3Д-принтер — що можна зробити

Сьогодні вже важко уявити сучасний світ без 3Д-технологій. Тривимірна графіка заполонила майже всі ніші: кіноіндустрію, мистецтво, фотографію, розваги, друк. 3D-принтер, вироблений кілька десятиліть тому, продемонстрував світові абсолютно нові можливості, часом переступають межу реальності.

Останнім часом 3Д-принтери користуються особливим інтересом, тому актуальним є питання на сьогоднішній день — що можна зробити з їх допомогою? Людська фантазія не має меж. На заході такі агрегати вже давно успішно служать заміною конвеєрного виробництва.

Як працює 3Д-принтер?

Принцип роботи даного апарату гранично простий: спочатку на комп’ютері малюється тривимірна модель предмета, після чого спеціальний апарат поступово (пошарово) відтворює об’єкт з високою точністю і регульованою швидкістю. Переваги даної технології в тому, що вона повністю виключає ручну працю і необхідність проводити розрахунки і креслення. Програма демонструє предмет на екрані у всіх його ракурсах, це дозволяє вчасно виявити можливі недоліки і усунути їх ще на етапі розробки. При цьому повністю виключається можливість помилок, які нерідко відбуваються при ручному виготовленні.

Дивно, але 3D-принтер не працює зі звичайними чорнилом, в хід йдуть зовсім інші матеріали. Основні з них:

  • найтонша плавиться нитка з полімеру, яка при застиганні утворює шари майбутніх моделей;
  • металевий або пластиковий порошок, склеюваний або запікають лазером;
  • рідкий фотополімер, який твердне під впливом УФ-променів.

Крім того, вже розроблені пристрої, що створюють предмети з гіпсу, кераміки, гуми, воску і повсті. У продажу можна зустріти цілком бюджетні моделі, що знаходяться в одному ціновому сегменті з обладнанням для друку на кружках і футболках або принтером для друку на нігтях. Але якщо купувати 3Д-принтер для виробництва якісної продукції, то рекомендується звертати увагу на пристрої ціною від 1000 $.

Що можна створювати за допомогою 3Д-принтера?

Адитивні технології (метод пошарового нарощування сировини) прийшли з наукової галузі в побутове життя порівняно недавно, але вже встигли зібрати армію численних шанувальників завдяки бюджетним цінами на периферійні пристрої, а також можливості втілювати за допомогою 3D-принтера різні ідеї. Продукція, надрукована в домашніх умовах, придатна для повсякденного життя і служить гідною заміною заводським виробам, що продається в магазинах, що дозволяє економити сімейний бюджет, а домочадцям — відкривати нові шляхи для розкриття своїх талантів і проведення дозвілля.

Меблі та фурнітура

Від слова «меблі» на думку спадає щось велике і об’ємне, проте тривимірні технології дійшли і до цієї сфери. Розробники з Голландії придумали спеціальне рішення: робити меблі і предмети інтер’єру різних форм шляхом їх друку, а потім клейового з’єднання. Головні переваги таких виробів — простота виготовлення. Для роботи необхідний лише один вид пластику. За допомогою даного методу можна створювати стільниці, стільці та міні-дивани. Крім того, використання 3Д-принтера дозволяє виготовляти оригінальні деталі: ніжки для стільниці, ручки для висунутих скриньок, етажерки, підставки, вішалки і т.п.

Порада: для виробництва великих масштабів необхідний місткий 3D-принтер з широкою платформою, наприклад, такий, як Leapfrog Creatr XL, що друкує предмети висотою до 60 см.

Біжутерія та ювелірні прикраси

Виробництво прикрас і ювелірної продукції за допомогою адитивних технологій вважається пріоритетним і прогресивним напрямком. Біжутерія, створена будинку на 3Д-принтері, не поступається за якістю і естетичним показниками магазинним аналогам.

Для друку ювелірної продукції зазвичай використовують техніку лиття по виплавлюваних виробам. Спочатку з воску або полімерів робиться спеціальна форма, яка згодом заливається гіпсом. Після застигання виходить форма для лиття. При цьому варто зауважити, що точність відтворення, якість і детальність форм, створених на 3D-принтері, викликають захоплення.

3Д-копія людини

Завдяки сучасним 3Д-принтерів стала можлива друк мініатюрних копій людини. Причому сьогодні за допомогою периферійних пристроїв можна створити детальну копію відмінної точності. Тривимірна друк пропонує як масштабні статуетки в повний зріст, так і бюсти.

І все ж навіщо потрібно копіювати людини? Відповідь досить проста, даний сувенір — прекрасна можливість відобразити суттєвий момент життя. Для друку мініатюрної копії необхідно провести попереднє сканування людини, а після завантажити дані в програму. Також можливе створення 3D-фігурки і по фотознімку.

зброя

Можливість тривимірного друку зброї наробила багато шуму в правоохоронних органах по всьому світу. Адже навіть найпростіші 3Д-принтери, що працюють за технологією FDM (пошарове нарощування вироби з попередньо розплавленої пластикової нитки), дозволяють створювати пластикові пістолети. Нехай такий винахід і виглядає примітивним, але все ж одноразове зброю навіть з одним патроном в руках зловмисника може позбавити когось життя.

На сьогоднішній день деякі колективи в США показали світу концепт-виробництво самого різноманітної зброї на підручних периферійних пристроях. Крім того, кілька проектів дозволяють вільно завантажувати вже готові тривимірні моделі.

Дитячі іграшки

Сьогодні користувачі інтернету створюють свої групи і спільноти, де викладають в вільний доступ тривимірні моделі різних дитячих іграшок, кубиків, машинок, ляльок і конструкторів. Крім того, за допомогою 3D-принтера будь-яка дитина може надрукувати свої власні фантазії. Створені в програмі картинки «оживають» прямо на очах, і все це можливо завдяки аддитивним технологіям. 3Д-пристрій стало відомим ще й за рахунок того, що дозволяє зробити фото або відео нової задумки, а після викласти їх в інтернет для того, щоб і інші користувачі змогли дати свою оцінку.

Для втілення дитячих творінь в життя знадобиться щонайширший колірний спектр ABS і PLA-пластиків, оскільки даний напрямок потребує багатої палітри фарб.

Багато підприємців домоглися свого успіху завдяки новизні і незвичності. Адже люди дійсно люблять все нове. А тому, відповідаючи на питання, який бізнес зараз затребуваний, не можна не згадати про ідеї з 3Д-принтером. Крім того, в зв’язку з поширенням тривимірного друку самими затребуваними послугами в Росії, напевно, будуть послуги творчих людей, що займаються розробкою програм для периферійних пристроїв.

Збережіть статтю в 2 кліка:

Прогрес тривимірного друку за останні кілька років набрав настільки стрімку швидкість, що незабаром не доведеться розповідати про те, що можна зробити за допомогою адитивних технологій, буде простіше згадати те, що не можна виготовити. Але, можливо, і цей список буде дуже швидко скорочуватися.

Ссылка на основную публикацию