Андрогенна алопеція

Здорові і привабливі волосся прикрашають кожної людини. Але не всім вдається зберегти їх на довгі роки. Випадання волосся — нормальне явище, якщо воно помірне. Якщо ж інтенсивне, то це може бути пов’язано з такою недугою, як облисіння. Тоді людину цікавить, чи можна вилікувати андрогенную алопецію.

В цьому випадку необхідно відвідати трихолога (спеціаліста по здоров’ю волосся), який надасть поради, виявить причини і призначить лікування. Діагностика допоможе призначити кращий спосіб лікування. Андрогенна алопеція може бути усунена своєчасно, якщо провести відповідне лікування. Для цього використовуються препарати і народні засоби.

Чому виникає захворювання?

Причини недуги можуть бути різними. Андрогенна алопеція у чоловіків пов’язана з порушеннями в чоловічій статевій системі. Також облисіння називається андрогенетичним. Хвороба є генетичною, оскільки в організмі є багато чоловічого гормону — дигидротестостерона. Цей фактор передається спадково. Але на потиличній частині захворювання не з’являється. В результаті відбувається порідіння на тім’яної частини, а потилична не змінюється.


Випадання локонів відбувається на передній частині голови і потиличної. Спочатку волосся стає світлими, після чого набувають тонкість. У цей період усуваються всі волоски, і з’являється лисина. Цей вид недуги часто помічається у чоловіків.

Захворювання у жінок

В організмі кожної жінки є естрогени (жіночі гормони), але за певних умов їх кількість може підвищуватися. Ендокринологи називають цю неполадку в організмі гиперандрогенией. В результаті виникає багато волосся на тілі, вугри, грубі волосся, порідіння. Не всі можуть самостійно виявити захворювання, тому починають лікування народними засобами або магазинної косметикою.


У цей час навіть при правильному догляді можливе випадання волосся. Якщо застосовуються заходи з лікування, а недуга не зникає, то необхідно відвідати трихолога. Їм буде проведена діагностика, після чого будуть виявлені причини, надані поради та призначено відповідне лікування.

Андрогенна алопеція у жінок лікується нескладно. На основі діагностики трихолога вибирається засіб для поліпшення гормональної системи, завдяки чому випадання усувається швидко. Тому не варто ігнорувати поради трихолога, оскільки важливо спочатку нормалізувати гормональну систему.

Часто облисіння з’являється на тім’яної частини голови. Це пов’язано з біохімічної основою. На скронях і потилиці є ензими, завдяки яким не відбувається облисіння. У тім’яної частини їх немає, через що і з’являється алопеція.

У чоловіків недуга з’являється через генетичного фактора. За статистичними даними, недуга з’являється в період 30-50 років. Лише у деяких він з’являється після 70 років.

Діагностична робота і особливості лікування

Щоб виявити причини недуги, необхідно пройти обстеження. При відвідуванні трихолога потрібно здача наступних аналізів:

 • на рівень статевих гормонів;
 • на рівень гормонів щитовидної залози;
 • спектрального аналізу;
 • Фототріхтограмми.


Для того щоб були виявлені причини, потрібне проведення діагностики. На основі результатів призначається лікування. Це можуть бути препарати або народні рецепти. Необхідно пам’ятати, що лікування андрогренного облисіння є довічним. Воно може бути як результативним, так і безрезультатним. У сучасній медицині є три варіанти усунення захворювання: медикаментозне, лазерна терапія, хірургічне втручання.

застосування медикаментів

На підставі рекомендацій трихолога може бути призначено два види ліків:

 • финастерид;
 • миноксидил.

Фінастерид захищає волосяні цибулини від пошкоджень. Такі препарати діють ефективно: через 3 місяці спостерігається втрата локонів, а через 3 місяців волосся починає знову зростати. Якщо не застосовувати ліки, то може знову з’явитися облисіння. Миноксидил покращує ріст цибулин. Препарат створюється у вигляді спрею і піни. При його регулярному застосуванні підтримується нормальний стан волосся. Від прийнятої дози залежить ефект. Які б причини захворювання не були, необхідно про призначення ліки порадитися з лікарем. Є трихолог, які вважають, що можна використовувати суміш міноксиділа і финастерида.

лазерна терапія

Лікування андрогенної алопеції відбувається за допомогою лазерного випромінювання. Завдяки цій процедурі поліпшується клітинний обмін в цибулинах, з-за чого відбувається стимулювання зростання пасом. Пошкоджені пасма стають міцними, густим і блискучим.


У домашніх умовах можна користуватися лазерними гребінцями, хоча таке лікування малоефективне. У медичних центрах використовуються лазерні процедури. Прекрасний результат дає опромінення, що проходить щотижня. У порівнянні з лікарськими засобами, результат буде залишатися після лазера.

хірургічні способи

Лікування алопеції може виконуватися хірургічним способом. Він передбачає переміщення волосся з здорової частини на пошкоджену. Ефект залежить від організму. У багатьох людей волосся відмінно приживаються, завдяки чому рослинність зберігається довго. Якщо ж буде негативний результат, то буде потрібно повторна процедура.

Хоч і є народні методи лікування недуги, все одно вони не володіють потрібним ефектом. Вони діють при ранніх стадіях захворювання. У рослинах немає впливу на спадкові чинники.

Як лікувати недугу у жінок?

Для усунення недуги застосовуються спеціальні ліки, які призначаються лікарем. Завдяки таким засобам регулюється гормональна система. При терапії використовуються ліки для зовнішнього застосування (розчин міноксиділа). Препарат покращує утворення нових клітин для поліпшення росту. Після регулярних процедур протягом 6 місяців відбувається відновлення локонів.

У препарату є побічна дія — поява волосся на обличчі. Якщо все правильно використовувати, то недуга зникає через рік.

Є думка, що відмінно діють фітоестрогени. Ці речовини містить оливкову і кунжутне масла, екстракти хмелю, звіробою, шавлії, червоної конюшини. Вони використовуються для внутрішнього і зовнішнього прийому. Для фізіотерапії застосовуються електрофорез, дарсонвалізація, масаж, електрична стимуляція.

Відновлення волосся відбувається довго. Якщо захворювання запущене, то необхідні дієві способи. Одним з них є пересадка локонів. У цей час потрібно як відновлення розчин міноксиділа.


Після лікування можуть виникнути негативні наслідки. Зазвичай це пов’язано з неправильним або нерегулярним застосуванням засобів. Якщо не закінчити повний курс лікування, то стан голови знаходить такий же стан, як до застосування всіх ліків.

особливості мезотерапії

У лікуванні волосся використовується мезотерапія. Цей метод передбачає вплив на тканини за допомогою ін’єкцій. Мезотерапія застосовується для поліпшення стану шкіри обличчя, а також для стимулювання зростання локонів.

Мезотерапія має наступні плюси.

 • Процедура діє ефективно, оскільки активні компоненти впливають на пошкоджену частину. Мезотерапія сприяє поліпшенню росту локонів і волосяних цибулин.
 • Пацієнту не потрібно щось робити, всю процедуру виконувати лікар.
 • Мезотерапія володіє ефективним результатом. Через 1 місяць помітне зростання пасом. А через 6 місяців результат стає більш помітним.
 • Ефект є тривалим — протягом 1,5 року. Застосування інших засобів не приносить такого результату.

Процедура має наступні мінусами.

 • Процес може бути болючим.
 • Висока ціна роботи.
 • Поява побічної дії.
 • Є протипоказання.

За допомогою мезотерапії виліковує всі види облисіння. Також усувається лупа, сповільнюється зростання локонів, зменшується жирність, сухість. Після цього потрібно невеликий реабілітаційний період. Кілька днів потрібно не мити голову і уникати появи на сонці.

Будь-який вид лікування алопеції повинен виконуватися за правилами. Тільки тоді буде потрібний ефект. Будь-які засоби варто готувати за рецептами. Найефективніше усунення недуги відбувається за допомогою перевірених ліків. Правильний вид лікування дозволить поліпшити зростання волосся і додати їм здоровий вигляд.

Ссылка на основную публикацию