6 тиждень вагітності

Особливості шостого тижня вагітності

Отже, ваш малюк вже на шостому тижні свого розвитку. Які відчуття у жінки, що чекає дитину?
У цей час у майбутньої мами вага тіла майже не змінюється, деякі навіть його втрачають. Так як відбувається втрата апетиту і постійно нудить. Основними ознаками шеститижневій вагітності вважаються:

• Млявість, в денний час постійно хилить на сон.
• Часто вранці нудить і підвищене слиновиділення.
• Соски стають чутливими, тому що молочні залози набухають.

У цей період матка ще не сильно збільшується, тому не турбує. Можливо, прояв таких ознак, як слабкість і зниження артеріального тиску. Через це можуть відбуватися непритомність або паморочиться голова. Сфінктер стравоходу стає розслабленим, їжа починає закидати назад, тому вагітним часто мучить печія. Через ослаблення тонусу кишечника відбуваються запори, коліки і метеоризм.

В цей період є загроза запальних процесів в нирках, так як м’язи сечоводів теж розслабляються і дають можливість проникнення інфекції всередину.

Відбуваються зміни на шкірному покриві: він стає більш пухким, з’являються прищі через велику виділення сальними залозами секрету. Жінці треба частіше доглядати за шкірою, щоб впоратися з проблемними її змінами.

Виділення зі статевих шляхів на шостого тижня вагітності

Гормони впливають на весь організм вагітної жінки, а на статеві органи подвійно. У цей період на слизової оболонки піхви накопичується глікоген. А він дає можливість розмноження молочнокислих бактерій, тому виділення стають світлими. Але варто захисними властивостями знизитися, як будуть розвиватися хвороботворні мікроорганізми. І проявляються вони поширеним захворюванням — клопотів. Запальний процес може бути різним, залежно від виду хвороботворних мікробів. І виділення можуть початися з гноєм або сирні. Часто виникає у жінки кандидоз або молочниця, яка ще проявляється постійним свербінням і палінням зовнішніх статевих губ.

Якщо виділення стають кров’яними, то в цьому випадку ознаки патологічних змін. Якщо вони супроводжуються болями внизу живота, то це — ознаки викидня. Якщо «швидку допомогу» викликати відразу — ймовірність збереження вагітності зростає.

У шеститижневу вагітність бувають випадки викидня без болю, це відбувається через гормонального збою в організмі. Тому будь-яке відхилення від норми має бути під наглядом у гінеколога.

розвиток плода

Шостий тиждень є важливим періодом у формуванні у плода нервової системи. Протягом цього тижня відбуватимуться такі зміни:
• нервова трубка повністю покриється тканиною, і у неї з’являться основні ознаки людської нервової системи;
• відбувається формування черепної коробки малюка, утворюються звивини у головного мозку;
• звернення крові в ембріоні відбувається за допомогою печінки;
• головний мозок вже контролює серце, і м’язи малюка, хоч ще і недорозвинені;
• з’являються ручки і ніжки, особа ще не набуло сформований вид, але можна побачити впадинки для очей і рота;
• починає розвиток внутрішнього вуха, у малюка з’являється чутливість;
• з’являються структури хрящевидний типу, з них згодом будуть формуватися кістки;
• видно зачаток кісткового мозку;
• виступ на грудях — це сердечко, воно вже прослуховується при ультразвуковому обстеженні;
• плід вже може рухатися з боку в бік, його пуповина надійно причеплено до плаценти матері, яка дає свободу в русі;
• статеві органи ще не сформовані, тому на цьому терміні визначити стать дитини можна;
• легені, шлунок, печінка і підшлункова залоза продовжують свій розвиток;
• вилочкова залоза або тимус повністю формується на шостому тижні, а вона відповідає за імунну систему малюка.

Система дихання почне відразу свою роботу, коли дитина з’явиться на світ. У цей період відбувається активне становлення плаценти, адже вона несе відповідальність за харчування, дихання і захист плода.

Поради та рекомендації для вагітних

1. Майбутня мама постійно повинна спостерігатися у свого лікуючого лікаря, який буде стежити за її самопочуттям. Але є поради загального характеру, які допоможуть в період вагітності:

2. Треба пити вітаміни для вагітних жінок, щоб не бракувало фолієвої кислоти і вітамінів D, C, E і B12. Не допускайте надлишку вітаміну A — цю групу вітамінних препаратів може призначити тільки лікар. Під час нудоти краще такі кошти не приймати.

3. Необхідно змінити режим в харчуванні. Їжа повинна ділитися на маленькі порції по шість разів на день. Вечеряти краще перед сном, так ви, навпаки, зможете легше переносити нудоту.

4. Під час токсикозу жінка втрачає багато рідини, тому треба пити більше рідини, щоб поповнювати запаси організму.

5. Якщо ви реагуєте на запахи, то по можливості виключіть використання парфумерії. Також отдушкой від пральних порошків і засобів для чищення краще не дихати.

6. Відпочинок в перші тижні вагітності дуже важливий. Так як не можна перевантажувати свій організм. Це може погано позначитися на розвитку дитини. На багатьох підприємствах надається робота полегшеного виду для майбутніх мам.

7. Емоції також повинні бути під контролем. Стрес негативно впливає на самопочуття вагітної жінки та розвиток ембріона. Тому майбутня матуся повинна вміти розслаблятися. Адже саме на перших тижнях у неї в організмі відбуваються різкі зміни. І якщо вона не впорається зі своїми нервами, то краще звернутися до фахівця за допомогою.

8. Треба починати зважуватися, так як з шести тижнів вже буде починати додаватися вага. За тиском також необхідно стежити, тому що часто воно буває зниженим в цей період. А підвищені показники — це сигнал для того, щоб знайти причину їх появи.

Ультразвукове дослідження на шостому тижні

Лікарі часто призначають УЗД на цьому етапі розвитку плода. На шостому тижні вони вже можуть почати вивчати ембріон. При обстеженні лікарі отримують інформацію про те:
1. В якому місці знаходиться плід, норма — це розташування в порожнині матки. Якщо плодове яйце видно в трубі, то тут можна говорити вже про позаматкової вагітності.
2. Скільки малюків чекає мама, якщо двійня, то дослідження вже на 6-му тижні покаже це.
3. Величину ембріона. Знаючи розміри плодового яйця, гінеколог визначає термін вагітності. Шеститижневий плід може бути від одинадцяти до двадцяти двох міліметрів.
4. Прослуховується серцебиття. Звичайно, якщо апаратура стара, то на цьому терміні годі й розчути стукіт сердечка. Тому приводу для занепокоєння немає ніякого.

Харчування під час вагітності

Так як на шостому тижні відбувається формування всієї кровоносної системи плода, нервових відростків і всіх внутрішніх органів, необхідне правильне харчування майбутньої мами. Якнайбільше вживайте молочних продуктів і молока, рибу і м’ясо, а також зелень. Тому що організму потрібні білки і жири, вітаміни з групи B і E, фтор, фосфор і кальцій у великих кількостях.
Головне, не переїдати: їжте частіше і менше. Так, буде менше провокацій шлунка для появи нудоти і блювоти. Перед тим як встати вранці з ліжка, випийте солодкого чаю, щоб уникнути запаморочення.

Відповідальність майбутньої мами

Останнім часом фахівцями перевірені дані про те, що в залежності від статі ембріона вагітність протікає по-різному. Якщо мама чекає синочка, то у неї ризик раннього викидня збільшується в два рази. Також можуть бути передчасні пологи, токсикоз у першому триместрі. Лікар повинен ретельніше спостерігати під час вагітності жінку. Для виношування дитини майбутня мама повинна взяти за правило:
• не приймати ніяких ліків без призначення лікаря;
• уникати флюорографії або рентгена. Якщо треба провести таке обстеження, то гінеколога обов’язково поінформуйте;
• виключити конфлікти, агресію;
• не допускати трясіння тіла під час їзди або на каруселях тощо;
• харчуватися необхідно збалансовано, ранні овочі і фрукти не вживайте в їжу;
• спати треба не менше восьми годин на добу;
• не курити, не вживати алкогольні напої, виключити каву і лимонад.

Всі ці обмеження викликані з тим, що майбутня матуся нерозривно пов’язана зі своєю дитиною і відповідає за станом його розвитку і здоров’я. Всі емоції позитивні і негативні вони переживають разом. Тому жінці треба подумки розслаблятися, можна записувати всі свої відчуття, які спостерігаються у неї.
5 тиждень вагітності < 6 неделя беременности > 7 тиждень вагітності

6 тиждень вагітності. Побічні ефекти. (Відео)

Ссылка на основную публикацию