Апарат для ліплення пельменів: аналіз ринку обладнання

Про виробництво напівфабрикатів з м’яса ми вже писали. Сьогодні поговоримо про те, як налагодити виготовлення всіма улюбленого російського страви — пельменів. Природно, що найсмачніше блюдо вийде при ручному ліпленню в домашніх умовах, проте в промислових масштабах використовувати ручну працю нерентабельно. Існує апарат для ліплення пельменів, який допоможе налагодити виробництво, ефективним і низьковитратних способом.

Технологія ліплення пельменів вручну відома практично кожному. У промисловості дотримуються всі етапи і принципи їх виробництва. Як же працює це устаткування, давайте розглянемо більш докладно.

Принцип роботи апарату

Апарат для виробництва вареників або пельменів складається з таких частин:

 • механізм подачі тесту;
 • пристрій для розкочування;
 • фаршевого цівка;
 • вузол для форміровкі виробів;
 • контейнер для відводу;
 • насос для подачі фаршу;
 • електрощит.

У комплект обладнання для пельменного цеху можуть входити і інші частини і вузли, в залежності від ступеня автоматизації і продуктивності, яку повинен забезпечувати автомат. З додаткового обладнання на ділянці повинен бути борошнопросіювач, тістоміс і промислова м’ясорубка. Тістоміс використовується для приготування крутого тіста, вологістю не більше 40%. Для переробки великої кількості начинки знадобиться фаршемешалка. Саме цей апарат забезпечує насичення фаршу киснем і покращує його смакові якості. У ємність для перемішування додають додаткові інгредієнти і спеції.

Для заморожування напівфабрикатів використовують низькотемпературні камери. Фасують вироби або в пакети, або в великі ящики для продажу на вагу. Апарат для виготовлення вареників з різноманітною начинкою і пельменів дозволяє поставляти на ринок великий асортимент готової продукції.

Аналіз ринку обладнання

Підбираючи обладнання для власного пельменного цеху, можна зустріти різні торгові марки. Ціна його залежить від продуктивності, кількості виконуваних функцій і від бренду. Добре зарекомендували себе останнім часом верстати китайського виробництва. На ринку багато торгових марок, тому, вибираючи обладнання, варто враховувати відгуки промисловців про роботу обладнання.

Одним з брендів, який заслуговує на увагу, є JEJU. Автомат для промислової ліплення пельменів марки DM 120 5B має продуктивність 7200 шт / год. Форма виробів — «півмісяць». Звично зліплені краю для округлої форми цей апарат робити не вміє. До класичної форми вироби можна доробити вручну. Одночасно апарат видає 6 пельменів. Вага виробу становить 18 грам. Це ще один недолік машини. Оптимальна вага пельменів повинен складати 12 грам. Тоді для їх ліплення знадобиться менше начинки і тіста. Автомат для цеху зазвичай доукомплектовують насадкою, яка може видавати одночасно 8 пельменів, вагою 12 грам. Ціна такого доповнення — 25 тис. Рублів. Сам автомат для пельменного цеху коштує 90 тис. Рублів.

Особливу увагу потрібно приділити рецептурою тесту. Ніякої апарат для приготування вареників або пельменів не працюватиме злагоджено, якщо тісто недостатньо щільне або м’яке. Автомат може не впоратися з формуванням виробів. На консистенцію тесту впливає якість борошна. Вивіряти характеристики суміші потрібно буде з кожним новим замісом. Фарш також повинен бути не дуже рідкий, оскільки може протекти через тісто.

Щоб повністю виключити ручну працю, а вироби були схожими на пельмені ручного ліплення, набувають для цеху лінії виробництва італійських фірм Pama Roma або Facchini Srl.

Комплектація ліній для виробництва

Устаткування фірми Facchini для виготовлення пельменів поставляє в країну офіційний дилер. Комплектація дозволяє замовити агрегати, штампують пельмені з одного або з двох аркушів тесту. Стандартна комплектація включає:

Устаткування для приготування фаршу
 1. Дробарка для замороженої сировини.
 2. Дзига.
 3. Фаршемешалка.
Установки для форміровкі і заморозки
 1. Тістоміс з механізмом для перекидання.
 2. Тісторозкаточні машина-автомат.
 3. Транспортер для перевалки готової продукції.
 4. Спіральний морозильний апарат.
 5. Пакувальний апарат.
 6. Низькотемпературна камера.

Комплектація для цеху може змінюватися, доповнюватися і доопрацьовуватися на замовлення клієнта. Фірма постачальник не тільки забезпечує доставку обладнання для виробництва, а його монтаж і налагодження. Виробник зазвичай дає гарантію на всі вузли і механізми лінії. Продуктивність такої лінії складає 150-200 кг / год.

Формувальні машини фірми Pama Roma мають продуктивність від 40 до 80 кг / год. Вони є більш придатними для малого підприємства. Форму вироби можна змінити натисканням важеля. Одночасно штампується від двох до чотирьох готових виробів. Кількість начинки може регулюватися прямо під час роботи. Залишки тесту збираються і можуть використовуватися повторно, що виключає будь-які відходи виробництва.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Як бачимо, обладнання для виготовлення вареників і пельменів може бути самої різної комплектації. Ціни на нього також відрізняються в залежності від бренду і продуктивності. Для початку виробництва з китайським обладнанням досить 120 тис. Рублів. При складанні бізнес плану пельменного цеху обов’язково потрібно врахувати ще витрати на оренду приміщення, закупівлю першої партії сировини, зарплату працівників і поточні витрати на енергоносії.

Ссылка на основную публикацию