41 тиждень вагітності, що відбувається з немовлям?

Ось і добігає кінця цей незабутній період вашого життя, пішла 41 тиждень вагітності. Майбутня мама відвідувала курси для вагітних, освоїла техніку дихання, знає, як масажувати поперекову область, щоб знеболити сутички, зібрала речі, необхідні для пологового будинку. День, коли очікувалися пологи, залишився позаду і жінку турбує питання — настала 41 тиждень вагітності, ніяких ознак настання пологової діяльності немає, що робити в цьому випадку? По-перше, слід заспокоїтися. Можливо, спочатку не зовсім точно був встановлений термін вагітності, не у всіх жінок овуляція доводиться на середину, у багатьох цей момент зрушать ближче до кінця менструального циклу. Грає свою роль спадковість.

41-nedelya-zhivot-4
41-nedelya-zhivot-1
41-nedelya-zhivot-2
41-nedelya-zhivot-3

По-друге, нормальна тривалість вагітності становить 37-42 тижні. Якщо пологи не почнуться до 43 тижні, постане питання про переношуванні вагітності.

За допомогою сучасних медичних технологій лікар може визначити стан дитини і не допустити будь-яких загроз для його здоров’я. Консультація лікаря на цьому тижні вам необхідна.

стан малюка

Дитина на 41 тижні вагітності вже готовий до самостійного життя. Всі його органи працюють в повну силу. Плацента постаріла, вона насилу справляється зі своїми обов’язками. Функції захисту плода взяли на себе материнські антитіла, які надходять в кров. Закінчив свій формування шлунково-кишковий тракт, він готовий перетравлювати їжу.

Легкі в стані прийняти в себе повітря під час першого вдиху малюка. Печінка, все залози внутрішньої секреції виконують свої функції. Хоча йде вже сорок перший тиждень вагітності, малюк продовжує набирати вагу, кожен день він може додавати по 30 грамів. Продовжують відростати нігтики і волосся, довжина волосся може доходити до 5 см. 41 тиждень вагітності характерна тим, що масу тіла і зріст малюк має такі ж, як новонароджений.

Довжина тіла малюка складає 50-55 см, маса може доходити до 4 кілограмів. Швидше за все, немовля прийняв правильне положення, розвернувся головкою вниз. Йому вже дуже тісно, ??штовхається він не дуже сильно. Жінці необхідно відстежувати всі його ворушіння. Гармата на тілі вже не залишилося, захисне мастило знаходиться тільки в складах.

Самопочуття майбутньої мами

Настала 41 тиждень вагітності, як повинна відчувати себе жінка? Ніяких нових відчуттів на цьому тижні проявитися не повинно, потрібно уважно прислухатися до своїх відчуттів і поштовхів дитини. Ворушіння малюка не відрізняється активністю, йому дуже тісно у вас в животику. Ви повинні помітити протягом години 15-20 його дотиків. Швидше за все, матка вже опустилася, голова дитини знаходиться в тазових кістках. Тиск на сечовий міхур стало ще більш інтенсивним, сечовипускання почастішали. Величезний живіт заважає прийняти зручну позу для сну, багатьох мучить безсоння, регулярні походи в туалет вносять свою лепту. Дихати вагітної стало легше, матка не тисне на діафрагму і легені, зникла печія. Між грудьми і животом можна помістити долоньку.

Навантаження на ноги стає все більше, до вечора набрякають і болять ноги практично у всіх вагітних. Полегшити цей стан може спеціальну компресійну білизну. Термін вагітності 41 тиждень характеризується особливо неприємними відчуттями в області попереку і спини. Тягне низ живота і болить поперек практично у всіх жінок. Організм продовжує підготовку до пологів, тренувальні сутички Брекстона-Хікса виникають все частіше. Будьте уважні в цей час, так може початися справжня родова діяльність. Можливі незначні коричневі виділення. Грудні залози збільшилися в розмірі, з сосків може виділятися молозиво. Зараз важливо готувати соски до вигодовування, масажувати їх махрової тканиною, щоб уникнути при годуванні виникнення тріщин.

Важливе на 41 тижні

Само собою, вагітна жінка дуже уважно прислухається до всіх своїх відчуттів, щоб зрозуміти, чи не чи почалися пологи на 41 тижні вагітності.

Про наближення пологів свідчать наступні ознаки:

  1. Один з таких ознак — опущення живота. Терміни індивідуальні, це може статися і на 36 тижні, і безпосередньо перед самими пологами.
  2. За кілька днів до пологів починається гормональна перебудова, це супроводжується розладом шлунка, може виникнути блювота і нудота.
  3. Виділення слизової пробки, яка всю вагітність захищала шийку матки. Якщо вона випала вся відразу, швидше за все жінка це помітила. Пробка — це пристойного розміру шматок слизу білого або блідо-рожевого кольору. Іноді слизова пробка віддаляється по частинах.
  4. Дуже важливий сигнал — виділення навколоплідних вод. Води можуть вилитися відразу все, може спостерігатися їх підтікання. У будь-якому випадку, необхідна термінова госпіталізація, так як порушилася цілісність плодові оболонки, можливе інфікування плода.

Трапляється так, що родова діяльність починається несподівано і різко. Всі речі і документи, які ви плануєте взяти з собою в пологовий будинок, повинні стояти напоготові. І навіть якщо пологи ще не починаються, готовими до них треба бути в будь-який момент.

виділення

Характер виділень залишився тим же, вони повинні бути прозорі, практично не мати запаху. Якщо раптом виділення стали неприємно пахнути, придбали зелений або землистий колір — це нехороший знак, можливо, виникла інфекція. Курс лікування відкладати не можна, треба докласти всіх зусиль для того, щоб перешкодити інфікування немовляти. Домішки слизу в ваших виділеннях не повинні вас налякати. Це виходить слизова пробка, яка протягом 9 місяців захищала дитину від хвороботворних мікроорганізмів. А ось якщо виникли кров’янисті виділення на 41 тижні вагітності, необхідно терміново направлятися в лікарню. Цей симптом може сигналізувати про відшаруванні плаценти. Виникає небезпека для здоров’я і життя малюка. Також необхідно вчинити при рідких виділеннях, найімовірніше це відійшли води. Масткі коричневі виділення може викликати секс.

обстеження

Відвідування акушера на цьому тижні обов’язково, лікар повинен виміряти масу жінки, артеріальний тиск, висоту матки. Обов’язковою є прослуховування сердечка малюка. Аналіз сечі дозволить проконтролювати наявність білка в ній.

Акушери розрізняють переношену і пролонговану вагітність. Якщо 9 місяців минули, а пологи не наступили, але дитина продовжує розвиватися і не має ознак перезрівання, вагітність вважається пролонгованою. Щоб визначити, чи потрібна стимуляція пологів на 41 тижні вагітності, лікар призначить деякі обстеження, такі як кардиотокографию, ультразвукове дослідження, доплерографію.

За допомогою КТГ і доплерографії лікар може оцінити кровопостачання малюка, з’ясувати, чи вистачає йому поживних речовин і кисню, повноцінно чи працюють кровоносні судини матки і плаценти. Дуже важливо виключити можливу гіпоксію малюка. Також УЗД на 41 тижні вагітності дає можливість оцінити розмір плода, стан плаценти і її місце розташування, кількість і прозорість навколоплідної рідини. За результатами цих обстежень лікар визначає відповідність терміну вагітності та інших показників.

uzi-41-nedelya-1
uzi-41-nedelya-2
uzi-41-nedelya-4
uzi-41-nedelya-3

стимуляція пологів

Якщо під час обстеження з’ясувалося, що плацента не постачає крихту усіма необхідними речовинами і киснем, обсяг амніотичної рідини різко зменшився, отже, виникли загрози для стану здоров’я немовляти. Необхідно терміново вирішувати питання, що робити, як викликати пологи?

народні способи

Жінка може спробувати не чекати, щоб її стимулювали за допомогою медикаментів, скористатися народними радами. Викликають початок родової діяльності фізичні навантаження, самий перевірений спосіб — ходьба. Прогулянки в парковій зоні, на свіжому повітрі, були необхідні протягом всієї вагітності, а зараз це особливо актуально. Можна домогтися початку родового процесу за допомогою ще одного способу — миття підлог без швабри, вручну. Нахили і віджимання ганчірки допоможуть початися сутичок.

Помасажуйте соски, ця процедура викличе синтез окситоцин, гормону, який несе відповідальність за початок родового процесу. Ще один перевірений спосіб — це секс. Кров сильніше приливає до органів малого таза, посилюється тонус матки. Під час оргазму м’язи матки скорочуються, ці скорочення можуть перейти в справжні сутички. Що міститься в чоловічій спермі простагландин також застосовується для стимуляції пологів. Секс в даній ситуації просто необхідний. Ще один перевірений спосіб як викликати пологи, полягає у вживанні їжі, яка містить багато клітковини, тобто фруктів і овочів. Посилюється перистальтика кишечника. Застосовується для цієї мети і касторове масло.

медикаментозна стимуляція

Причини для проведення цієї процедури:

  1. Переношена вагітність, старіння плаценти, мала кількість навколоплідних вод.
  2. Порушення цілісності плодового міхура, відсутність навколоплідних вод.
  3. Наявність інфекції в матці.
  4. Порушення в самопочутті плода.
  5. Проблеми зі здоров’ям матері, наприклад гіпертензія або цукровий діабет.
  6. Різке підвищення кількості антитіл при резус-конфлікті.

Спосіб стимуляції залежить від причин, по яких не настає родовий процес. Якщо проблема в тому, що не розкривається шийка матки, для її дозрівання і розкриття застосовують простагландини. Якщо матка слабо скорочується, лікар приховує плодовий міхур. Видаляються навколоплідні води, голівка дитини виявляється внизу і тисне на шийку матки. При цьому способі посилюються потуги. Якщо ці методи не дали бажаного результату, використовують окситоцин, замінник природного гормону.

На жаль, стимульовані пологи зазвичай більш хворобливі. Але якщо для життя і здоров’я дитини є небезпеки, жінка витримає і не таке.

Якщо ваш лікуючий лікар після огляду запевняє вас, що ваша вагітність не є переношеної, то можна ще насолоджуватися останніми спокійними днями. Тільки після 42 тижнів вагітність буде вважатися переношеної. А поки необхідно взяти себе в руки і заспокоїтися, розслабитися. Не забувайте, що ваша тривога передається і малюкові. Розмовляйте з ним частіше, розповідайте казки, наспівуйте колискові. Постарайтеся відпочивати, висипатися.< 40 неделя42 неделя >

Ссылка на основную публикацию