нову затребувану точку продажу.

Вибираємо апарат для попкорну

Перш ніж почати вибирати обладнання потрібно визначити, якими критеріями вона повинна відповідати.

  1. Можна вибрати стаціонарний або пересувний апарат. Перший тип встановлюється на прилавок або стіл, а другий являє собою пересувний візок на колесах.
  2. Продуктивність — головна характеристика обладнання. Залежить вона від розміру котла. Підбирається апарат так, щоб встигати обслуговувати всіх покупців і надлишків продукту не залишалося.
  3. Потрібно визначитися з асортиментом продукції. Якщо планується випускати різнобарвний попкорн або з різними смаками, то і обладнання повинно бути таким, щоб дозволяло це робити.
  4. Форма котла — це характеристика, від якої залежить якість готового продукту. При смаженні, головне не пересушити ласощі. Сьогодні є конструкції, які дозволяють вчасно вивантажувати попкорн з котла в спеціальну ємність.

На якість продукту ще впливає розуміння, яка кукурудза потрібна для приготування попкорна. Зерно повинно розкриватися повністю і нагадувати форму метелики. Існує спеціальна кукурудза особливих сортів. Скільки її потрібно, залежить від обсягу чаші обладнання. Вони класифікуються за розміром: середня і велика «метелик». Для солодкого попкорну використовують сорт «карамель». Зазвичай сировину розфасоване в герметичні мішки. Скільки коштує воно, залежить від регіону. Інтернет — ресурси пропонують мішок, вагою в 22 кг за ціною 1500 рублів. Стільки ж коштує упаковка кокосового масла, вагою 7,56 кг.

Пристрій і принцип роботи

Апарат для попкорну представляють собою металевий корпус. Він оточений прозорим кожухом. Стінки його виконуються із загартованого скла або термоплекса. Накриваються стінки пластиковим куполом. У металевій ємності знаходиться нагрівальний елемент. Він підігріває її до температури, при якій кукурудза дає тріщини. Зазвичай це 200-240 градусів. Всередині чаші є рухливий елемент. Він перемішує кукурудзу і не дає їй підгорати.

Принцип роботи обладнання досить простий. Він не вимагає спеціальної підготовки. Як роблять солодкий або солоний попкорн бачили, напевно, багато. Готувати ласощі і продавати може один і той же чоловік. У чашу засипається кукурудза, а далі процес відбувається без участі людини. Оператору залишається тільки діставати готовий продукт з ємності і наповнювати їм тару для продажу.

Тепер визначимося, скільки ж коштує таке обладнання. Виробників його досить багато. На ринку є і китайські, і вітчизняні і західноєвропейські моделі. Китайський апарат для попкорну коштує від 7 тис. Рублів. Це найпростіша конструкція, розмірами 50х37х68 см. Вона встановлюється на прилавок. Пересувний візок можна купити за 13 тис. Рублів.

Догляд за обладнанням

При дотриманні інструкцій і правил обслуговування апарат для попкорну прослужить довго. Кожна модель розрахована на певну кількість сировини. Перевантажувати ємність можна ні в якому разі. Вона швидше вийде з ладу і тоді, якщо сировина недосипати. Спочатку ємність необхідно розігріти. Зазвичай апарат нагрівається за п’ять хвилин. Коли вся кукурудза потріскалася, його необхідно вимкнути.

Поверхня котла потрібно очищати перед кожним новим завантаженням зерна. Це дозволить продовжити його термін служби. Використовувати для миття грубі щітки і миючі засоби з абразивом не рекомендується. Очищення повинна бути дбайливою. Ніякі чорні вкраплення на поверхні ємності неприпустимі. Вони виступають в ролі теплоизоляторов. Велика кількість нагару з часом призведе до поломки термостата, а якість продукту погіршиться.

Найважливіші деталі апарату для попкорну — це нагрівальний елемент і термостат. Від їх надійності залежить термін служби всього приладу. Негативно на роботу пристрою впливає постійний нагрівання та охолодження резервуара. Роботу потрібно спланувати так, щоб апарат для попкорну простоював якомога менше. Оптимальна кількість циклів приготування кукурудзи за один нагрів — від п’яти до семи. Не слід залишати прилад включеним, якщо в ємності не готується продукт. Масло підгоратиме, і неприємний запах відлякає покупців. Чистка котла після цього також ускладниться. Продукт потрібно швидко вивантажувати з ємності і також швидко завантажувати нову порцію.

У деяких апаратах для попкорну управління перемешіватілем і підігрівом роздільне. Тоді подачу тепла можна відключати трохи раніше. Продукт приготується на залишковому теплі.

Бажано, щоб в мережі не було перевантажень. Стрибки напруги можуть вивести з ладу термостат. Саме він є найпоширенішою причиною поломки обладнання. Поломки бувають двох видів:

  • ємність не нагрівається;
  • ємність гріється не перестаючи;
  • поява диму і запаху горілого масла;
  • неправильне приготування продукту.

Якщо час приготування значно скоротилося, то це теж може бути сигналом, що термостат вийшов з ладу. Ємність перегрівається.

При приготуванні попкорна зазвичай застосовують кокосове масло. Воно краще за всіх тримає температуру. Соняшникова олія не використовують, так як воно утворює чорний наліт на поверхні. Якщо готується солодка кукурудза, то до цукру зазвичай додають антипригарні добавки.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Щоб визначитися, скільки коштує готовий попкорн в кінотеатрі, потрібно прорахувати всі витрати на його приготування. Потрібно врахувати початкові витрати і поточні (на сировину і енергоносії). Рентабельність цього бізнесу, за підрахунками фахівців, від 300 до 700%. Окупаються капіталовкладення швидко. Головне — це забезпечити стабільні продажі приготованого ласощі в кінотеатрі, в цирку або просто на вулиці в людному місці.

Ссылка на основную публикацию