Аквапрінт своїми руками в домашніх умовах

Водно-імерсійна друк дозволяє отримати унікальний і незвичайний вид предметів інтер’єру, деталей автомобіля чи побутової техніки. Аквапрінт (так ще називається дана технологія нанесення зображень на різні поверхні за допомогою спеціального обладнання) користується великим успіхом серед людей, які хочуть підкреслити свою індивідуальність, і їх кількість постійно зростає.

Багато з них вважають за краще зробити стильним екстер’єр або обробку салону авто, інші — крутий тюнінг улюблених гаджетів. Сучасні технології дозволяють творчим особистостям, які бажають відкрити прибутковий бізнес, виконувати Аквадрук своїми руками в домашніх умовах з мінімальними витратами і при цьому заробляти пристойні гроші. Розглянемо особливості цього виду діяльності, плюси і мінуси ведення власної справи, а також нюанси його організації.

Що таке аквапрінт?

Аквапрінтом називається метод нанесення малюнка з текстурою на будь-які поверхні. Деякі люди плутають цю технологію з покриттям вінілової плівкою окремих деталей або корпусу автомобіля, яке дозволяє змінити зовнішній вигляд, надавши йому оригінальний вигляд.

Гідрографічне зображення наноситься практично на будь-яку попередньо підготовлену поверхню. Для цього предмет або деталь занурюється в воду, при цьому малюнок вже знаходиться на використовуваної рідини. Потім зображення фіксується за допомогою спеціального активатора, після чого здійснюється сушка вироби і покриття спеціальним складом.

Відео — аквапрінт в домашніх умовах:

Технологія текстурной друку (фарбування) відкриває практично нічим не обмежені можливості для створення справжніх шедеврів. Цей майстер може наносити текстурні зображення на наступні матеріали:

 • Скло;
 • метали і різні сплави;
 • камінь;
 • дерево;
 • будь-які види пластика.

Тематика малюнків може бути найрізноманітнішою. Так, художник-гидрограф може нанести на предмет портрет людини, різні написи, а також стилізовані зображення природних явищ, квітів, камуфляжу, мультиплікаційних героїв, візерунків і орнаментів будь-якої складності.

Великою популярністю користуються різні текстури, нанесені на авто, предмети інтер’єру та інші поверхні. Це можуть бути породи дерев, будь-які види каменю, а також імітація карбону, шкур рептилій і різних тварин. Підсумком водно-імерсійної друку є отримання реалістичного малюнка, який має чіткі контури і відрізняється відмінною якістю.

Майстер аквапрінта перед нанесенням картинки проводить спеціальну підготовку деталі або предмета. Спочатку деталь ретельно очищається від бруду і лакофарбових матеріалів, після чого вона піддається ошкурювання і шліфовці. Вирівняна поверхня покривається ґрунтовкою. Якщо буде потрібно основі надати певний колір, художник наносить на неї фарбу потрібного відтінку.

На наступному етапі гидрограф готує спеціальну плівку для певної деталі. В обов’язковому порядку таке покриття робиться розміром на кілька сантиметрів більше, ніж габарити предмета. Це необхідно для рівномірного розподілу малюнка. Потім художник здійснює:

 • занурення плівки в резервуар з рідиною;
 • нанесення активуючого складу на плівку;
 • занурення деталі в готовий розчин;
 • промивку та просушку предмета.

Важливо: навчитися технології аквапрінта нескладно. Якщо у вас немає досвіду роботи з иммерсионной печаткою, необхідно запросити фахівця, який навчить всім премудростям цього виду діяльності всього за кілька місяців.

Аквапрінт як бізнес — плюси і мінуси

Перш ніж відкрити власне підприємство з надання послуг аквапрінта в домашніх умовах, необхідно розглянути позитивні сторони цього бізнесу і його підводні камені. До переваг слід віднести:

 • великий споживчий попит на Аквадрук;
 • невисоку конкуренцію в цій ніші;
 • хороший дохід за рахунок дорожнечі послуги;
 • відсутність великих вкладень для відкриття бізнесу.

Великий попит на Аквадрук робить даний вид діяльності високорентабельним. Прагнення людини бути стильним і володіти річчю, якої ні в кого немає, є головною причиною, чому імерсійна друк в домашніх умовах буде приносити великий дохід художнику-гідрографії. Адже дуже багато людей бажають мати круте авто з незвичайним зовнішнім виглядом, а також надати оригінальний вигляд мобільному телефону, ноутбука і інших речей.

Бізнесмени практично завжди стикаються з рішенням актуального питання — пошуком нізкоконкурентним і дохідної ніші. Виробництво гідрографічних текстурних малюнків є однією з них. Зверніть увагу, що на сьогоднішній день в Росії цей вид діяльності не набув широкого поширення, тому відкриття даного бізнесу стане джерелом постійного, а головне — великого доходу.

Майстри, які надають послуги з аквапечаті, заробляють пристойні гроші. Судіть самі: вартість обробки поверхні площею 1 м? і нанесення малюнка стартує від 100 $ за те, що собівартість цього обсягу роботи не перевищує 15 $. Як видно, велика частина грошей йде майстру на оплату його праці.

З цієї причини аквапрінт є вигідним вкладенням власних коштів у розвиток успішної справи. Як показує практика, гідрографічний бізнес вважається маловитратними. Якщо людина володіє навичками иммерсионной друку, домогтися успіху на цьому терені можна, не маючи великого стартового капіталу.

До мінусів подібного виду діяльності слід віднести лише відсутність досвідчених фахівців, здатних самостійно (без попереднього навчання) виконувати гидрографию. Якщо бізнесмен володіє цією технологією, крім основної роботи, пов’язаної з аквапечатью, він може зайнятися навчанням бажаючих освоїти це ремесло і заробляти на цьому чималі гроші.

Аквапечать своїми руками в домашніх умовах

Розглянемо базові етапи для старту бізнесу.

Реєстрація бізнесу

Бізнесменам не завадить знати, що власне підприємство може бути організовано в домашніх умовах самостійно, а також із залученням професіонала. При нестачі досвіду слід починати працювати з дрібними предметами і брати невеликі заявки, поступово розширюючи свою діяльність. Згодом можна найняти співробітника, передати йому основну частину виробництва, а самому зосередитися на пошуку клієнтів.

Щоб здійснювати свою діяльність на законних правах, в обов’язковому порядку потрібно реєстрація підприємства в податкову службу. Важливо набратися досвіду, щоб відразу після оформлення необхідних документів приступити до надання послуг з гідрографіке.

Розглянемо варіант реєстрації бізнесу, який дозволить підприємцю отримати допомогу від держави на його розвиток. Отже, для початку людина повинна стати безробітним (інакше на субсидію для розвитку бізнесу можна розраховувати) і отримати відповідний статус. Для цього необхідно звернутися в центр зайнятості населення за місцем проживання.

Після постановки на облік та отримання статусу безробітного з співробітниками ЦЗ необхідно узгодити реєстрацію ІП (індивідуальний підприємець). Після оформлення дозвільних документів на ведення підприємницької діяльності бізнесмен може отримати від держави дотацію в розмірі 60 тис. Рублів.

Обов’язковою умовою для отримання грошей є надання в ЦЗ розробленого бізнес-плану. Людина може отримати відмову у видачі субсидії, якщо невірно оформлені документи на її отримання, а також при відсутності грошей в службі зайнятості.

Як показує практика, більшу частину подібних звернень держава схвалює і фінансує. До того ж в цьому зацікавлені співробітники ЦЗ, оскільки для них за підтримку новоствореного підприємства передбачений ряд заохочень.

Важливо: фізична особа, яка оформила ІП і отримало державну субсидію на розвиток бізнесу, може взяти в штат 2 безробітних. При цьому ЦЗ зобов’язується виплатити (практично відразу) ще по 60 тис. Рублів за кожного прийнятого на роботу людину. Ці кошти можна використовувати для оплати зарплати співробітникам, а також для розвитку власної справи.

вибір обладнання

Розглянемо, яке потрібно устаткування для аквапрінта. Щоб заощадити на витратах, можна придбати вживане обладнання. Для повноцінної роботи виробництва будуть потрібні:

 • містка ванна для аквапрінта;
 • декоративна спеціальна плівка для иммерсионной друку;
 • краскопульт;
 • окремий резервуар для мийки готових виробів;
 • набір інструментів для чорнової обробки і шліфування поверхні;
 • активатор, фарби, лаки.

Для того щоб можна було наносити акваграфіку на великі предмети, рекомендується придбати ванну, обсяг якої становить близько 500-1000 л. В обов’язковому порядку потрібно підключити до неї водопровід, а також встановити стік для зливу відпрацьованого розчину.

Якщо придбати насосні установки для аквапечаті, воду в резервуарі можна використовувати багаторазово. Оскільки ідеальна температура рідини для гідропечаті коливається в діапазоні 29-34 ° С, буде потрібно встановити термометр (краще, якщо він буде спиртової або ртутний). Також буде потрібно водонагрівач або промисловий кип’ятильник.

Зверніть увагу, що плівка повинна мати желатинову основу, необхідну для рівномірного нанесення малюнка по всій поверхні деталі. Важливо не переплутати її з будівельною плівкою. Також потрібно знати, що матеріал, на якому є подряпини і всілякі нерівності, не можна використовувати для аквапечаті.

Не варто забувати про власну безпеку, тому поряд з необхідними пристроями потрібно купити засоби особистого захисту. Сюди слід віднести вологонепроникні комбінезони, гумове взуття і рукавички, респіратори, окуляри.

Важливо: підсумкова ціна обладнання складається з урахуванням покупки всіх пристосувань. Так, ванна буде коштувати близько 70 тис. Рублів (з вбудованим теном, пристроєм циркуляції води і термометром), активатор і лакофарбові матеріали — близько 8 тис. Рублів, шліфувальна кутова машинка — 10 тис., Мийка — 7 тис., Набір ІЗС — 5 тис., додаткові витрати — 10 тис. Разом для придбання устаткування буде потрібно близько 110 тис. рублів.

Підбір приміщення

Для виробництва буде потрібно підшукати відповідне приміщення. На початкових етапах роботи досить буде 40-50 м ?.

Якщо орендувати виробничі площі, це дозволить швидше встановити обладнання і приступити до початку роботи. Проте з доходів доведеться відняти гроші за використання чужих помешкань. Споруда власного потребують чималих вкладень і часу, проте згодом це виявиться значно вигідніше витрат на оренду, тому перед початком діяльності слід ретельно продумати, де будуть проводитися гідрографічні роботи.

Важливо: зверніть увагу, що виробничий процес вимагає використання хімікатів, тому вкрай важливо наявність хорошої витяжної системи. Також варто подбати про належний рівень освітлення виробничих цехів.

пошук персоналу

Що стосується найманих працівників, то тут слід враховувати кілька важливих факторів. В першу чергу відсутність великої кількості висококласних фахівців змушує підприємця вкладати гроші в навчання себе самого і своїх працівників. Добре, якщо претенденти будуть знайомі з навичками художнього прикладного майстерності, що дозволить їм швидше освоїти всі тонкощі аквапечаті. Наймані працівники повинні відповідально ставитися до своїх обов’язків і бажати навчатися нової професії.

Якщо вдасться залучити в свій штат хорошого майстра, це буде справжньою знахідкою, оскільки професіонал зможе поділитися всіма тонкощами гідрографікі і передати їх колегам по цеху. Слід пам’ятати, що висококласні фахівці дорого беруть за свою роботу (з відомих причин), тому важливо знайти компромісне рішення з оплати їх праці.

пошук клієнтів

Перше, про що повинен знати початківець бізнесмен, — це бездоганна якість послуг, що надаються. З цієї причини необхідно довести рівень своєї майстерності до такої міри, щоб аквапрінт захотілося замовити у самого себе.

Як тільки першим клієнтам сподобається результат замовлення, вони моментально розкажуть про роботу майстерні своїм друзям і знайомим — спрацює ефект «сарафанного радіо». Такий спосіб дозволить з часом обзавестися постійними клієнтами, їх кількість буде невпинно зростати. До того ж даний спосіб залучення замовників не вимагає ніяких вкладень.

Інтернет є відмінним інструментом, який дозволить заявити про себе як про професіонала. Для цього слід в соціальних мережах створити тематичні спільноти та залучати туди людей не тільки зі свого міста, а й з довколишніх населених пунктів (ми ж знаємо вже, що хорошого майстра не так-то просто знайти навіть у великому місті).

В обов’язковому порядку варто створити сайт-візитку свого підприємства, де будуть вказані особливості сервісу, категорії робіт і ціни на аквапрінт. Щоб швидко набрати велику кількість передплатників в Інтернеті, а також залучити реальних цільових клієнтів, необхідно замовити таргетовану рекламу у маркетологів.

Також необхідно запустити рекламні кампанії в місті, де планується відкриття майстерні. Якщо роздавати листівки в місцях великого скупчення народу, це може не принести належного результату. З цієї причини варто розглядати парковки машин поблизу супермаркетів, торгових центрів, авторинків і спеціалізованих магазинів, де можуть перебувати зацікавлені люди. Те ж стосується точок продажу мобільних гаджетів, меблів та інших предметів побуту. Хороші результати дасть реклама підприємства в друкованих виданнях та на телебаченні.

Підприємцю потрібно проявити кмітливість для залучення цільових клієнтів. Для цього можна поспілкуватися з керівниками ремонтних майстерень, СТО і запропонувати їм взаімопіар: вони будуть рекомендувати підприємство, де можна зробити Аквадрук, а ви — послуги професійних автомеханіків. При цьому добре спрацюють яскраві інформаційні банери, на яких будуть зображені елементи гідрографікі і адреса виробничого підприємства.

Витрати і прибуток від бізнесу на аквапечаті

Вище ми розглянули, що витрати на придбання обладнання для аквапечаті становлять приблизно 110 тис. Рублів. Місячна оренда приміщень загальною площею близько 50 м? буде коштувати близько 30 тис. рублів. Якщо знімати виробничий цех за містом, витрати можна знизити до 5-10 тис. Рублів, тому слід розглянути цей варіант.

1 см? роботи коштує в середньому 6-8 рублів. 1 погонний метр желатиновой плівки становить 10 тис. См ?, при цьому потрібно врахувати, що близько 2,5-3 тис. См? піде у відходи. Це означає, що тільки близько 7 тис. См? буде використано у справі, отже, за це кількість плівки можна виручити 42-56 тис. рублів. Собівартість плівки і хімікатів при цьому складе не більше 3 тис. Рублів.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Технології нанесення гідрографічних малюнків з кожним днем ??стають популярними серед населення, і робота художніх підприємств не обмежується тільки оновленням екстер’єру автомобілів і мобільних гаджетів. Велику затребуваність набувають меблевий тюнінг та декорування великої побутової техніки. З цих причин такої бізнес буде затребуваний довгі роки і не перестане приносити відчутний дохід своєму власнику.

Ссылка на основную публикацию