Апарат для пиріжків марки АЖЗП-М і імпортне обладнання

Пиріжки з начинкою — це традиційне російське блюдо. Вони бувають закриті, коли всі нутрощі ретельно приховані під тестом. Печуть ще відкриті пиріжки — в них начинка видно і тісто не прикрита. Звичайно, найсмачніша класична випічка готується вручну. Але в умовах великих обсягів приємно використовувати апарат для різного виду пиріжків.

На ринку сьогодні можна зустріти апарат для випічки хлібобулочних виробів різних виробників. У країні працюють дистриб’ютори голландських, тайваньських, німецьких, італійських і інших виробників обладнання для харчової промисловості. Існують і вітчизняні верстати.

Принцип роботи автомата

Як приклад розглянемо обладнання для приготування пиріжків марки АЖЗП-М. Воно дозволяє значно зменшити трудовитрати і збільшити ефективність виробництва. Апарат можна використовувати на підприємствах громадського харчування або безпосередньо в точках продажів пиріжків. Готовий продукт — це смажені пиріжки. В якості начинки можна використовувати рибний або м’ясний фарш, картопляне пюре, сухофрукти або повидло.

В автоматичному режимі відбувається весь процес. В апарат заряджається тільки тісто і начинка. На виході виходять готові до вживання пиріжки. Процес виключає втручання людини. Тому з точки зору санітарних норм, таке приготування краще. Оператор стежить тільки за тим, як працює обладнання, своєчасним поповненням бункерів для начинки і тіста і виїмкою готових продуктів.

Апарат виконує такі функції:

1 Дозування тесту і фаршу. Формування трубки тесту і приміщення в неї начинки.
2 Сортування заготовок по 4 штуки і приміщення їх для вистоювання в спеціальний відсік.
3 Перезавантаження на конвеєр для обсмажування.
4 Обжарка виробів і видача готових пиріжків.

Всі ці функції виконують такі деталі і вузли автомата. В якості несучої конструкції виконана рама. До неї прикріплені каркас і підставка. На підставці розташовується розподільний блок. Саме він «погоджує» роботу всіх механізмів. Над розподільним блоком встановлені бункери тіста і фаршу. На каркасі кріпляться обжарочная пристрій, маслосистема, вентиляція, бункер вистоювання. Тут же зосереджені електро та пневмосистеми. На поворотних кронштейнах закріплені лотки. Вони запобігають потраплянню на підлогу масла і готових виробів.

Апарат для випічки пиріжків має такі технічні характеристики:

Продуктивність шт. / Год Макс. 880
Маса виробу, г Від 40 до 80
Маса наповнювача, г Від 12 до 45
Час розігріву фритюру, хв 20
Час смаження пиріжка, хв 2
Напруга мережі, В 380
Габарити, мм 1550х1780х1850
маса, кг 850

імпортні аналоги

Устаткування для випічки традиційних пиріжків імпортних виробників знайти не так просто. У Європі в основному популярні види випічки з відкритою начинкою. Під закриті вироби це обладнання часто просто не налаштоване. Вважається, що маленькі булочки з начинкою — це російська кулінарна традиція. Адаптувати під вітчизняного покупця найпростіше апарати фірм Rinceurope (Голландія) і Teknostamap (Італія). Їх обладнання виконує такі операції (тісто може бути дріжджовим або НЕ дріжджовим):

  1. розкочування стрічок;
  2. виштамповка заготовок;
  3. нанесення начинки;
  4. формування (згортання) пиріжків;
  5. перевертання швом вниз або формування гребінця;
  6. присипка при необхідності маком, корицею і ін.

Для невеликих пекарень цілком підійде апарат тайванського бренду BestFood. Ці машини формують заготовки за принципом екструзії. Працюють вони також і з дріжджовим і з бездріжджового тіста. Ці апарати використовують ще для приготування напівфабрикатів.

Фірма Rinceurope випускає також обладнання для виробництва листкового тіста. На ньому можна виготовити пласт, куди увійде до 280 шарів. Для дріжджового тіста використовують бесстрессового розкочування спеціальним мультівалом. Устаткування Teknostamap має найкраще співвідношення «ціна-якість». На ньому також можна готувати листкове тісто, випікати закриті пиріжки, відкриті вироби, формувати конвертики, равлики та інше.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Щоб виробництво було повністю автоматизовано, до апарату потрібно буде купити тістоміс, міксер, расстоечний шафа і ємності для приготування начинок.

Ссылка на основную публикацию