17 тиждень вагітності, розвиток малюка, здоров’я мами

Більшості жінок 17 тиждень вагітності запам’ятається як одна з найлегших і приємних. Практично припинився токсикоз, покращився апетит. Жінки відчувають себе легко і вільно, вагітність не заважає їм вести колишній спосіб життя. Дитина на 17 тижні вагітності починає чути свою маму, з ним можна ласкаво розмовляти, включати йому приємну тиху музику. Майбутня матуся прекрасно виглядає, приховувати, що ви вагітні, вже не вдається. Як би легко ви себе зараз не відчували, не треба забувати про своє становище, зменшіть фізичну активність, бережіть себе.

17-nedelya-zhivot-4
17-nedelya-zhivot-1
17-nedelya-zhivot-3
17-nedelya-zhivot-2

поведінка жінки

Сімнадцята тиждень вагітності — це початок п’ятого місяця вашого перебування в цьому стані. Помітних змін у зовнішності жінки не спостерігається, але розвиток плода йде повним ходом. У акушерів своя «система обчислення часу», 17 акушерська тиждень відповідає п’ятнадцятій календарної. Настрій жінки в цей період помітно змінюється, вона реально починає відчувати материнські емоції, любов до малюка.

Розвивається материнський інстинкт робить жінку менш сприйнятливою до проблем, стресових моментів. Жінка стає більш спокійною і зосередженої на своєму становищі. Це своєрідна захисна реакція організму, всі сили якого кинуті на виношування дитини.

Що нового в організмі жінки?

Настала 17 тиждень вагітності, відчуття жінки змінюються. Збільшується розмір животика, центр ваги тіла зміщується. Щоб зберегти рівновагу, доводиться прогинатися в попереку, навантаження на хребетний стовп зростає. Порадьтеся з лікарем, можливо він порадить вам придбати спеціальний бандаж для підтримки живота. Матка на 17 тижні вагітності зростає і в сторони, і вгору. За формою вона стає схожа на грушу. Матка знаходиться на 3-4 см нижче пупка, висота дна її становить приблизно 15 см.

Обсяг крові в кровоносній системі жінки зріс мало не наполовину, навантаження на серце і судини збільшилася. Через це у жінки можуть виникати кровотечі з носа, з ясен. Починає розвиватися настільки небезпечне явище, як варикозне розширення вен. Обсяг животика збільшується. Жінка може набрати за цей період від 2,5 до 3,5 кілограмів, кожного тижня її маса збільшується на 350-450 грамів. Як і під час всієї вагітності, контроль маси тіла в 17 тижнів необхідний, зайві кілограми «обтяжать» перебіг вагітності, обтяжать процес пологів.

Чим ще запам’ятовується вагітність, 17 тиждень? Докучливий токсикоз вже закінчився, жінка в стані нормально харчуватися. Тепер жіночий організм буде отримувати весь необхідний набір мікроелементів, вітамінів. Через ризик виникнення набряків необхідно переглянути свій раціон обмежити вживання солоної їжі і обсяг споживаної рідини. Чутливість грудних залоз знижується, на сосках можна промацати вузлики Монтгомері, після закінчення грудного вигодовування вони зникнуть. На цьому етапі жінка може відчувати, що зросла кількість виділень з піхви. Це викликано посиленням функціонування потових залоз, залоз внутрішньої секреції. Все це відбувається через гормональні зміни в організмі, в медикаментозному лікуванні не потребує.

Формування плаценти підходить кінця, вона вся обплутана мережею кровоносних судин. Малюк виходить з її допомогою всі необхідні для життя поживні речовини, кисень. Вага плаценти досягає 480 грамів, товщина її близько 2,5 сантиметрів. У багатьох майбутніх матусь виникають проблеми з безсонням. Спати на спині не рекомендується, на животі — забороняється. Тому для сну залишається одна поза — на боці. Важка матка натискає на порожнисту вену, це викликає проблеми з кровообігом. Тому тоді, коли матуся лежить на спині у неї утруднене дихання, отже, менше кисню надходить і карапузові. Багатьом допомагає зручно влаштуватися спеціальна подушка для вагітних. Це подушка знадобиться вами в подальшому, її зручно підкладати під руку під час годування малюка. Інтимні стосунки на 17 тижні дозволені, якщо у мами все в порядку зі здоров’ям і немає ніяких протипоказань. Головне — вибрати правильну позу, щоб виключити тиск на животик.

відчуття болю

Іноді у жінок болить живіт на 17 тижні вагітності. У цей період розміри і маса матки збільшуються досить відчутно. Це може супроводжуватися дискомфортом, різкими болями в області живота. Іноді ці ниючі відчуття нагадує болю під час менструації. Орієнтуйтеся на своє самопочуття, при ознаках втоми давайте організму відпочинок. Якщо болі не припиняються, супроводжуються зміненими виділеннями з піхви, необхідно негайно звернутися за консультацією до фахівця. Своєчасне обстеження та лікування допоможе виключити всі можливі відхилення в ході перебігу вагітності.

У немовляти непогано розвинені суглоби, в скелеті накопичується все більше кальцію. Утворюється жировий прошарок, вона відіграє важливу роль в обміні речовин. Пуповина, через яку немовля отримує всі необхідні для життя речовини, стає міцнішим. Вже непогано сформована імунна система, організм немовляти виробляє імуноглобулін і інтерферон. Їх призначення — є перепоною для різних інфекцій. Первородне змащення, що покриває його тільце, допоможе малюкові при проходженні по родовому каналу в процесі пологів. Добре працюють нирки, вони виділяють сечу в навколоплідні води. Дитина енергійно ворушиться, робить безліч рухів, досить скоординованих. У нього розробляється смоктальний рефлекс, він часто смокче палець. При цьому можливо заковтування навколоплідних вод, це необхідно для правильної роботи шлунка і нирок.

Шкіра малюка на даному етапі тонка, майже прозора. Через неї добре проглядаються вени. Зі збільшенням товщини шару підшкірного жиру шкіра придбає рожевий колір.

ворушіння малюка

Багато жінок лякаються, що йде 17 тиждень вагітності, не відчуваю рухів свого малюка. Всі з нетерпінням чекають цього моменту, коли перший раз дитина виразно заявить про себе. Малюк вже досить великий, ворушіння на 17 тижні можна помітити. Жінки, які народжують не в перший раз, зазвичай раніше починаю відчувати рухи малюка. Це саме можна сказати до струнких жінок. Перші ворушіння настільки легкі, повітряні, що помітити їх непросто. Жінки описують їх як легке плескання крихітної рибки, помах повітряного крильця. Найчастіше виразно ворушіння малюка ви відчуєте через 3 тижні, коли він заявить про себе впевнено. Якщо майбутня матуся в 17 тижнів не відчула як ворушиться дитина, приводів для тривоги немає. Діти в цьому віці штовхаються дуже слабо, ці рухи легко переплутати з процесами в кишечнику.

Другий етап цього обстеження — проходження УЗД. Лікар розгляне зростання і масу плода, довжину окремих його кісток, розвиток органів. Дуже важливо оцінити стан плаценти і шийку матки. На дослідженні можна виявити, що шийка має занадто малу довжину, оцінити тонус матки. Лікар вивчає роботу серцевої системи малюка, частоту його рухів. Важливо визначити місце, де плід прикріплюється до плаценти. Низьке розташування загрожує ризиком ускладнень процесу вагітності, ці жінки потребують постійного контролю з боку лікаря. Лікар оцінює результати, зважує всі ризики, при необхідності жінці призначається або додаткове обстеження, яке лікування.

uzi-17-nedelya-1
uzi-17-nedelya-3
uzi-17-nedelya-2
uzi-17-nedelya-4

Можливі небезпеки та ризики

У цей період вагітності матка утримується зв’язками порожнини малого таза, необережні рухи жінки можуть супроводжуватися дискомфортом і болем. Якщо при цьому немає кровотеч, підтікання рідини — це не небезпечно. Жінці треба дуже уважно ставитися до свого здоров’я, не допускати перевтоми, переохолодження. Будь-яка застуда небезпечна не тільки для неї, а й для немовляти. Далеко не всі ліки їй показані, призначити лікування може тільки лікар.

Поява виділень з домішкою крові можуть свідчити про початок мимовільному викидні. Якщо при цьому сильно тягне низ живота, необхідно терміново звернутися за допомогою. Виділення в нормі повинні бути білими, мати блідо-молочний колір, злегка кислуватий запах. Ви повинні насторожитися, якщо ж колір виділень став жовтим або зеленим, їх запах змінився неприємним. Це може бути ознакою наявності молочниці або іншої інфекції. Необхідно обстеження, після якого лікар призначить відповідне лікування. Лікувальний курс необхідно провести якомога швидше, щоб уникнути зараження малюка. Біль внизу живота часто викликає зростання матки і розтягнення зв’язок. Приляжте, але якщо відпочинок не допомагає, терміново звертайтеся до свого лікаря.

Небезпека завмирання плода найбільш висока в першому триместрі. Зараз ризик зменшився, але виключити його повністю не вдається. Причинами можуть бути всі можливі інфекції, аномалії розвитку, інтоксикації. Встановлюється цей факт при ультразвуковому дослідженні, яке виявляє серцебиття плода. Також про це свідчить невідповідність розмірів матки і терміну вагітності.

рекомендації

Слід дотримуватися тієї ж схеми харчування, як і на ранніх термінах. Вживайте натуральні свіжі продукти, які включають в себе найважливіші мікроелементи і вітаміни. Обмежте в вашому раціоні обсяг смаженої і жирної їжі, занадто кислих і гострих страв. Кладіть менше солі в їжу, це допоможе вам знизити ймовірність набряків. Їжте частіше, невеликими порціями. Віддавайте перевагу низькокалорійним десертів з невеликою кількістю цукру. Масу необхідно контролювати під час всього періоду вагітності.

Зверніть увагу на одяг. Животик вже досить виріс, необхідна простора одяг. Вибрати гарний одяг для цього періоду не складно. Обов’язково придбайте бюстгальтер на широких бретелях з м’якої натуральної тканини. Взуття на високих підборах доведеться заховати в шафу, придбайте туфлі на низькому ходу.

Не приймайте ніяких медикаментів без узгодження зі своїм лікарем. Навіть ті ліки, відпустка яких дозволений без рецепта, можуть нашкодити дитині. Дуже важливим фактором для жінки є психологічний клімат в родині, їй важлива турбота чоловіка і близьких людей. Зараз вам як ніколи показані прогулянки на свіжому повітрі, читання хороших книг, спокійна мелодійна музика, добрі фільми. Не забувайте друзів, спілкуйтеся з близькими і коханими людьми, отримуйте від життя тільки хороші емоції.


< 16 неделя18 неделя >

Ссылка на основную публикацию